شهروندی آمریکا

۲,۹۹۰

شهروندی آمریکا چیست؟

شاید بسیاری از شما با اطلاع از برخی مزایای شهروندی آمریکا رویای داشتن پاسپورت این کشور را داشته باشید. آمریکا یکی از مهم ترین قطب های اقتصاد تمام دنیا است و به خاطر شرایطی که برای اشخاص ایجاد می کند می تواند مکانی برای تحقق آرزوهای شما باشد.

شهروندی آمریکا در اصل داشتن پاسپورت و مدرکی دال بر ملیت شما است. از طریق این پاسپورت شما و اعضای خانوادتان مزایای مهاجرتی ویژه ای کسب خواهید کرد.در این مقاله ما به بررسی این امر که در پی مهاجرت به آمریکا می آید بحث خواهیم کرد.

مزایای شهروندی آمریکا

از جمله مزایای شهروندی آمریکا مسلما در دست داشتن پاسپورت آمریکا است. این پاسپورت به شما اجازه سفر به 159 کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا را می دهد. این کشورها شامل تمام اتحادیه اروپا، استرالیا، کانادا و بخش عظیمی از آمریکای جنوبی می شود.

مزیت بعدی شهروندی آمریکا این است که شما می توانید برای اعضای خانواده خود هم شهروندی آمریکا را کسب کنید و یا حداقل آنها را به آمریکا بیاورید.

مزیت سوم این امر این است که شما از تمامی مزایای دولتی مثل اخذ بورسیه دانشگاهی نیز بهره مند خواهید شد.

شهروندی آمریکا 1

شرایط اخذ شهروندی آمریکا

 • حداقل 18 سال سن در زمان تکمیل فرم
 • مقیم دائم بودن ( داشتن گرین کارت آمریکا )
 • نشان دهید که شما حداقل به مدت 30 ماه در 5 سال گذشته در  ایالات متحده آمریکا اقامت داشته اید.
 • نشان دهید که حداقل 3 ماه در ایالتی که قصد اقدام به اخذ شهروندی در آن را دارید، اقامت داشته اید.
 • بتوانید زبان انگلیسی را در حد پایه بخوانید، بنویسید و صحبت کنید.
 • شخصی با اخلاقیات باشید.
 • درک پایه ای بر تاریخ و دولت آمریکا داشته باشید.
 • سوگند نامه ای به ایالات متحده آمریکا

توجه: اخذ شهروندی آمریکا برای همسران شهروندان آمریکا (که در حال حاضر دارای گرین کارت آمریکا هستند) به مدت 3 سال به طول می انجامد.

ممکن است برای شما جالب باشد : گرین کارت آمریکا

مراحل اخذ شهروندی آمریکا

مراحل اخذ شهروندی آمریکا

در این بخش ما به بررسی تمامی مراحل اخذ شهروندی آمریکا از ابتدای مسیر تا زمانی که شما پاسپورت آمریکا را در دست بگیرید خواهیم پرداخت.

 1. اولین قدم برای اخذ شهروندی آمریکا تعیین صلاحیت است. شما باید بررسی کنید که آیا شرایط ذکر شده در بالا را دارید یا خیر.
 2. مرحله دوم تکمیل فرم های مربوطه و ارائه مدارک مورد نیاز
 3. ثبت فرم های تکمیل شده
 4.  وقت بیومتریک : اگر لازم است که شما تست های بیومتریک را انجام دهید USCIS به شما ایمیلی محتوی زمان، تاریخ و مکان وقت بیومتریک را به شما اعلام می کند.
 5. انجام مصاحبه : USCIS زمان مصاحبه شما را برنامه ریزی کرده و به شما اطلاع می دهد. حتما اطلاعیه زمان مصاحبه را با خود در زمان مقرر همراه داشته باشید.
 6. تصمیم اتخاذ شده از سوی USCIS را دریافت می کنید.
 7. اعلانیه ای برای مراسم سوگند وفاداری آمریکا دریافت خواهید کرد. حتی در برخی موارد پیش آمده است که این مراسم در همان روز انجام شده است، اما اگر برنامه ریزی نشده بود تاریخ و مکان آن به شما ایمیل خواهد شد.
 8. مراسم سوگند وفاداری : در این مراسم شما باید فرمی را تکمیل کنید که توسط USCIS ارزیابی می شود. اگر خطایی در آن وجود دارد حتما افسران را از این موضوع مطلع سازید.
 9. در مرحله پایانی لازم است که شما درکی از ماهیت شهروندی آمریکا داشته باشید و از وظایف، مسئولیت ها و حقوق خود باخبر باشید.

نیازمند اطلاعات بیشتر درباره شهروندی آمریکا هستید؟

فکر می کنید که شاید شما یا حتی عضوی از خانوادتان شرایط شهروندی آمریکا را دارید و یا ممکن است بتوانید برای اخذ پاسپورت آمریکا واجد صلاحیت باشید؟

می توانید همین الان با مشاوره وکیل فرصت های مهاجرتی خود را بررسی کنید. شانس خود را برای ساختن زندگی بهتر برای خود و خانوادتان را از دست ندهید.

مرکز مشاوره حقوق ایران همراه و راهنمای شما در این مسیر برای رسیدن به بهترین کشور مورد نظرتان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت