تافل iBT (آزمون TOFFEL iBT)

۳۴۴

در روز آزمون تافل iBT چه چیزی در انتظار شماست؟

آزمون تافل iBT (که مخفف Test oEnglish as a Foreign Language است) یکی از چند آزمون بین المللی زبان انگلیسی است که افراد  زیادی از سراسر دنیا هر ساله در آن شرکت می کنند.

از آنجایی که افراد و موسسات زیادی به نمره ی آزمون تافل تکیه می کنند، مرکزهای آزمون تافل iBT ملزم به رعایت و دنبال کردن یک سری از قوانین می باشند، به این منظور که از اجرا و اداره ی آزمون در محیطی امن و منصفانه اطمینان حاصل کنند.

آگاهی و دانش در مورد روز آزمون، می تواند شرایط بهتر و آسان تری را در روز آزمون برای شما فراهم آورد، و تا میزان زیادی از استرس شما در این روز کاسته می شود.
در ادامه به شرایط معمول روز آزمون اشاره شده است:

قبل از شروع آزمون تافل iBT :

30 دقیقه قبل از زمان مشخص شروع آزمون تافل iBT ، در محل برگزاری آزمون حاضر شوید. زیرا ممکن است به دلیل تاخیر، امکان شرکت در آزمون را از دست بدهید.

بدانید : معرفی آیلتس

مسئول بررسی اطلاعات و مدارک شما در روز ثبت نام، ETS می باشد، و یا همچنین هنگام ورود به مرکز آزمون تافل iBT این موارد را بازرسی می کند:

بیومتریک صدا یا تطبیق عکس

اثر انگشت/اثر انگشت شصت

ویدئو ریکورد

مقایسه ی امضا

تافل iBTهمچنین ETS، با استفاده از وسایل الکترونیکی بازرسی و تفتیش (مثل دستگاه تفتیش فلزهای داخل دست، دستگاه ورودی تفتیش)، از امنیت برگزاری آزمون اطمینان حاصل می کند.

در صورت وجود ناهماهنگی با این موارد، شخص از مرکز آزمون اخراج شده، و هزینه ی آزمون به شما برگردانده نخواهد شد.

به منظور چسباندن عکستان به صندلی اختصاص یافته ی شما در روز آزمون تافل iBT ، باید عکسی از خودتان ارائه دهید. این عکس در گزارش نمره ی شما نیز می باشد.

برگه ای که قبل از شروع آزمون در اختیارتان قرار می دهند، و شامل قوانین و مقررات آزمون می باشد را تکمیل نموده و امضا کنید.

ممکن است از شما بخواهند که عینکتان را به منظور بازرسی دیداری، از چشمانتان بردارید. بازرسی چند ثانیه طول می کشد. و هنگام ورود به محل آزمون انجام میگیرد. زمانی که از استراحت برمیگردید.

شاید برایتان جالب باشد : آیلتس برای مهاجرت

پوشیدن لباس سبک، موجب می شود که در دمای متغیر محل آزمون، احساس راحتی داشته باشید. اگر در طول آزمون، بخواهید یکی از لباسهایتان را درآورید ( مانند سوئی شرت)، شاید باید آن را در محلی که در مرکز آزمون برای آن در نظر گرفته شده است بگذارید.

در صورت در نظر نگرفتن مکانی برای آویزان کردن لباستان، آن را به پشت صندلی خود میتوانید آویزان کنید. زیرا اگر محل آزمون را به منظور گذاشتن لباستان در محل نگهداری ترک کنید.

این عمل شما به عنوان وقفه و تنفس (استراحت) برنامه ریزی نشده در نظر گرفته می شود، و ممکن است از شما بخواهند از محل آزمون خارج شده و مدارکتان را نشان دهید.

توجه: لازم به ذکر است که وقت آزمون تافل iBT ، در این شرایط متوقف نخواهد شد. به این منظور که شما در این شرایط، زمان را از دست می دهید.

مدارک شناسایی، تنها وسایل شخصی می باشند که می توانید هنگام آزمون، با خود به سر جلسه بیاورید. به همراه داشتن تلفن، ساعت مچی، یا هر وسیله ی الکترونیکی، ضبط، شنیداری، مربوط به اسکن، عکاسی، چه در طی آزمون و چه در زمان استراحت ممنوع می باشد.

در برخی از مراکز آزمون، که جای امنی برای نگهداری وسایل شخصیتان در طی آزمون وجود ندارد، ممکن است یک کیسه ی پلاستیکی برای گذاشتن لوازم شخصیتان، به شما بدهند. کیسه ی پلاستیکی را باید زیر صندلیتان بگذارید.

اگر پرسنل حاضر در مرکز آزمون تافل iBT ، ببیند که وسیله ی الکتریکی با خود به همراه دارید، و یا اینکه محتوا و مطالب آزمون را به دیگری انتقال می دهید، که شامل انتقال مطالب توسط پیام کوتاه، ایمیل و عکس می باشد اما فقط به این ختم نمی شود.

وسیله ی الکتریکی شما مورد بازرسی قرار می گیرد و شاید ضبط و توقیف گردد. در طی زمان استراحت، امکان دسترسی شما به وسایل شخصی، به استثنا غذا، نوشیدنی های غیر الکلی و دارو وجود ندارد.

لباس و لوازم شخصی دیگر، توسط سرپرست و ناظر مرکز آزمون مورد بازرسی قرار می گیرند. همچنین شاید در مرکز آزمون اجازه ی پوشیدن بعضی از لباس ها، یا استفاده از اکسسوری و ملزومات فرعی برای موهایتان را نداشته باشید

وسایلی که ممکن است مورد بازرسی قرار بگیرند و یا استفاده از آنها در روز آزمون منع شده باشد :

کروات، پاپیون، کلاه، شال گردن، ژاکت و روپوش های دیگر، گیره ی کروات، دستبند، شانه، پنس مو، هدبند، جواهرات (غیر از حلقه ی ازدواج)

مراکز آزمون و ETS، هیچ مسئولیتی در قبال وسایل شخصی شما، که با خود به مرکز آزمون می آورید ندارند.

صندلی شما توسط مسئول آزمون تعیین می گردد. برنامه های مرکز آزمون به هیچ وجه قابل تغییر نمی باشند.

به دلایل امنیتی، ممکن است مقدمات آزمون ویدئو ریکورد شوند.

اگر از دستورات و ساختارهای مد نظر پرسنل مرکز آزمون سرپیچی کنید، اجازه ی شرکت در آزمون را نخواهید داشت
و هزینه ی آزمون تافل iBT به شما برگردانده نمی شود.

هر تخلفی از این قبیل یا هر اقدام در طول آزمون یا استراحت، ممکن است منجر به اخراج شما از مرکز آزمون یا لغو نمره ی آزمون گردد.

تافل iBTدر طول آزمون تافل iBT

 • اگر شما به هر دلیلی نیاز به کمک دارید، فقط دستتان را بالا بیاورید.
 • به همراه داشتن تلفن، ساعت مچی، و یا هر وسیله ی الکترونیکی دیگر در طول آزمون یا زمان استراحت مجاز نمی باشد.
 • اگر برای سلامتی تان نیاز به همراه داشتن وسایل و تجهیزات، نوشیدنی و یا اسنک به محل آزمون می باشید،
  یا نیاز به زمان استراحت بیشتری دارید، قبل از ثبت نام برای آزمون باید برای موارد رفاهی از این قبیل درخواست خود را ارائه دهید
 • فرآیند درخواست این امکانات و موارد رفاهی، برای آزمون دهندگان با مشکل معلولیت، یا مواردی که در رابطه با سلامتی نیاز به ملزومات خاصی می باشد، در Bulletin Supplement توضیح و شرح داده شده است.
 • آزمون دهندگان، چه در طول آزمون و چه هنگام زمان استراحت، نمی توانند بدون اجازه محل برگزاری آزمون را ترک نمایند.
 • کیبورد استاندارد Qwerty به زبان انگلیسی، برای آزمون مورد استفاده قرار می گیرد.
  این ایده ی خوبی می باشد که قبل از روز آزمون تافل iBT ، به منظور آشنایی با طرح بندی و کلیدهای آن، با این نوع کیبورد تمرین کنید.
  در برخی از کشورها، کیبورد رایج مورد استفاده Qwerty می باشد و قالبی که برای آزمون دهندگان ارائه می دهد.بدین صورت است که مکان یابی چند کلید با مکان مختلف را راحت تر می کند.
 • برگه چرک نویس موجود می باشد و تمام این برگه ها پس از پایان آزمون باید تحویل داده شوند.
  قبل از درخواست یک برگه چرک نویس دیگر از مراقب حاضر در مرکز آزمون، باید از تمام برگه چرک نویس قبلی استفاده کرده باشید.
  هیچ قسمت از کاغذ چرک نویس را پاره نکنید و یا دور نیندازید.
  21نکته مهم در ریدینگ آیلتس به شما در بهتر شدن ریدینگ کمک می کند.

پس از آزمون تافل iBT :

تقریبا 10 روز پس از آزمون، نمرات شما به صورت آنلاین ارسال خواهد شد.

شما می توانید نمرات خود را با ورود به حساب کاربریتان در TOEFL iBT، و انتخاب گزینه ی “View Scores” (مشاهده ی نمرات) ملاحظه نمایید.

همچنین شما می توانید تقریبا 13 روز پس از آزمون، گزارش نمره ی خود را در اکانت TOEFL iBT، دانلود کرده و یا از آن یک پی دی اف تهیه کنید.

( در صورت در خواست یک کاغذ کپی) نمره ی آزمونتان برای شما پست می شود و تقریبا 13 روز پس از آزمون، نمره ی شما به موسسه ها یا نهادی که انتخاب کرده اید ارسال می شود.

همچنین به منظور کسب نمره ی بهتر می توانید دوباره در آزمون شرکت نمایید.
اما در طول یک دوره ی 12 روزه، بیشتر از یک بار نمی توانید در آزمون شرکت نمایید.

اگر شما به تازگی در آزمون تافل شرکت نموده اید، و از روز آزمون هنوز 12 روز نگذشته باشید نمی توانید دوباره برای ثبت نام در آزمون اقدام نمایید.
حتی اگر تخلفی صورت نگرفته باشد، این سیاست اجرا خواهد شد.

اگر پس از گزارش نمرات، مشخص شد که تخلفی صورت گرفته است، ETS نمرات را لغو خواهد کرد و با ارسال یک کپی از نامه ی لغو برای گیرنده ها، آنها را از لغو نمرات باخبر خواهد کرد.
لازم به ذکر است که هزینه ی آزمون تافل iBT به شما، برگردانده نخواهد شد.

گزارش رفتارهای مشکوک-تلفن اضطراری برای گزارش تقلب های آزمون تافل iBT :

در صورت مشاهده ی هر نوع رفتار و عملی که ممکن است در نظم و امنیت آزمون، اختلال ایجاد کند، با ETS در تماس باشید.
به تمام گزارشات مبنی بر تقلب، با جدیت رسیدگی شده و به دقت مورد بررسی قرار می گیرد.

نیازمند  کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت و قوانین و شرایط آن در کشور های مختلف هستید؟

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا صحبت با مشاور ما، هم اکنون با ما تماس بگیرید.

تیم مشاوره ی مجرب “مرکز مشاوره حقوق ایران” شما را در این امر یاری خواهند کرد.

شماره تماس ما :80-88985178-021

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت