انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا

۶۲۹

انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا برای آنان که قصد مهاجرت به این کشور را دارند

هر فردی با هدف خاصی قصد سفر به ایالات متحده و دریافت اقامت آن را دارد. این کشور با توجه به هدفی که فرد مهاجر برای سفر خود دارد، ویزاهای اعطایی خود را به چند دسته تقسیم کرده است. بنابراین هر فردی با توجه به شرایطی که دارد میتواند پیگیر دریافت یکی از انواع ویزای آمریکا باشد. با توجه به اینکه چنین اطلاعاتی به صورت پراکنده در سطح وب وجود دارند، در این مقاله سعی کرده ایم به طور کامل به این سوال پاسخ داده و شما را با انواع ویزای آمریکا آشنا کنیم.

اگر میخواهید اطلاعات کاملی درباره مهاجرت به آمریکا کسب نماید پس این مقاله را مطالعه نمایید.

انواع ویزای آمریکا

ویزای آمریکا به دو دسته کلی تقسیم میشود؛ ویزای مهاجرتی و ویزای غیرمهاجرتی:

ویزای غیرمهاجرتی نیز خود به دو دسته تقسیم میشود که دسته اول امکان دسترسی به ویزای مهاجرتی و دائم را ندارد اما دسته دوم این امکان را دارد.

1- انواع ویزای غیرمهاجرتی آمریکا بدون دسترسی به ویزای مهاجرتی دائم

انواع ویزای آمریکا – Visa WAlwer – بدون ویزا

در این طرح 38 کشور وجود دارند که ایالات متحده آنها را مجاز به استفاده از این طرح کرده است. افرادی که قصد سفر کوتاه مدت (نهایتاً 90 روز) به آمریکا را دارند میتوانند از این طرح استفاده کنند. در واقع در Visa WAlwer نیازی به گرفتن ویزا نیست. البته، کشور ایران جزو این 38 کشور نیست.

ویزای آمریکاانواع ویزای آمریکا – B-1 / B-2  – سفرهای توریستی / سفرهای کاری موقت

ویزای B1 مخصوص کسانیست که قصد انجام سفرهای کاری موقت به آمریکا را دارند. برای مثال، افرادی که برای مأموریت های کاری، مذاکرات کاری، دوره های کاری و موارد مشابه نیاز به سفر به آمریکا دارند از ویزای B1 باید استفاده کنند. البته برای راه اندازی یا انتقال دائم کسب و کار به آمریکا، این ویزا جوابگو نیست.

پیشنهاد میکنیم مقاله مهاجرت به کانادا را مطالعه نمایید.

ویزای B2 نیز مخصوص تمام افرادیست که بطور موقت برای انجام کاری خاص به آمریکا سفر میکنند. مثلاً افرادی که برای دیدار فامیل و آشنایان، برای موارد پزشکی و یا برای سفرهای معمولی کوتاه قصد رفتن به آمریکا دارند از این نوع ویزا استفاده میکنند.

ویزای آمریکاانواع ویزای آمریکا – E-1 / E-2

افرادی که دارای اهداف تجاری مانند امضای قرارداد و یا هدف صادرات و واردات دارند، ویزای E1 دریافت میکنند. هدف اصلی صدور این ویزا از سوی ایالات متحده، تقویت ارتباطات تجاری و بازرگانی با سایر کشورهاست.

افرادی هم که قصد سرمایه گذاری شخصی در آمریکا را دارند باید ویزای E2 دریافت کنند. ابتدا این ویزا به مدت 2 سال صادر میشود و سپس در صورت موفقیت آن کسب و کار، میتوان مدت ویزا را تمدید کرد.

انواع ویزای آمریکا – F-1/F-2 , M-1/M-2 – ویزاهای تحصیلی، دانشجویی و آموزشی

اگر فردی قصد ادامه تحصیلات در آمریکا را داشته و دارای مدرک دیپلم به بالا باشد، و یا اینکه قصد شرکت در دوره های آموزش زبان انگلیسی در آمریکا را داشته باشد، میتواند ویزای F1 بگیرد و همچنین از این طریق برای همراهان خود نیز ویزای F2 بگیرد.

ویزای M1 نیز مخصوص افرادیست که قصد ادامه تحصیل ندارند و فقط میخواهند در دوره های کوتاه مدت، غیر آکادمیک و آموزشی شرکت کنند. برای همراهان این افراد نیز ویزای M2 صادر میشود.

2- انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا با امکان دسترسی به ویزای مهاجرتی و دائم

انواع ویزای آمریکا – ویزاهای O-1 / ویزای کاری توانمندی خاص

افرادی که توانمندی های خاص و فوق العاده دارند میتوانند ویزای O-1 بگیرند. مثلاً ورزشکاران، هنرمندان، دانشمندان و موارد دیگر جزو این دسته هستند.

ویزای آمریکاانواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا – ویزای L-1 / ویزای کاری مدیران عامل و مدیران اجرایی

هر مدیر عامل، مدیر اجرایی و پرسنلی که قصد کار با یک کارفرما در آمریکا را داشته باشد میتواند ویزای L-1 بگیرد.

انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا -ویزای H-1B / حرفه ای

این ویزا برای کسانی است که حداقل مدرک لیسانس دارند (یا تجربه ای کاری معادل با آن) و کارگران یا کارکنان حرفه ای هستند. تمام شغل های تخصصی شامل این ویزا هستند.

 

انواع ویزای آمریکا

انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا – ویزای R / مذهبی

مبلغان رسمی مذهبی و افرادی که فعالیت های رسمی مذهبی دارند و به تدریس مذاهب و اعتقادات مختلف میپردازند، اگر بتوانند مدرکی مبنی بر فعالیت خود از یک سازمان معتبر مذهبی ارائه کنند، شامل دریافت ویزای R هستند.

چطور برای انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا اقدام کنم ؟

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع ویزای غیر مهاجرتی آمریکا را دارید با ما تماس بگیرید.

مرکز مشاوره حقوق ایران با بهره گیری از کارشناسان و مشاوران متخصص شما را در این مسیر راهنمایی میکند.

مشاوران ما با آگاهی از آخرین و بروزترین قوانین و شرایط بهترین گزینه را به شما ارائه خواهند داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت