امتیاز مورد نیاز برای ورود به کانادا (اکسپرس اینتری) چقدر است؟

۴,۰۹۲

آیا می دانید به چه مقدار امتیاز برای اکسپرس اینتری کانادا نیاز دارید؟

مردم اغلب درمورد شاخص های اصلی واجد شرایط بودن، امتیاز مورد نیاز برای ورود به کانادا و اوراق ورودی اکسپرس CSR (رتبه بندی کلی جامع)  دچار اشتباه می شوند.
تمامی کاندیدهای واجد شرایط باید مشخصات خود را در بانک اطلاعات متقاضیان ثبت کنند (نمره IELTS و ECA مورد نیاز است). پروفایل رتبه بندی شده از 1200  فاکتور مختلف از قبیل سن، تحصیلات، تجربه کاری و … تشکیل می شود.

CIC قرعه کشی دوره ای را از گروه انجام می دهد و نمره قطعی و نهایی جهت انجام قرعه کشی تنظیم می شود. همه ی افراد واجد الشرایطی که  به نمره ای بالاتر از نمره حدنصاب دست پیدا کنند، برای آنان دعوت نامه ارسال می شود (ITA).

با استفاده از این، کاندید ها (ITA ها) می توانند درخواست رسمی خود را در رابطه با مهاجرت و ویزای اعطا شده، ارسال کنند. از 1 ژانویه تاکنون 13 قرعه کشی  انجام شده است و آخرین نمره حدنصاب 451 از 1200 بوده است.

کانادا مسیر مهاجرتی مختلفی را ارائه می دهد که از طریق آن همه کاندیداهای واجد الشرایط و متخصصان حرفه ای که از شرایط ویژه ای برخوردار هستند می توانند با توجه به امتیاز مورد نیاز برای ورود به کانادا ، از طریق یکی از این مسیرها اقدام کنند.
اغلب متخصصان ماهر از هر کشوری دیگری غیر از کانادا، طبق یک رده اصلی PR که FSWP ( برنامه کارگر ماهر فدرال ) نامیده می شود، اقدام می کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله کارگر ماهر فدرال اکسپرس اینتری مراجعه نمایید.

شایستگی شما برای کسب امتیاز مورد نیاز برای ورود به کانادا چقدر است؟

 

  • شغل باید در لیست NOC (فهرست طبقه بندی مشاغل)، ذکر شده باشد. همچنین باید در نوع مهارت O (مدرسان حرفه ای)، A (متخصصان مهارت) و B (حرفه ای های بامهارت) بگنجد.
  • یک سال تجربه کاری متوالی در 10 سال اخیر، در هر یک از این مشاغل دارای مهارت داشته باشید.
  • باید امتیاز67 را با توجه به سن، تحصیلات، تجربه، مدرک آیلتس، همسر دارای مدرک IELTS و انطباق پذیری و غیره اخذ نمایید.

اگر شرایط متقاضی مطابق با الزامات ذکر شده در بالا باشد، باید از سیستم مهاجرت جدیدی برای ورود به کانادا که در تاریخ 1 ژانویه 2015 به نام “بانک اطلاعات متقاضیان” نامگذاری شد،استفاده کند.

 

امتیاز مورد نیاز برای ورود به کانادا

اکسپرس اینتری:

گام اول: تکمیل پروفایل آنلاین اکسپرس اینتری.

گام دوم: کاندید ها با بالاترین رتبه در این فیلد، برای درخواست اقامت دائم کاندا دعوت می شوند.

نامزد ها در برابر دیگران در این رقابت با استفاده از یک سیستم مبتنی بر امتیاز که سیستم رتبه بندی جامع رتبه نام دارد، رتبه بندی خواهند شد.
در بخش محاسبه امتیاز مورد نیاز برای ورود به کانادا ، امتیازات اعطا شده در بخش اطلاعات پروفایل نامزدها،مورد استفاده قرار میگیرد. نامزدهایی که به بالاترین نمره در رقابت دست پیدا کنند، دعوت نامه جهت درخواست به  آنها ارسال می شود.

به کاندیدها با توجه به موارد زیر امتیاز اعطا می گردد:

  • سن
  • پیشنهاد شغلی
  • تحصیلات
  • فاکتورهایی مانند مهارت و تجربه
  • نامزدی در یک استان یا سرزمین

 

برای شما مفید خواهد بود : مدارک لازم برای اکسپرس اینتری کانادا

 

به روش های زیر، یک کاندیدا می تواند امتیاز مورد نیاز برای ورود به کانادا را افزایش دهد:

 

  • یک پیشنهاد شغلی  که با توجه به ارزیابی تاثیرات بازار کار پشتیبانی شده باشد.
  • نامزدی در یک استان یا سرزمین

این امتیازات اضافی، کاندیدا را به اندازه کافی بالا خواهند برد که  در دوره بعدی واجد الشرایط ارسال درخواست باشند و بتوانند درخواست خود را ارسال کنند.

اگر کسی دعوت به ارسال درخواست شود، 60 روز فرصت جهت ارائه درخواست آنلاین برای اقامت دائم خواهد داشت.

شهروندی و مهاجرت کانادا اکثر برنامه های کاربردی کامل را (به معنی کسانی با تمام اسناد و مدارک لازم) در شش ماه یا کمتر پردازش می کند.

کاندیدهای دارنده امتیاز مورد نیاز برای ورود به کانادا می توانند تا 12 ماه در گروه بمانند. اگر آنها ظرف مدت 12 ماه پس از ارسال پروفایل اکسپرس اینتری، درخواست دعوت برای اقامت دائم دریافت نکنند، ممکن است نیاز باشد پروفایل جدیدی ارسال کنند.
اگر آنها هنوز معیارهای لازم را داشته باشند، می توانند دوباره به گروه وارد شوند.

این کار موجب جلوگیری از عقب ماندگی و اطمینان از سرعت پردازش سریع  در کسب امتیاز مورد نیاز برای ورود به کانادا خواهد شد.

 

امتیاز مورد نیاز برای ورود به کانادا
با تمام این مطالب گفته شده و انجام شده، یک فرد می تواند بر روی درخواست خود، کار کند تا همیشه نمرات CRS او درحال بهبودی و پیشرفت باشد.
همچنین می تواند بر روی نمرات IELTS خود، تجربه، پیشنهاد شغلی معتبر، نامزدی  یک استان  تمرکز کند تا او را در افزایش امتیاز مورد نیاز برای ورود به کانادا و به دست آوردن ITA جهت ادامه کار پشتیبانی و کمک کند.

 

 

اما امتیاز مورد نیاز برای ورود به کانادا چقدر است؟

حداقل نمره و معیاری که برای مشمولیت باید به آن دست پیدا کرد، امتیاز 67 از 100 امتیاز است که در FSWP (مهاجرت از طریق برنامه کار) هنوز وجود دارد، هر کس که امتیاز کمتر از 67 کسب کند، واجد الشرایط نیست.

بنابراین، اکنون وقت آن رسیده که تصمیم گیری‌ کنید؛ شما می توانید تمام گزینه های احتمالی خود را بررسی کنید تا بر این اساس تلاش کنید.

اگر شما هم قصد مهاجرت به آمریکا یا کانادا یا هر کشور دیگری را دارید می توانید با خیالی آسوده پرونده خود را به وکیل مجرب و کارآزموده ی ما بسپارید. او با تجربه سالها تحصیل و کار در آمریکا در حوزه ی مهاجرت، مشاور و وکیل و همراه شما خواهد بود.

مهاجرت به سرزمین مورد علاقه تان دیگر تنها یک آرزو یا رویا نیست.
مرکز مشاوره حقوق ایران آماده ی مشاوره و همراهی شما در این مسیر است.

شماره تماس ما : ۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت