اقامت کانادا از طریق تولد

۴۰۴

اقامت کانادا از طریق تولد یکی از روشهای گرفتن اقامت دائم کانادا می باشد.

اقامت کانادا از طریق تولد چگونه است؟ آیا می دانید که کودکانی که در کانادا متولد میشوند می توانند اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند ما در این مقاله به بررسی این موضوع میپردازیم پس همراه ما باشید.امروزه کانادا از جمله معدود کشورهای پیشرفته ی دنیا است که به متولدین در خاک کانادا شهروندی بدون شروط ارائه می دهد.

 

اقامت کانادا از طریق تولد با دیگر کشور های جهان چه تفاوت دارد.

متاسفانه اخذ اقامت از طریق تولد رو به ناپدید شدن است. بعضی کشورها به طور کل قانون اقامت کانادا از طریق تولد را حذف کرده اند ( هند و مالتا) ، بسیاری از کشورها (کشورهای پیشرفته ای از جمله استرالیا، فرانسه، آلمان،ایرلند،نیوزلند،اسپانیا، انگلستان و غیره) محدودیت هایی در این برنامه ( اقامت کانادا از طریق تولد ) ایجاد کرده اند که اکثرا نیاز است حداقل یکی از والدین شهروند آن کشور باشد.هیچ یک از کشورهای اروپایی شهروندی خودکار از طریق تولد را قبول نخواهند کرد.

 

اقامت کانادا از طریق تولد

تولد فرزند در کانادا و اخذ شهروندی و پاسپورت این کشور

اگر کودکی در کانادا به دنیا آید، این کودک شهروند کانادا محسوب می شود. حتی زمانیکه والدین کودک متولد شده در خاک کانادا، شهروند کانادا نباشند هم، این کودک به طور خودکار تبدیل به شهروند کانادا می شود.

تولد نوزاد در کانادا باید تا 30 روز پس از تولد به سازمان های مربوطه و دولت کانادا اعلام شود.در صورتی که یکی از والدین کودک شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا باشد نیازی به اعلام آن به سازمانی نخواهد بود و نوزاد به صورت خودکار کانادایی محسوب خواهد شد.

 

اقامت کانادا از طریق تولد

حقوقی که شهروند کانادا که از طریق تولد شهروندی خود را کسب کرده است از آنها بهره مند خواهد شد:

  • حق ماندن در کانادا وسفر به کانادا بدون نیاز به ویزا
  • توانایی دریافت و استفاده مزایایی از قبیل تحصیل در کانادا به صورت رایگان و سایر مزایای اجتماعی

والدین کودک متولد شده در کانادا هیچ برتری نسبت به سایرین در اخذ ویزای دائم کانادا نخواهند داشت.

همچنین کانادا به مادرانی که در 8 ماهگی یا بیشتر دوره ی بارداری باشند اجازه سفر به کانادا را نمی دهد.

اگر والد کودک در کانادا متولد شده تصمیم بگیرد که در کانادا همراه فرزند خود بماند، باید به عنوان مقیم موقت، از جمله توریست، دانشجو یا کارگر در کانادا زندگی کند در صورتی که واجد شرایط دریافت ویزا مربوطه باشد.

اکثر والدین کودکان متولد شده در کانادا همراه نوزادان خود به کشورشان باز می گردند. فرزندان آنان زمانی که به سن کافی برسند، قادر خواهند بود تا برای زندگی، تحصیل یا کار به کانادا بازگردند و زندگی جدیدی در کانادا بسازند.

اقامت کانادا از طریق تولد به کودکان متولد شده در کانادا برای زمانی که به کشور خود برمیگردند، امید می دهد.آنها شهروندان کانادا هستند تا در هر نقطه از زندگیشان که خواستار زندگی بهتر در کانادا شدند قادر به نقل مکان به کانادا باشند.

این قوانین (اقامت کانادا از طریق تولد) برای همه ی اشخاصی که شهروند یا مقیم دائم کانادا نیستند به جز دیپلمات های خارجی صادق است. سفر به کانادا به منظور به دنیا آوردن فرزند غیر قانونی نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت