تحصیل دکترا در کانادا

۱,۹۷۰

تحصیل دکترا در کانادا

تحصیل دکترا در کانادا برای شما امکان کار کردن با متخصصین پیشگام و استفاده بهینه از تجهیزات مدرن با تکنولوژی بالا را فراهم می کند. و زمانی که شما مدرک دکترای خود را اخذ نمودید، شانس دریافت یکی از بهترین انواع ویزای کار کانادا را خواهید داشت.

دانشگاه های کانادا از جمله معتبرترین دانشگاه ها در سطح جهانی به خصوص به منظور تحصیل دکترا در کانادا است.

تحقیقات و پژوهش های گسترده و متنوع در تمامی زمینه ها و رشته های تحصیلی مناسب برای انواع متقاضیان تحصیل دکترا در کانادا است.

کانادا سالیانه پذیرای هزاران دانشجوی بین المللی از سراسر کشور است که به قصد تحصیل دکترا در کانادا یا حتی سایر مقاطع به کانادا مهاجرت می کنند.

 • این مقاله هر آنچه که نیاز است برای تحصیل دکترا در کانادا بدانید را پوشش داده است. تا شما بتوانید بهترین انتخاب را برای تحصیل دکترا در کانادا داشته باشید.

موقعیت های تحصیل دکترا در کانادا

کانادا همیشه بین دانشجویان بین المللی محبوب بوده است. شمار افرادی که کانادا را برای تحصیل در خارج از کشور خود انتخاب کرده اند حدودا 30 درصد افزایش داشته است.

این امر به علت سطح زندگی بالا و تحصیل در جامعه ای آزاد و دوستانه است که از افراد با ملیت های مختلف حمایت می کند.

همچنین شایان ذکر است که شما شانس گردش در مناظر و اماکن طبیعی گسترده و ناب کانادا را خواهید داشت.

در اینجا ما به مواردی اشاره می کنیم که کانادا را انتخابی عالی برای تحصیل دکترا در کانادا کرده است:

 • دانشگاه های معتبر در سطح جهان : قدیمی ترین دانشگاه های کانادا که قدمت برخی از آن ها حتی به قرن 17 میلادی نیز میرسد. اگرچه در همین دانشگاه ها بروزترین پژوهش ها و تحقیقات در سطح جهانی انجام میدهند.
 • شهریه های مناسب بین المللی : تحصیل دکترا در کانادا به طور کل نسبت به کشور همسایه اش، آمریکا، ارزانتر است. همچنین بعضی دانشگاه ها در حال کاهش شهریه یا حتی فراهم آوردن امکان تحصیل رایگان در کانادا هستند.
 • بعد از تحصیل : بعد از اینکه شما تحصیل دکترا در کانادا را با موفقیت به پایان رساندید می توانید از روش های مختلف تا سه سال در کانادا کار و زندگی کنید. و حتی اقامت دائم و شهروندی کانادا را اخذ کنید.
 • طبیعت فوق العاده : از دریاچه های عالی انتاریو گرفته تا کبک و کوه های راکی موقعیت های فراوانی در طول تحصیل دکترا در کانادا برای گردش یا حتی پژوهش می توان یافت.

همچنین شما امکان تحصیل دکترا در کانادا در مراکزی با شهرت برابر با دانشگاه های آمریکا را خواهید داشت.

به طور کل در کانادا 96 دانشگاه و برنده ی 25 جایزه نوبل است.

 

تحصیل دکترا در کانادا
تعداد دنشجویان بین المللی189.573
طول دوره دکترا6-3 سال
میانگین شهریه ها10.000$ تا 20.500$
سال تحصیلیسپتامبر تا آوریل
قدیمی ترین دانشگاه کاناداUniversité Laval (1663)

 

دانشگاه های پژوهشی و و مدارس

تقریبا حدود 100 دانشگاه پژوهشی در کانادا وجود دارند. این دانشگاه ها اکثرا برنامه های دکترای خود را اداره می کنند که با ارائه دکترا پیشرفته دانشجویان را حمایت می کند. دانشگاه های کانادا بر اساس روشی که هزینه های خود را تأمین میکنند ممکن است دولتی یا خصوصی باشند.

داشگاه های دولتی که اکثریت را تشکیل می دهند از نظر مالی توسط ناحاستان یا ناحیه خود تأمین میشوند که موقعیت های تحصیلی بیشتری ارائه می دهند. دانشگاه های خصوصی توسط شخص ثالث (مثل سازمان های مذهبی ) تآمین مالی میشود. این دسته از دانشگاه ها کوچک تر و شخصی سازی تر شده هستند.

موقعیت های تحصیل دکترا در کانادا

در اینجا به بررسی موقعیت های تحصیل در کانادا در استان های مختلف آن می پردازیم. کانادا شامل 10 استان و 3 ناحیه است. اکثر استان ها شرایط مشابهی برای دانشجویان متقاضی بین المللی دارند. گرچه سیاست های هر استان برای نوع و مقدار بورسیه تحصیلی کانادا متفاوت است. محل اقامت شما در کانادا تعیین میکند که شما به مدرک زبان انگلیسی ، فرانسه یا هردو را نیاز خواهید داشت.

 • آلبرتا : آلبرتا استانی واقع در غرب کانادا، مشهور به جنگل های وسیع و کوهستان است. در حال حاضر 8 دانشگاه وجود دارد که امکان تحصیل دکترا در کانادا را برای شما فراهم میسازد. زبان اصلی استان آلبرتا انگلیسی است.
 • برتیش کلمبیا : غربی ترین استان کانادا است که در آن 11 دانشگاه برای تحصیل دکترا در کانادا وجود دارد و زبان اصلی آن انگلیسی است.
 • منیتوبا : استان مرکزی در کانادا است که در آم 6 دانشگاه برای تحصیل دکترا در کانادا موجود است و زبان رسمی آن انگایسی است.
 • نوا اسکوشیا : استانی متصل به دریا در آتلانتیک کانادا است. در این استان 9 دانشگاه تحصیل در مقطع دکترا ارائه می دهند. زبان رسمی آن نیز انگلیسی است.
 • نیوفاندلند و لابرادور : این استان شرقی ترین استان کانادا است که نتشکل از جزیره ی نیوفاندلند و سرزمین لابرادور است. در حال حاضر فقط 1 دانشگاه برای تحصیل در مقطع دکترا دارد و زبان رسمی آن انگلیسی است.
 • انتاریو : یکی از محبوب ترین استان های کانادا ، واقع در شرق کشور است. 31 دانشگاه موقعیت تحصیل دکترا در کانادا را ارئه می دهند. زبان رسمی انتاریو انگلیسی است.
 • جزیره پرنس ادوارد : کوچک ترین استان کانادا که در سواحل شرقی این کشور واقع شده است. فقط 1 دانشگاه ارائه دهنده تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد و زبان اصلی آن انگلیسی است.
 • کبک : وسیع ترین استان کانادا واقع در شرق این کشور که به خاطر رودخانه ها و دریاچه هایش شهرت دارد. 19 دانشگاه برای تحصیل دکترا در کانادا موجود است و زبان رسمی آن فرانسه است.
 • ساسکاچوان : استانی پهناور واقع در مرکز کشور است. 6 دانشگاه برای تحصیل دکترا در کانادا دارد و زبان رسمی آن انگلیسی است.

سه قلمرو یوکان، نوناووت و نورت وست تریتوریز مکان مناسبی برای تحصیل در مقاطع لیسانس و کالج هاست ولی در حال حاضر هیچ دانشگاهی مقطع دکترا را ارائه نمی دهد.

مدت دوره تحصیل دکترا در کانادا

مدت دوره تحصیل دکترا در کانادا

اکثر رشته ها نیازمند حداقل سه سال تمام وقت تحصیل و پژوهش است ولی برای اکثر دانشجویان زمان بیشتری به طول می انجامد. حداکثر تحصیل دکترا در کانادا 6 سال است.

در بیشتر موارد شما با در دست داشتن مدرک فوق لیسانس باید برای تحصیل دکترا در کانادا اقدام کنید. گرچه بعضی دانشگاه ها ارائه دهنده فوق لیسانس به دکترا هستند که در آن شما با تحصیل بین یک تا دو سال فوق لیسانس خود را اخذ میکنید. این امر برای دانشجویانی که دارای مدرک تحصیلی در مقاطع پائین تر هستند مناسب است ولی زمان بیشتری برای تکمیل آن نیاز خواهد بود.

سال تحصیلی

سال تحصیلی کانادا معمولا از سپتامبر تا آوریل است ولی تاریخ دقیق هر ترم بین دانشگاه ها و استان های مختلف، متفاوت است.

هزینه ی تحصیل دکترا در کانادا

 • شهریه برنامه های تحصیل دکترا در کانادا بین 10.000$ تا 20.000$ در سال است. درست است که این هزینه بیشتر از هزینه ی پرداختی شهروندان کانادایی متقاضی دکترا است ولی کمتر از سایر کشور های محبوب مانند آمریکا و انگلستان است. اگر چه شما با اخذ بورسیه تحصیلی کانادا می توانید از این حجم هزینه ها کمک کنید.
مدارک مورد نیاز شما وابسته به دانشگاه، استان یا قلمرو، رشته ی تحصیلی و سایر عوامل می تواند متفاوت باشد.

چطور اقدام کنم

برای کسب اطلاعات بیشتر به منظور مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دکترا در کانادا با ما تماس بگیرید.  همچنین به منظور بررسی شرایط و صلاحیت خود برای تحصیل دکترا در کانادا با کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید تا فرصت های مهاجرت به کانادا را از دست ندهید. ما با دانش و آگاهی از تمامی روش ها و بروزترین قوانین شما را در این مسیر همراهی و راهنمایی خواهیم کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت