تجربه کانادایی

۸۳۹

برنامه تجربه کانادایی

دسته تجربه کانادایی (Canadian Experience Class (CEC یکی از برنامه های مهاجرتی مجموعه اکسپرس اینتری است که به اشخاصی که حداقل یکسال در کانادا کار کرده باشند اجازه  اقامت دائم می دهد.

دولت کانادا، کارگران با استعدادی که در حال حاضر مشغول به کار در کانادا هستند را تشخیص می دهد و از آنان می خواهد تا مقیم دائم کانادا شوند. آن ها، اشخاص یا خوانواده هایی هستند که ریشه و نقشه های آینده کانادا را ساخته اند.

 

تجربه کانادایی

مزایای برنامه تجربه کانادایی

برای کاندیداهای برنامه تجربه کانادایی تحت مجموعه اکسپرس اینتری سه مزایای اصلی و یک عیب احتمالی وجود دارد:

مزایا:

  • کاندیداهای تجربه کانادایی دارای حداقل یکسال سابقه ی کاری در خود کانادا هستند. این امر خود مزیت و برتری بسیار باارزش نسبت به سایرین ایجاد می کند.
  • از آنجا که مدارک مورد نیاز این برنامه حداقل است، تقاضانامه های برنامه تجربه کانادایی سریع بررسی می شوند. این امر عموما بین 3 تا 4 ماه به طول می انجامد.
  • متقاضیان تحت برنامه تجربه ی کانادایی نیازی ندارند تا مدارک تمکن مالی خود را نشان دهند.

عیب احتمالی:
حتی اگر شما برای اقدام تحت پوشش برنامه تجربه کانادایی واجد شرایط باشید، ضمانتی وجود ندارد که شما دعوت شوید.

ضوابط صلاحیت تجربه کانادایی

ضوابط صلاحیت تجربه کانادایی Canadian Experience Class (CEC)

متقاضیان باید حداقل 12 ماه کار تمام وقت ( یا معادل آن پاره وقت) تجربه کار حرفه ای در کانادا در طول سه سال گذشته داشته باشد. این سابقه کاری باید تحت پوشش مجوز کار معتبر باشد. همچنین نیاز است که شغل شما در دسته بندی مشاغل NOC در تیپ 0 ، A یا B باشد.

شما باید قصد زندگی در خارج از ناحیه کبک را داشته باشید.

مدارک تحصیلی برای برنامه تجربه کانادایی الزامی نیست. ولی در صورت دارا بودن تحصیلات به شما برتری و امتیاز اضافه نسبت به سایرین داده میشود. در صوذتی که در خارج از کانادا تحصیل کرده اید باید مدارکتان معادل سازی سیستم کانادا شود.

متقاضی همچنین باید واجد شرایط سطح زبان مورد نیاز مختص دسته بندی شغل خود باشد.این مهارت ها شامل صحبت کردن، خواندن، شنیدن و نوشتن است.این سطوح در جدول زیر نمایش داده شده است:

مراحل برنامه تجربه کانادایی (CEC)در اینجا ما به بررسی مراحل تبدیل شدن شما از کارگری در کانادا به مقیم دائم کانادا می پردازیم.

حداقل سطح برای هر چهار زمینه مهارتیسطح مهارت NOC
CLB 7NOC 0 , A
CLB 5NOC B

مرحله اول – اخذ مجوز کار کانادایی

داشتن حق کار در کانادا یکی از مهم ترین شروط این برنامه است.  دو نوع ویزای کاری وجود دارد: ویزای کاری باز، که شما در آن متعهد به کارفرمای مشخصی نیستید. ویزای کاری بسته ، ویزایی است که شما با یک کارفرمای مشخص به مدت یکسال قرار داد بسته اید و متعهد شده اید که برای او کار کنید. پس در طول این مدت نمیتوانید کارفرما و یا شغل خود را عوض کنید.

مرحله دوم – یک سال کامل در کانادا کار کنید.

برای برنامه تجربه کانادایی، شما باید حداقل دقیقا یک سال سابقه کاری تمام وقت (یا معادل این زمان کار پاره وقت ) در کانادا داشته باشید. تا بتوانید تحت پوشش برنامه تجربه کانادایی اقدام کنید.

مرحله سوم – از صلاحیت خود تحت ضوابط برنامه تجربه کاری کانادا اطمینان حاصل کنید.

امتحانات زبان خود را تکمیل کنید.برای زبان انگلیسی کاندیداها نیاز دارند تا آزمون IELTS یا CELPIP دهند. برای زبان فرانسه، آزمون TEF تنها آزمون شناخته شده است. به کاندیداهایی که به عنوان زبان دوم انگلیسی یا فرانسه بلد باشند امتیاز اضافه تعلق میگیرد.

مرحله چهارم – با ما تماس بگیرید.

در این مرحله شما می توانید با ما تماس گرفته تا با مشاورین و وکلای ما مصاحبه کنید. ما برای شما اقدام کرده و شما را تا اقامت دائم کانادا همراهی میکنیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت