برنامه مرکز منطقه ای EB5 چیست؟

23

این روزها افراد زیادی به دنبال یافتن اطلاعاتی جامع، صحیح و دارای منبع موثق در رابطه با سرمایه گذاری در آمریکا ، برنامه مرکز منطقه ای EB5 ، مهاجرت به آمریکا، ویزا کار آمریکا و … هستند. ما در این مقاله، تاریخچه ی برنامه مرکز منطقه ای EB5 را مورد بررسی قرار می دهیم.

برنامه مرکز منطقه ای EB5تاریخچه ی برنامه مرکز منطقه ای EB5

برنامه مرکز منطقه ای EB5 حدود ۲۷ سال پیش به منظور ایجاد شغل برای کارگران آمریکایی و جذب سرمایه گذاری در آمریکا برای سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری ۵۰۰،۰۰۰ دلار برای پنج سال در یک پروژه مرکز منطقه ای خدمات مهاجرتی و شهروندی (USCIS) توسط ایالات متحده آمریکا تصویب شد.

این برنامه مستلزم آن است که هر سرمایه گذار حداقل ۱۰ شغل را به طور مستقیم یا غیر مستقیم به عنوان بخشی از سرمایه گذاری ایجاد کند.

بیش از ۶۵۰ برنامه مرکز منطقه ای EB5 وجود دارد که در حال حاضر پروژه های واجد شرایط سرمایه گذاری را ارائه می دهند. هر سال ۱۰،۰۰۰ ویزای مهاجرت به سرمایه گذاران تحت این برنامه، اختصاص می یابد که محبوبیت و موفقیت گسترده ای را نصیب خود کرده است.
مهاجرت به آمریکا برای متقاضیان EB-5 از چین، روسیه، پاکستان و مالزی، در بیشتر موارد در بازه زمانی  ۱۶ روز تا کمتر از یک ماه تایید شده اند.

صندوق های سرمايه گذاری برای سرمایه گذاری در آمریکا به طور قابل توجهی رو به افزایش هستند. اما مدل مرکز منطقه ای برای سوءاستفاده آسيب پذير شده است و از سویی دیگر، قانون و مقررات به طور مشخص افرادی را که دارای پرونده های جنایی هستند از داشتن، اداره و یا استخدام برای مراکز منطقه ای، منع نمی کند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره، می توانید به مقاله ی

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری مراجعه نمایید.

به گزارش مجله فورچون، یک مرد، مهاجران زیادی را در یک پروژه ساختمانی باورنکردنی، حدود ۱۴۷ میلیون دلار فریب داد. این مقاله توضیح می دهد که در واقع، حدود ۲۹۰ سرمایه گذار خارجی از پول نقد خود فریب خوردند.
سایر نمونه های مشابه نیز وجود دارند. سناتور گراسلی در سخنان خود بسیاری از کاستی های دیگربرنامه EB-5 را مشخص کرد. بسیار واضح است که این برنامه نیاز به اصلاحات فراوانی دارد.

پس ما در سال های آینده برای سرمایه گذاری در آمریکا و برنامه مرکز منطقه ای EB5 و ویزا کار آمریکا باید انتظار چه اصلاحاتی را از این برنامه داشته باشیم؟

USIF سه مرکز منطقه ای را اداره می کند و بیش از یک میلیارد دلار در ۱۷ پروژه موفقیت آمیز انجام داده است که حدود ۲۰۰۰ بیانیه EB5 را پردازش کرده اند.
میزان سرمایه گذاران خارجی که در آینده نیاز به سرمایه گذاری دارند، به احتمال زیاد به ۸۰۰۰۰۰ دلار در ایالات متحده در برنامه مرکز منطقه ای EB5 در مناطق کاری هدفمند (TEAs) و ۱ میلیون دلار در خارج از این مناطق خواهد رسید.

یک مسئله بسیار پر اهمیت برای سرمایه گذاری در آمریکا این است که قوانین جدید چه موقع اعمال خواهند شد و یا به طور قطعی اعمال می شوند یا خیر؟ همه این مسائل چیزی است که ما باید در آینده به دنبال یافتن پاسخ آنها باشیم.

در عین حال، هنوز هم زمان برای سرمایه گذاری در آمریکا و ویزای کار آمریکا در برنامه مرکز منطقه ای EB5 وجود دارد و از طریق قوانین موجود تایید شده است.

در این راستا، مهاجران این برنامه تنها باید تا زمانیکه برنامه اصلاح شود، توسط تنظیم کننده های دولتی تحت نظارت باشند.

چطور برای سرمایه گذاری و برنامه مرکز منطقه ای EB5 در آمریکا اقدام کنم؟

همیشه افرادی متقلب و سودجو وجود داشته و دارند، اما پیدا کردن شخصی که حقیقتا وکیل مهاجرت باشد دیگر مشکل نیست.

ما مفتخریم با داشتن ده سال سابقه کار در آمریکا به هموطنان خود در زمینه مشاوره حقوقی مهاجرت کمک کنیم.

برای تعیین وقت مشاوره با وکلای مجرب ما می توانید همین امروز با ما تماس بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.