بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا

365

بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا

این مقاله با بررسی انواع روش های پناهندگی به کانادا و بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا میپردازد. کانادا هر ساله تعدادی حدود ۳۰٫۰۰۰ پناهنده قبول می کند. که اخیرا با افزایش تنش ها و جنگ های خاورمیانه، آمار پناهندگان کانادا افزایش یافته است.

دولت کانادا به مردمی که در کشور خود مورد اذیت و آزار قرار دارند امکان حمایت پناهندگی می دهد. این افراد توانایی بازگشت به کشور خود را ندارند.

معنی مهاجر با پناهنده تفاوت دارد. از آنجا که مهاجر کسی است که خود انتخاب کرده است که در کشور دیگری اقامت دائم داشته باشد. در صورتی که پناهنده مجبور به ترک کشور خود شدند.

اقدام برای درخواست پناهندگی کانادا به دو روش انجام می پذیرد:

 1. برنامه اسکان مجدد که در آن متقاضی خارج از خاک کانادا است.
 2. برنامه پناهجو داخل کانادا که بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا برای متقاضیان داخل کشور است.

انواع کیس های پناهندگی کانادا

انواع کیس های پناهندگی کانادا

پناهندگی همانطور که گفته شد مناسب اشخاصی است که به دلیل وجود یک ترس مستدل توانایی بازگشت یا زندگی در کشور خود را ندارند.

دلایل مستدلی که به عنوان بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا شامل موارد ذیل است:

 • پناهندگی مذهبی

اشخاصی که به دلیل مذهب خود تحت آزار و اذیت باشند میتوانند برای این نوع پناهندگی اقدام کنند.
 • پناهندگی نژادی

در صورتی که در کشور خود به دلیل تفاوت نژادی مورد اذیت و آزار قرار گرفته اید میتوانید برای پناهندگی کانادا اقدام کنید.

 • پناهندگی سیاسی

چنانچه به علت عقاید سیاسی خود امنیت جانی و یا مالی خود را از دست داده اید این نوع پناهندگی می تواند بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا باشد.

اشخاصی که به دلیل منتشر کردن مطالب سیاسی نیز تحت آزار قرار گرفته اند ممکن است این روش برای آنان بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا باشد.

 • پناهندگی ملیتی

اگر به خاطر تفاوت ملیتی مورد آزار قرار گرفته اید ممکن است شما نیز امکان اقدام برای یکی از بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا را خواهید داشت.

 • پناهندگی عضویت در گروه های اجتماعی خاص

پناهندگی عضویت در گروه های اجتماعی خاص

در صورتی که به خاطر عضویت در گروه اجتماعی خاصی مورد آزار و اذیت هستید، بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا از این روش است.

 • به عنوان مثال اگربه خاطر جنسیت یا گرایش جنسی خاص خود در کشور خود در خطر هستید می توانید برای این روش اقدام کنید.

منظور از گرایشات جنسی هم جنسگرایان، دو جنسگرایان و ترنس ها است. اگر چه ار آنجا که افراد ترنس توسط قانون پذیرفته شده اند و دارای حقوق خود می باشند.

در نتجه یک ترنس نیاز به مدارک بیشتر و معتبرتری نیاز خواه داشت تا اثبات کند مورد آزار و اذیت و یا تبعیض واقع شده است.

 • پناهندگی اجتماعی

این روش از پناهندگی برای اشخاصی است که فقط برای داشتن زندگی بهتر یا شغلی مناسب تر به دنبال پناهندگی کانادا هستند. این روش یکی از سخت ترین روش ها است. زیرا شما باید مدارک معتبر و مستدل دال بر دشوار بودن سطح زندگی در کشور خود را ارائه دهید.

 • پناهندگی به خطر جنگ

در صورتی که در کشور زندگی خود به خطر جنگ امنیت جانی و مالی ندارید، می توانید برای بهترین کیس برای پناهندگی در کانادا متناسب با شرایط خود اقدام کنید.

چطور اقدام کنم؟

توجه داشته باشید که با وجود سایر روش های قانونی ممکن پناهندگی توصیه نمی شود. 

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کانادا دارید می توانید هم اکنون وقت مشاوره خود با وکیل ما را رزرو کنید.

مرکز مشاوره حقوق ایران با بهره گیری از کارشناسان و مشاوران متخصص شما را در این مسیر راهنمایی میکند. مشاوران ما با آگاهی از آخرین و بروزترین قوانین و شرایط بهترین گزینه را به شما ارائه خواهند داد.

6 نظرات
 1. Amir kamrani می گوید

  باسلام بنده اگر به صورت هوایی بیام کاندا میتونم درخواست پناهندگی کنم….واگر درخواست من رد بشه دیپورتم میکنن?ممنون

  1. author-site می گوید

   سلام خسته نباشید بله در صورتی که درخواستتون رد بشه به شما مهلتی داده می شود تا خاک کانادا را ترک کنید.

 2. نبیلا می گوید

  سلام من یک دختر افغان استم در آفغانستان زندگی میکنم.در زندگی زیا هشکل دارم.جند دفه فرم را پر کردم.اما جواب بارایم دادن که این برنامه ها برایی افغان ها است.این دفه دل سرد شدم.و نمیخواهم قصه خوده نوشته کنم.وقتی داستان خوده مینویسم زیاد جیگر خون میشوم.به خاطر خواستم اول از شما بپرسم اگر این برنامه ها از افغان ها نیست.پس برای من یک راهی دیگر را بشان بدهید.و اگر میتوانید مرا کمک کند من برایتان مشکل خود را بگویم.منتظر جواب استم تشکر

  1. modir-011 می گوید

   با سلام و عرض ادب
   بله حتما ما به شما کمک خواهیم کرد
   لطف شرایط خود را به ایمیل درج شده در بخش تماس با ما ارسال نمایید تا ما شرایط شما را بررسی کنیم و بهترین مورد را به شما پیشنهاد دهیم
   همچنین میتوانید فرم ارزیابی رایگان را هم تکمیل نمایید.

 3. نادر عباسي می گوید

  سلام ، بنده هم ميخوام به صورت هوائي بيام كانادا آيا ميتونم در خواست پناهندگي بدم ، ايميل هم فرستادم براتون لطفأ راهنمائيم كنيد واقعأ خسته شدم از اين مملكت ؟

  1. modir-011 می گوید

   سلام وقت بخیر
   ما در حوزه پناهندگی خدماتی ارائه نمکنیم اما شما میتوانید با تکمیل فرم ارزیابی رایگان کانادا شرایط خود را برای ما ارسال نمایید تا ما بتوانیم از طریق موارد دیگر به شما کمک کنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.