برنامه مرکز منطقه ای EB5 چیست؟

۱۴۲

این روزها افراد زیادی به دنبال یافتن اطلاعاتی جامع، صحیح و دارای منبع موثق در رابطه با سرمایه گذاری در آمریکا ، برنامه مرکز منطقه ای EB5 ، مهاجرت به آمریکا، ویزا کار آمریکا و … هستند. ما در این مقاله، تاریخچه ی برنامه مرکز منطقه ای EB5 را مورد بررسی قرار می دهیم.

برنامه مرکز منطقه ای EB5تاریخچه ی برنامه مرکز منطقه ای EB5

برنامه مرکز منطقه ای EB5 حدود 27 سال پیش به منظور ایجاد شغل برای کارگران آمریکایی و جذب سرمایه گذاری در آمریکا برای سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری 500،000 دلار برای پنج سال در یک پروژه مرکز منطقه ای خدمات مهاجرتی و شهروندی (USCIS) توسط ایالات متحده آمریکا تصویب شد.

این برنامه مستلزم آن است که هر سرمایه گذار حداقل 10 شغل را به طور مستقیم یا غیر مستقیم به عنوان بخشی از سرمایه گذاری ایجاد کند.

بیش از 650 برنامه مرکز منطقه ای EB5 وجود دارد که در حال حاضر پروژه های واجد شرایط سرمایه گذاری را ارائه می دهند. هر سال 10،000 ویزای مهاجرت به سرمایه گذاران تحت این برنامه، اختصاص می یابد که محبوبیت و موفقیت گسترده ای را نصیب خود کرده است.
مهاجرت به آمریکا برای متقاضیان EB-5 از چین، روسیه، پاکستان و مالزی، در بیشتر موارد در بازه زمانی  16 روز تا کمتر از یک ماه تایید شده اند.

صندوق های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در آمریکا به طور قابل توجهی رو به افزایش هستند. اما مدل مرکز منطقه ای برای سوءاستفاده آسیب پذیر شده است و از سویی دیگر، قانون و مقررات به طور مشخص افرادی را که دارای پرونده های جنایی هستند از داشتن، اداره و یا استخدام برای مراکز منطقه ای، منع نمی کند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره، می توانید به مقاله ی

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری مراجعه نمایید.

به گزارش مجله فورچون، یک مرد، مهاجران زیادی را در یک پروژه ساختمانی باورنکردنی، حدود 147 میلیون دلار فریب داد. این مقاله توضیح می دهد که در واقع، حدود 290 سرمایه گذار خارجی از پول نقد خود فریب خوردند.
سایر نمونه های مشابه نیز وجود دارند. سناتور گراسلی در سخنان خود بسیاری از کاستی های دیگربرنامه EB-5 را مشخص کرد. بسیار واضح است که این برنامه نیاز به اصلاحات فراوانی دارد.

پس ما در سال های آینده برای سرمایه گذاری در آمریکا و برنامه مرکز منطقه ای EB5 و ویزا کار آمریکا باید انتظار چه اصلاحاتی را از این برنامه داشته باشیم؟

USIF سه مرکز منطقه ای را اداره می کند و بیش از یک میلیارد دلار در 17 پروژه موفقیت آمیز انجام داده است که حدود 2000 بیانیه EB5 را پردازش کرده اند.
میزان سرمایه گذاران خارجی که در آینده نیاز به سرمایه گذاری دارند، به احتمال زیاد به 800000 دلار در ایالات متحده در برنامه مرکز منطقه ای EB5 در مناطق کاری هدفمند (TEAs) و 1 میلیون دلار در خارج از این مناطق خواهد رسید.

یک مسئله بسیار پر اهمیت برای سرمایه گذاری در آمریکا این است که قوانین جدید چه موقع اعمال خواهند شد و یا به طور قطعی اعمال می شوند یا خیر؟ همه این مسائل چیزی است که ما باید در آینده به دنبال یافتن پاسخ آنها باشیم.

در عین حال، هنوز هم زمان برای سرمایه گذاری در آمریکا و ویزای کار آمریکا در برنامه مرکز منطقه ای EB5 وجود دارد و از طریق قوانین موجود تایید شده است.

در این راستا، مهاجران این برنامه تنها باید تا زمانیکه برنامه اصلاح شود، توسط تنظیم کننده های دولتی تحت نظارت باشند.

چطور برای سرمایه گذاری و برنامه مرکز منطقه ای EB5 در آمریکا اقدام کنم؟

همیشه افرادی متقلب و سودجو وجود داشته و دارند، اما پیدا کردن شخصی که حقیقتا وکیل مهاجرت باشد دیگر مشکل نیست.

ما مفتخریم با داشتن ده سال سابقه کار در آمریکا به هموطنان خود در زمینه مشاوره حقوقی مهاجرت کمک کنیم.

برای تعیین وقت مشاوره با وکلای مجرب ما می توانید همین امروز با ما تماس بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت