اقتصاد ایالات متحده آمریکا 2018

۷۴۲

همچنان صدرنشین

هر چند که ایالات متحده امریکا، رکود اقتصادی سنگینی را بین سال های 2009-2007 پشت سر گذاشته است، اما می توان گفت اقتصاد ایالات متحده آمریکا همچنان در میان کشورهای جهان، پیشرو و موفق است.
صنعت ساخت و ساز در ماه ژانویه 2018 توانست 52،000 شغل جدید را به اقتصاد امریکا تزریق کند.

این موفقیت در اقتصاد ایالات متحده آمریکا ، مرهون سرمایه گذاری های بی وقفه داخلی و خارجی و ثبات نرخ رشد تولید ناخالص داخلی است. البته می توان تحقیقات ارزشمند اقتصادی را نیز به این مجموعه افزود.

 

 

جالب است بدانید که در حال حاضر، نظام اقتصاد ایالات متحده آمریکا ، بر اساس صنعت و خدمات پیش می رود. ایالات متحده، در زمینه کشاورزی و دامپروری بسیار موفق عمل کرده است.
این کشور، تولیدات صنعتی مهمی را نیز در حوزه نفت، فولاد، تجهیزات ارتباطی و هوا فضا، فناوری های پیشرفته، مواد شیمیایی، الکترونیک، معدن، چوب و وسایل نقلیه موتوری ارائه داده است.

 

اقتصاد ایالات متحده آمریکا 2018

 

بعلاوه در زمینه تجارت بین الملل و همچنین کارهای خدماتی نظیر داده پردازی، گردشگری و … فعالیت های ارزشمندی داشته است.

با این وجود، نمی توان از تاثیر افزایش قیمت نفت در بروز مشکلاتی برای اقتصاد ایالات متحده آمریکا چشم پوشید. اما علی رغم مشکلات اقتصادی، ایالات متحده در سال های اخیر، رشد فزاینده ای در ایجاد اشتغال برای کارجویان داشته است.

اداره آمار اشتغال ایالات متحده امریکا که مسائل اقتصادی را پیش بینی می کند، گزارش جدیدی از اقتصاد ایالات متحده آمریکا ارائه داده است. مطابق با این گزارش، در ماه ژانویه، کارفرمایان توانستند به تعداد 304،000 شغل جدید را به اقتصاد امریکا تزریق کنند.
این در حالی است که اقتصاد دانان، برای ماه ژانویه حدود 180،000 موقعیت شغلی جدید را پیش بینی کرده بودند.

 

 

این گزارش همچنین، حاکی از افزایش مجدد نرخ بیکاری از 3.9 درصد به 4 درصد است. دلیل این امر را می توان به تعطیلی بخش هایی از مراکز دولتی مرتبط دانست.
حدود 175،000 هزار نفر از افراد بیکار، اذعان داشته اند که به طور موقت مشغول به کار بوده اند. لازم به ذکر است که از نوامبر تا کنون، نرخ بیکاری به میزان 3.6 درصد افزایش یافته است.

هر دو  این ارقام نشان دهنده قدرت اقتصاد ایالات متحده امریکا است. زیرا این اقتصاد، علی رغم نوسانات اخیر بازار سهام که منجر به نگرانی هایی در مورد رشد اقتصادی شد و همچنین جنگ تجاری طولانی مدت با چین، همچنان قوی مانده است.

 

 

در این راستا، بازار استخدام در ایالات متحده همچنان گرم است و ترس از رکود اقتصادی ناگهانی، رو به کاهش می باشد.

گزارش شغلی اخیر از اداره آمار اشتغال و موارد بیشتر در زمینه اقتصاد ایالات متحده را می توان یک اتفاق خوب برای کارکنان به شمار آورد. این آمار از نرخ بیکاری، بسیار اندک است.

اطلاعات موجود، نشان دهنده این حقیقت است که تا به امروز، هر فرد آمریکایی که مایل بوده و توانایی داشته، مشغول به کار شده است.

همچنین می توان فهمید کسانی که شغل خود را از دست می دهند و یا تصمیم به ترک کار می گیرند، احتمالا مشکل چندانی در پیدا کردن موقعیت جدید کاری در ایالات متحده نخواهند داشت.

 

 

علاوه بر این، داده های آماری نشان می دهد که کارفرمایان ممکن است در آینده مشکلاتی برای استخدام و به کار گماشتن افراد داشته باشند. دلیل این امر را می توان در کاهش تدریجی تعداد نیروی کار در ایالات متحده امریکا دانست.
بنابراین، کسب و کارها مجبور به افزایش دستمزد برای حفظ و جذب نیروی کار خواهند شد.

 

ضعف اقتصاد آمریکا!

با این حال، بر اساس آخرین گزارش شغلی اداره آمار اشتغال، دستمزدها رشد اندکی خواهند داشت. این مشکل را می توان بزرگترین ضعف اقتصاد ایالات متحده آمریکا دانست.
به طور میانگین، کارکنان ایالات متحده از زمان رکود اقتصادی سال 2009 تا کنون، تغییر چندانی در صورتحساب دستمزد خود مشاهده نکرده اند.

 

 

در ماه ژانویه، نرخ دستمزد ساعتی کارکنان بخش خصوصی (به جز کارگران مزرعه) به طور متوسط 3 درصد افزایش داشت. بنابراین به طور میانگین، هزینه یک ساعت کار به 27.56 دلار افزایش یافت.

گزارشات شغلی حاکی از این است که با تداوم رشد اقتصاد ایالات متحده آمریکا ، بیشترین مشاغل در زمینه هایی نظیر رستوران، ساخت و ساز، بهداشت و درمان ایجاد شده است.
در واقع، رشد مشاغل ایالات متحده امریکا در دو ماه گذشته، به مراتب بالاتر از حد معمول بوده است. اما در کنار این امر، باید توجه داشت که دستمزدها به تناسب این رشد، افزایش نیافته اند و به سختی با تورم موجود برابری می کنند.

 

نیازمند  کسب اطلاعات بیشتر درباره مورد انواع ویزای کار آمریکا و یا مهاجرت به آمریکا هستید؟

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا صحبت با مشاور ما، هم اکنون با ما تماس بگیرید تا شانس زندگی در آمریکا را از دست ندهید.

شماره تماس ما : 80-88985178-021

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت