ایرانیان موفق مقیم آمریکا

۱,۵۱۵

حتما با کمی جستجو در فضای اینترنت در مورد ایرانیان موفق مقیم آمریکا ، نام تعدادی از این افراد به گوش شما خورده است. با ما همراه باشید تا تعدادی از این ایرانیان را که توانسته اند در عرصه جهانی حرفی برای گفتن داشته باشند، به شما معرفی نماییم.

پس از نه هفته جستجو برای یافتن یک مدیرعامل اجرایی، شرکت اوبر، از ملاقات با دارا خسروشاهی، ایرانی مقیم آمریکا و مدیر اجرایی سابق اکسپیدیا، خبر داد. وجه تمایز دارا خسروشاهی، میزان درآمد بالاترش در میان مدیران اجرایی ایالات متحده ی آمریکا بود.

خسروشاهی یکی از افراد جای گرفته در فهرست طولانی مدیران ارشد و ایرانیان موفق مقیم آمریکا است که دستاوردهای قابل توجه او در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده است.

 

ایرانیان موفق مقیم آمریکا
خانواده ی خسروشاهی، به نوعی انکوباتور یا محل پرورش افراد موفق می باشد، چرا که بسیاری از اعضای خانواده ی خسروشاهی، مدیران و سرمایه گذاران Silicon Valley هستند.

خسروشاهی، قطعا تنها ایرانی مقیم آمریکا نیست که موفق به کسب موفقیت های بزرگ شده است. گزارش گروه تحقیقاتی ایرانیان در MIT نشان می دهد که درآمد متوسط ​​سرانه برای ایرانیان موفق مقیم آمریکا ، 50 درصد بالاتر از سایر کشورها است. ایرانیان موفق مقیم آمریکا در خانه هایی با ارزش بیش از 1 میلیون دلار زندگی می کنند که ده برابر بیشتر از میانگین ملی است.

 

برای شما جالب خواهد بود : مهاجرت به آمریکا

ایرانیان موفق مقیم آمریکا، طلایه داران و پیشگامان عرصه های موفقیت

فهرست ایرانیان موفق مقیم آمریکا در جایگاه های فناوری پیشرفته، گسترده است. شروین پیشه ور، یکی از بنیانگذاران Sherpa Capital، پیر امیدیار بنیان گذار Ebay، و شان راد و جاستین متین، از بنیانگذاران شرکت Tinderنمونه ای از افراد این فهرست می باشند.

ایرانیان موفق مقیم آمریکا، همچنین موفق به کسب مقامات عالی رتبه در بازارهای مالی شده اند. برای مثال شرمین مصور رحمانی، تنها زن در زمینه امور مالی تحت سلطه مردان و به عنوان مدیر عامل  مدیریت ثروت خصوصی در گلدمن ساکس فعالیت می کند.

ایرانیان موفق مقیم آمریکا

فهرست پزشکان، دانشمندان و دانشگاهیان ایرانیان موفق مقیم آمریکا گسترده است، مثلا مریم میرزاخانی، که موفق به کسب مدال فیلدز، بالاترین و معتبرترین جایزه ی ریاضی دنیا در سال 2014 بوده است.

اکثر مهاجران ایرانی در اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 به پایتخت دسترسی نداشتند، بنابراین چه چیزی  موجب موفقیت مالی این گروه نسبتا کوچک از مهاجران ایرانی شده است؟

پاسخ این است: تحصیلات. کسب علم و تحصیلات همواره یکی از ستون های فرهنگ ایرانیان چه در خود کشور ایران و چه در میان جمعیت ایرانیان مهاجر بوده است.
از لحاظ آماری، ایرانیان تحصیلکرده ترین گروه مهاجران در ایالات متحده ی آمریکا می باشند. ایرانیان موفق مقیم آمریکا ، خواهان پیشرفت در ریاضیات و علوم می باشند، رشته هایی که معمولا دانش آموزان آمریکایی، با آن دست و پنجه نرم می کنند.

تحصیلات ایرانیان موفق مقیم آمریکا

حدود 57 درصد از ایرانیان مقیم آمریکا، در مقایسه با 24 درصد از جمعیت ایالات متحده، دارای مدرک لیسانس می باشند و درصد ایرانیانی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند سه برابر میانگین ملی است.
به راحتی می توانید این نکته را استنباط کنید که افرادی که از دانش و مهارت های لازم برخوردارند، برای رقابت در عرصه های مختلف صنعت، از طیف وسیعی از فرصت ها برخوردار می باشند.

دیوید نظریان، بازرگان ایرانی و بنیانگذار Nimes Capital، مانند بسیاری از هموطنان ایرانی مقیم آمریکا، معتقد است که تحصیلات و کسب علم، عامل اصلی موفقیت در هر فرهنگ و جامعه است.

ایرانیان موفق مقیم آمریکا

“ما به عنوان مهاجران آموخته ایم تنها دارایی که هیچ کس نمی تواند آن را از شما بگیرد، تحصیل و کسب علم است. از همان ابتدا، خانواده های ایرانی این ارزش را در وجود کودکانشان، نهادینه کرده اند “

تعهد آقای دیوید نظریان مبنی بر کمک به تمامی دانش آموزان برای برخورداری از عالی ترین سطح آموزشی و کسب علم، بدون در نظر گرفتن زمینه و موقعیت مالی، موجب کمک های خیریه ی او به مدرسه کسب و کار و اقتصاد CSUNشد. که اکنون به پاس تکریم و احترام او با نام “دانشکده تجارت و اقتصاد دیوید نظریان” نام گذاری شده است.

 نظریان بیان می کند:  “من می خواهم اطمینان حاصل کنم که همه جوامع فقیر دارای فرصت های برابر برای تحصیلات با کیفیت هستند، به طوری که امکان دسترسی آنها به آرزوهای حرفه ای و شغلیشان ایجاد شود”

 

برای شما مفید خواهد بود : وکیل و مشاور مهاجرت

 

همانند نظریان، اغلب ایرانیان به منظور ایجاد بستری برای کمک به افراد برای دستیابی به موفقیت های شغلی، برای کسب علم و تحصیلات، ارزش زیادی قائل هستند. در نتیجه، شمار قابل توجهی از ایرانیان موفق مقیم آمریکا وارد سیستم های آموزشی ایالات متحده شده اند.

مثال دیگر مدرسه بیزینس Paul Marage واقع در UC Irvine می باشد ، که به پاس احترام و تکریم Paul Marage، برای حمایت مالی قابل توجه او، اینگونه نام گذاری شده است.

مثال دیگر، هادی و علی پرتوی می باشند، که با سازمان غیرانتفاعی cod.orgهمکاری می کنند. سازمانی که به 20 درصد از دانش آموزان آمریکایی، علوم رایانه ای آموزش می دهد.

در زمانی که جمعیت مهاجران در ایالات متحده آمریکا، نادیده گرفته می شوند، جامعه ی ایرانیان موفق مقیم آمریکا یک مثال قابل توجه است که نشان می دهد چگونه جمعیت مهاجران با کسب تحصیلات می توانند برای خود و جامعه ای که در آن زندگی می کنند، زندگی و شرایط بهتری ایجاد کنند.

آیا سوالاتی مرتبط با مهاجرت به کانادا ، مهاجرت به ایالات متحده آمریکا و یا مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام ، ذهن شما را به خود مشغول کرده اما هنوز هم نتوانسته اید پاسخ خود را بیابید؟

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری  در این موارد  دارید می توانید با وکلا و مشاورین ما تماس حاصل کنید.

ما در طول مشاوره تمامی شرایط شما را بررسی می کنیم و به شما بهترین انتخاب ها را ارائه می دهیم تا شما بتوایند به راحتی تمامی گزینه های ممکن را در نظر بگیرید.

به کمک وکلای ما شانس خود را برای زندگی بهتر در آمریکا از دست ندهید.

شماره تماس ما : ۰۲۱۶۶۷۴۶۴۵۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت