مزایای شهروندی کانادا

۲,۹۷۵

مزایای شهروندی کانادا

مزایای شهروندی کانادا بسیار فراوان و گسترده است. اخذ شهروندی کانادا همرا با مزایایی است که مقیمان دائم کانادا هم دارای آنها نمی باشند.

از جمله مزایای شهروندی کانادا امکان دسترسی به مشاغل محدود، حق رأی دادن و توانایی سفر با در دست داشتن پاسپورت کانادایی است.

همچنین اخذ شهروندی کانادا به شما و فرزندان شما امکان تحصیل در کانادا با هزینه ی بسیار کمتری نسبت به دانشجویان بین المللی خواهد داد.

مزایای شهروندی کانادا : شهروندان کانادایی برای مشاغل بیشتری صلاحیت دارند.

یکی از اولین مزایای شهروندی کانادا آزادی انتخاب شغل و نامحدود بودن گزینه های شغلی برای شهروندان کانادایی است.

این ها مشاغل غیر انتخابی دولت و مشاغل امنیتی هستند که نیاز است تا شما یک شهروند کانادا باشید.

  • در صورتی که یک شخص مقیم دائم ممکن است با توجه به وضعیت خود دارای محدودیت هایی باشند.

مزایای شهروندی کانادا : شهروندان کانادایی می توانند رأی دهند و یا سیاستمدار شوند.

دیگر مزایای شهروندی کانادایی حق رأی در انتخابات استانی یا ملی است. با رأی دادن، شهروندان کانادایی نقش مهمی در تاثیرگذاری سیاست های استانی و ملی ایفا می کنند.

  • علاوه بر آن، شهروندان کانادایی می توانند در اداره دفاتر اداری نقش داشته باشند.

مزایای شهروندی کانادا : شهروندان کانادایی می توانند با در دست داشتن پاسپورت کانادایی سفر کنند.

شهروندان کانادایی می توانند با در دست داشتن پاسپورت کانادایی سفر کنند

برای بسیاری از کسانی که شهروندی کانادا را کسب کرده اند، یک پاسپورت کانادایی بسیار مفید تر و کارآمد تر از پاسپورت کشور تولدشان است.

این امر یکی از مهم ترین مزایای شهروندی کانادا به شمار می آید. از آنجا که بسیاری از کشورها به شهروندان کانادایی اجازه ورود به کشورشان بدون نیاز به اخذ ویزا را می دهند.

کانادا از جمله کشورهایی است که داشتن دو شهروندی را می پذیرد. پس اگر کشور تولد شما هم دو شهروندی را بپذیرد، شما دارای دو پاسپورت خواهید بود.

  • به عنوان مثال دولت ایران به شما اجازه داشتن شهروندی دو کشور را نمی دهد. در نتیجه این امر انتخاب را برای ایرانیان اندکی دشوار کرده است زیرا باید مزایا و معایب هر دو کشور را بررسی کنند.

مزایای شهروندی کانادا : شهروندان کانادایی نگرانی از دست دادن موقعیت خود را ندارند.

برخلاف مقیمان دائم کانادا، که باید واجد مدارک مورد نیاز خاصی باشند، شهروندان کانادایی می توانند بدون وجود پی آمدی به طور نامحدود در خارج از کانادا زندگی کنند.

همچنین شهروندان کانادایی در صورت ارتکا به جرم شهروندی خود را از دست نخواهند داد. در صورتی که فرد مقیم دائم اگر مرتکب جرم جدی شده باشد با دیپورت مواجه خواهد شد.

مزایای شهروندی کانادا : شهروندان کانادایی نیازی به تجدید مدارک مهاجرتی خود ندارند.

شهروندان کانادایی نیازی به تجدید مدارک مهاجرتی خود ندارند.

کارت های اقامت دائم Permanent Resident Cards (PR) برای 5 سال معتبر خواهند بود. این کارت برای سفر های بین المللی و ممکن است توسط کارفرمایان یا سایر مقامات دولتی به عنوان مدرکی دال بر داشتن اقامت دائم نیاز باشد.

در صورتی که یک شهروند کانادا این وظایف را نخواهد داشت. از مزایای شهروندی کانادا سفر های بین المللی به دفعات نامحدود و بدون نیاز به تمدید و پرداخت هزینه ی جدیدی می توان اشاره کرد.

یک شهروند کانادایی تنها باید پاسپورت خود را هر ده سال یکبار تمدید کند.

چطور اقدام کنم؟

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مزایای شهروندی کانادا دارید با ما تماس بگیرید. مرکز مشاوره حقوق ایران با بهره گیری از کارشناسان و مشاوران متخصص شما را در این مسیر راهنمایی میکند. مشاوران ما با آگاهی از آخرین و بروزترین قوانین و شرایط بهترین گزینه را به شما ارائه خواهند داد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت