برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی

۸۲۶

برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی

برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی به دلیل کمبود نیروی کار در بسیاری از مشاغل حرفه ای ایجاد شده است.این برنامه تنها نوع از مهاجرت اقتصادی فدرال است که به کارگران در مشاغل خاص توجه دارد.

برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی مختص چه کسانی است؟

برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی مناسب اشخاص واجد شرایط و مجرب در مشاغل فنی  در سرتاسر جهان که تمایل به مهاجرت به کانادا را دارند.

زمان انجام پروسه چه قدر است؟

بیشتر درخواست های تکمیل شده تا 6 ماه به طول می انجامد.

این برنامه به اشخاص با مشاغل فنی در تمام دنیا اجازه مهاجرت به کانادا و کسب اقامت دائم را می دهد. برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی از سال 2015 به بعد تحت برنامه اکسپرس اینتری صورت گرفته است.

مزایا و معایب برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی

مزایا: یکی از روش های داشتن صلاحیت به عنوان اشخاص با مشاغل فنی، در دست داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی در زمینه فنی خودتان است. این امر در کنار این که به شما در واجد شرایط شدن کمک میکند، باعث میشود تا شما امتیازات اضافه در مرحله انتخابی دوم اکسپرس اینتری کسب کنید.

ضوابط مهارت های زبانی موردنیاز برای ورود به برنامه اکسپرس اینتری کمتر از برنامه کارگران ماهر فدرال و تجربه کانادایی است.

عیب احتمالی: حتی اگر شما برای اقدام تحت پوشش برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی واجد شرایط باشید، ضمانتی وجود ندارد که شما دعوت شوید. اگرچه سازمان IRCC سابقا کاندیداهای این برنامه را اولویت قرار داده است.

نیازمندی های برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی

نیازمندی های برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی

  • متقاضی باید مهارت کافی موردنیاز را با انجام آزمون زبان به دست آورده باشد. حداقل نتایج آزمون زبان موردنیاز CLB 5 برای صحبت کردن Speaking و شنیدن Listening ، CLB 4 برای خواندن Reading و نوشتن Writing است.
  • متقاضی باید حداقل دو سال سابقه کار تمام وقت ( یا معادل آن به طور پاره وقت) در زمینه های فنی در طول پنج سال گذشته داشته باشد.
  • متقاضی باید بتواند مهارت ها و تجربه کاری کسب کرده خود را اثبات کند. همچنین نشان دهد توانایی انجام وظایف شغلی خود را دارند.
  • متقاضی باید پیشنهاد کاری تمام وقت در زمینه کار فنی خود به مدت حاقل یک سال تا نهایتا دو سال از کارفرمای کانادایی داشته باشد. ویا دارای مدرک صلاحیت در رسته کار فنی از یکی از مقامات نواحی یا استان های کانادا باشد.

 

در حال حاضر در برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی مشاغل تحت دسته بندی NOC به گروه های شغلی زیر تقسیم میشود:

NOC CodeOccupation
6321Chefs
6322Cooks
NOC CodeOccupation
6331Butchers, meat cutters and fishmongers – retail and wholesale
6322Bakers

 

تمکن مالی برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی

کاندیداهای برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی بدون داشتن پیشنهاد کاری تنظیم شده باید نشان دهند که تمکن مالی کافی برای ورود به کانادا تحت برنامه اکسپرس اینتری را دارند.این تمکن مالی زمانیکه درخواست اقامت دائم ارائه میشود باید ثابت شود.جدول زیر نشاندهنده تمکن مالی مورد نیاز به ازای هر شخص و یا همراه است:

تعداد اعضای خانوادهتمکن مالی مورد نیاز (واحد دلار کانادا)
1 (شخص متقاضی) $12,465
2$15,331
3$19,093
4$23,181
5$26,292
6$29,652
7$33,014
به ازای هر شخص اضافه، این مقدار افزوده شود$3,361

این تمکن مالی باید در دسترس و قابل انتقال باشد. این مقدار باید زمانیکه شخص درخواست ویزای دائم میدهد موجود باشد.

مراحل برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی

اکنون ما به بررسی مراحل مهاجرت شما به کانادا تحت پوشش برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی میپردازیم. تا ضوابط صلاحیت شما برای اخذ اقامت دائم کانادا ارزیابی شود. 

مرحله اول –  از داشتن حداقل دو سال سابقه کار مرتبط اطمینان حاصل کنید.

کاندیداهای برنامه کارگران ماهر مشاغل فنی نیاز دارند تا دو سال سابقه کار تمام وقت را در زمینه فنی خود اثبات کنند یا حتی بیشتر اگربه صورت پاره وقت کار کرده اند.

مرحله دوم – چک کنید که حرفه ی شما در لیست باشد.

برای یافتن شغل یا حرفه ی خود به لیست مشاغل بالا مراجعه نمایید

 مرحله سوم – مطمئن شوید که با سایر ضوابط صلاحیت همخوانی داشته باشید.

امتحانات زبان خود را تکمیل کنید.برای زبان انگلیسی کاندیداها نیاز دارند تا آزمون IELTS یا CELPIP دهند. برای زبان فرانسه، آزمون TEF تنها آزمون شناخته شده است. به کاندیداهایی که به عنوان زبان دوم انگلیسی یا فرانسه بلد باشند امتیاز اضافه تعلق میگیرد. 

مرحله چهارم – با ما تماس بگیرید.

در این مرحله شما می توانید با ما تماس گرفته تا با مشاورین و وکلای ما مصاحبه کنید. ما برای شما اقدام کرده و شما را تا اقامت دائم کانادا همراهی میکنیم.

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت