دانشگاه های ایالات متحده آمریکا

۲,۱۲۶

آیا شما هم به دنبال یافتن  تعدادی  از  دانشگاه های ایالات متحده آمریکا  هستید که بدون نمره ی تافل و یا آیلتس، پذیرش می گیرند؟

 

بی شک یکی از روش های مهاجرت به آمریکا، مهاجرت تحصیلی به آمریکا است. برای یک دانشجو، یکی از سخت ترین موانع برای گرفتن پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاه های ایالات متحده آمریکا که دانشگاه خوبی هم باشد، شرکت در آزمون تافل و یا آیلتس می باشد.

تافل و آیلتس، آزمون هایی هستند که مهارت مکالمه، خواندن و شنیدن دانشجویان را در زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار می دهند.

کسب نمره ی رضایت بخش در این آزمون ها، حداقل الزام زبان انگلیسی برای کسب پذیرش از سوی بهترین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره میتوانید به مقاله مهاجرت تحصیلی به آمریکا مراجعه نمایید.

چرا باید به دنبال پیدا کردن دانشگاه هایی باشیم تا بدون کسب قبولی در آزمون تافل و یا آیلتس، برای تحصیل در این دانشگاه ها پذیرش بگیریم؟
بسیاری از دانشجویان بین المللی که به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند، و در امر یادگیری زبان، آموزش های کمتری دیده اند، از سطح مهارت پایینی برای کسب نمره ی قبولی در آزمون تافل و یا آیلتس برخوردار می باشند.

از این رو برای این دانشجویان، کسب پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه های ایالات متحده آمریکا که به مانند دیگر دانشگاه ها، شرط الزامی آنها برای پذیرش دانشجو، کسب نمره ی قابل قبول در آزمون تاقل و یا آیلتس می باشد، یک امر دشوار تلقی می شود.

 

دانشگاه های ایالات متحده آمریکا

بنابراین سوالی که ذهن دانشجویان بین المللی را درگیر خود کرده است این می باشد که آیا نمره ی تافل و یا آیلتس، برای کسب پذیرش در هر دانشگاه ایالات متحده ی آمریکا ضروری است؟

برای این دانشجویان، چندین دانشگاه در ایالت متحده ی آمریکا وجود دارد که با داشتن حداقل توانایی در زبان انگلیسی، نیز می توانند برای تحصیل در این دانشگاه ها ثبت نام کنند. در این دانشگاه ها، نمره ی تافل و یا آیلتس برای کسب پذیرش اجباری نمی باشد.

همچنین بعضی از دانشگاه های ایالات متحده آمریکا، دانشجویان را از کسب نمره ی تافل و یا آیتلس برای کسب پذیرش تحصیلی، تحت شروطی معاف کرده اند:

  • اگر در مدرسه ای فارغ التحصیل شده باشند و یا تحصیلات متوسطه را گذرانده باشند که زبان انگلیسی، زبان تدریسشان بوده باشد.
  • اگر به مدت چند سال در یک کشور انگلیسی زبان، به تحصیل پرداخته باشند.

همچنین برخی از دانشگاه ها، دانشجویان بین المللی غیر انگلیسی زبان را، فقط در صورت گذراندن دوره ی فشرده ی زبان انگلیسی (IELP) پذیرش می کند. IELP برنامه ی مقدماتی دانشگاه برای آموزش دانشجویان بین المللی می باشد به این جهت که مهارت های ضروری و مورد نیاز زبان انگلیسی را به آنها آموزش دهد.

لطفا توجه داشته باشید تافل و آیلتس که به شدت توصیه می شود، ممکن است کمکی برای دریافت ویزای تحصیلی برای دانشگاه های ایالات متحده آمریکا باشد (انگلیسی زبانان غیربومی).

 

 

اسامی برخی از این دانشگاه های ایالات متحده آمریکا که به شما در کسب پذیرش تحصیلی از سوی دانشگاه، بدون شرط تافل و آیلتس، کمک می کنند در زیر آمده است:

 

1- دانشگاه رایس:

 

این دانشگاه یکی از دانشگاه های ایالات متحده آمریکا می باشد که اگر شما مدرکتان را از دانشگاه یا کالج در منطقه ای که زبان رسمی محاوره ای آنها زبان انگلیسی می باشد دریافت کرده باشید، در آن به نمره ی تافل یا آیلتس احتیاج نمی باشد.

2- دانشگاه ایالتی کالیفرنیا:

 

دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، یک سیستم دانشگاهی عمومی در کالیفرنیا است. برای پذیرش در این دانشگاه، دانشجویان بین المللی نیازی به نمره ی تافل و آیلتس ندارند تحت این شرط که در مدرسه ای فارغ التحصیل شده باشند و یا تحصیلات متوسطه را گذرانده باشند که زبان انگلیسی، زبان تدریسشان بوده باشد. همچنین برخی از کشورها هستند که برای دانشجویان آنها، از حداقل الزامات و مهارت انگلیسی صرف نظر کرده اند.

 

3- درکسل دانشگاه:

 

درکسل یک دانشگاه تحقیقاتی با محیط های دانشگاهی در فیلادلفیا و کالیفرنیا است. دانشگاه درکسل، دو شرط برای پذیرش دارد:
برنامه ی تابستانی آماده سازی برای دانشگاه (UPREP)، و برنامه ی Bridge برای دانشجویان بین المللی که از الزامات و مهارت زبانی برخوردار نیستند.

 

4- دانشگاه ایالتی نیویورک:

 

دانشگاه ایالتی نیویورک از دیگر دانشگاه های ایالات متحده آمریکا است که یک سیستم دانشگاهی عمومی، واقع در آلبانی نیویورک می باشد. شرط پذیرش دانشجویان بین المللی در این دانشگاه، گذراندن دوره ی فشرده ی زبان انگلیسی (IELP) می باشد.

5- دانشگاه آیووا:

 

دانشگاه آیووا یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در آیووا سیتی، واقع در ایالت آیووا می باشد. این دانشگاه، دانشجویانی که واجد شرایط می باشند، اما از الزامات و مهارت زبانی برخوردار نمی باشند را پذیرش می کند.

 

6- دانشگاه آرکانزاس:

یک دیگر از دانشگاه های ایالات متحده آمریکا، دانشگاه آرکانزاس است که یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی واقع در فایت ویل، آرکانزاس  می باشد. دانشجویان بین المللی واجد شرایط، برای کسب پذیرش از سوی این دانشگاه نیازی به نمره ی تافل و آیلتس ندارند؛ در عوض، باید در دوره ی فشرده ی زبان انگلیسی (IELP) شرکت نمایند.

 

7- دانشگاه دیتون:

 

دانشگاه دیتون یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی کاتولیک رم می باشد. که در شهر دیتون در ایالت اوهایو واقع شده است. شرط پذیرش این دانشگاه برای دانشجویانی که واجد شرایط می باشند، اما از الزامات و مهارت زبانی دانشگاه برخوردار نمی باشند، گذراندن دوره ی فشرده ی زبان انگلیسی (IELP) می باشد.

 

8- دانشگاه دلوار:

 

دانشگاه دلوار یک دانشگاه عمومی واقع در دلوار می باشد. این دانشگاه را هم می توان به عنوان یک از دانشگاه های ایالات متحده آمریکا معرفی نمود که دانشجویانی که واجد شرایط می باشند، اما از مهارت زبانی برخوردار نمی باشند، را پذیرش می کند.

 

9- دانشگاه نیواورلئان:

 

دانشگاه نیواورلئان نیز یکی دیگر از دانشگاه های ایالات متحده آمریکا می باشد که یک دانشگاه عمومی شهری، واقع در نیواورلئان، لوئیزیانا، است.
دانشگاه برای دانشجویان بین المللی با تحصیلات متوسطه، یا دانشجویانی که دارای مدرک تحصیلی از کشورهای مشخصی هستند، تحت شروطی اجازه ی تحصیل می دهد.
تافل و آیلتس نه تنها برای پذیرش از سوی دانشگاه مورد نظر ضروری می باشند، بلکه برای دریافت ویزای تحصیلی نیز لازم می باشند. همچنین نمره ی تافل و آیلتس، نشانگر مهارت های زبانی شما می باشد. (که در شرایطی که شما قصد اشتغال و یا زندگی در ایالت متحده ی آمریکا را داشته باشید، یک امر نسبتا مهم تلقی می شود).

 

 

آیا شما هم به دنبال ادامه تحصیل درآمریکا  و یا پذیرش در یکی از دانشگاه های ایالات متحده آمریکا  هستید اما هنوز هم نتوانسته اید راه درست و کم ریسکی را انتخاب کنید؟

آیا زمان کافی برای اخذ مدرک آیلتس و یا تافل ندارید؟

با همکاران و وکیل قانونی ما در مرکز مشاوره حقوق ایران تماس بگیرید تا شما را در این زمینه و به طور کلی در تمامی مباحث مربوط به مهاجرت راهنمایی نمایند.

شماره تماس ما : 80-88985178-021

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت