اخذ اقامت دائم کانادا

۲۳۸

روش های اخذ اقامت دائم کانادا

با افزایش محبوبیت کانادا به عنوان مقصدی مناسب برای مهاجرت، افراد بیشتری به دنبال اخذ اقامت دائم کانادا هستند. کانادا همواره به دنبال افرادی است که بتوانند نسبت به جامعه، فرهنگ و اقتصاد این کشور تعهد نشان دهند.

گرچه، تغییرات متناوب قوانین، مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا را برای متقاضیان دشوار و پیچیده ساخته است.دانستن آخرین قوانین و شرایط بروز شده، لازمه ی اقدام برای مهاجرت به هر کشوری است. وکلا و کارشناسان ما با بررسی مدارک و شرایط شما مسیر مهاجرت را هموار و شما را تا انتهای راه راهنمایی خواهند کرد.

هدف ما در این مقاله

در این مقاله ما به بررسی برنامه هایی که منجر به اخذ اقامت دائم کانادا می شوند می پردازیم. همچنین شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقالات مختص به هر برنامه مراجعه کرده و آنها را مطالعه کنید. در صورت نیاز به مشاوره و دریافت پاسخ به سوالات خود می توانید با ما تماس بگیرید.

دسته اقتصادی- اخذ اقامت دائم کانادا

این دسته از متقاضیان اخذ اقامت دائم کانادا افرادی هستند که توانایی های اقتصادی پایه برای مهاجرت به کانادا دارند.

دسته غیر اقتصادی – اخذ اقامت دائم کانادا

این برنامه ها شامل افرادی است که به صورت غیر اقتصادی قصد مهاجرت به کانادا را دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقالات هر کدام مراجعه کرده و یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

  • دسته اعضای خانواده
  • سرپرستی شدگان
  • دسته همسر در کانادا
  • دسته انسان دوستانه
  • افراد تحت مراقبت
  • دارندگان مجوز اقامت موقت

دو برنامه ی ذکر شده در انتها از موارد پناهندگی کانادا هستند. از طریق برنامه های ذکر شده در فوق شما می توانید اقامت دائم کانادا را کسب کنید که بعد از سه سال ماندن شما در کانادا توانایی اخذ شهروندی کانادا را خواهید داشت.

کارت اقامت دائم و وضعیت اخذ اقامت دائم کانادا

کارت اقامت دائم Permanent Residence Card (PR Card) مدرکی رسمی از وضعیت اقامت شما در کانادا است .

مقیم دائم شخصی است که به او اجازه اقامت دائم کانادا از طرف دولت داده شده اما هنوز شهروند کانادا به شمار نمی آید. مقیم دائم همچنان شهروند سایر کشورها محسوب می شود.

اشخاص که به صورت موقت، به عنواینی مانند دانشجو یا کارگر خارجی در کانادا حضور دارند نیز مقیم دائم نیستند.

اشخاصی که از طریق برنامه های پناهندگی وارد کانادا می شوند فورا واجد اخذ اقامت دائم کانادا نیستند و ابتدا سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا باید آنها را تایید کند.

 امکانات کارت اقامت دائم

دارندگان کارت اقامت دائم حق این را دارند که :

  • اکثر امکاناتی که شهروندان کانادایی دارند را داشته باشند مانند پوشش خدمات درمانی
  • در هر مکانی در کانادا زندگی ، کار یا تحصیل کنند.
  • برای اخذ شهروندی کانادا اقدام کنند.
  • تحت حفاظت قوانین کانادا و حقوق و آزادی های کانادا هستند.
شما باید مالیات های خود را بپردازید و به تمامی قوانین فدرال، ناحیه ای احترام بگذارید.
توجه : اگر شما مقیم دائم کانادا هستید می توانید در خارج از کانادا نیز زندگی کنید. ولی باید حداقل دو سال در هر پنج سال در کانادا بمانید . اگر بیشتر از این زمان در خارج از کانادا اقامت کنید ممکن است اقامت دائم کانادا خود را از دست بدهید.

چطور اقدام کنم؟

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت دائم کانادا دارید با ما تماس بگیرید. مرکز مشاوره حقوق ایران با بهره گیری از کارشناسان و مشاوران متخصص شما را در این مسیر راهنمایی میکند. مشاوران ما با آگاهی از آخرین و بروزترین قوانین و شرایط بهترین گزینه را به شما ارائه خواهند داد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت