رفتار تبعیض آمیز با مسلمانان در آمریکا

۴۶۶

واقعیت تلخی که جامعه مسلمان، امروزه با آن مواجه است این است که مردم آمریکا و البته بسیاری از مردم دنیا، به مسلمانان در آمریکا ، مشکوک و بدگمان هستند. این بدگمانی ریشه در تاریخ داشته و به نظر نمی رسد به این زودی ها بتوان این ذهنیت را تغییر داد.

طبیعی است که هر شخصی اعم از رییس جمهور، معاونان و نظارت کنندگان، از صحبت درباره گروه های اقلیت مذهبی در کشورشان ( که تقریبا یک درصد جمعیت هر کشور غیر مسلمان را تشکیل می دهند ) جلوگیری می کنند.
با توجه به اطلاعات جدید مرکز تحقیقاتی پیو، تمرکز شدید سیاسی بر اسلام، نوعی زندگی دوجانبه برای مسلمانان در آمریکا به وجود آورده است.

از یک طرف، بسیاری از آمریکایی ها به اعتقادات و انگیزه مسلمانان در آمریکا بد گمان هستند و مسلمانان دشمنی وسیعی را نسبت به ایمان خود می بینند. از طرفی دیگر، تجارب تبعیض به اندازه کافی تغییر نکرده است.

ممکن است رئیس جمهور آمریکا، ترامپ در صحبت های خود گفته باشد که می خواهد از ورود مسلمانان به آمریکا جلوگیری کند، اما واقعیت این است که، آمریکا بدون مسلمان غیرممکن است. چرا که تصمیم گیری در رابطه با مسلمانان در آمریکا بسیار دشوار است.
تقریبا 58% از آنان در خارج از کشور متولد شده اند و 18% دیگر دارای حداقل یک والد مهاجر هستند. بسیاری از آنها به زبان انگلیسی نیز به اندازه کافی تسلط ندارند تا بتوان یک نظرسنجی و مصاحبه مفصل با آنها انجام داد.

در صورتی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارید حتما از یک وکیل و مشاور مهاجرت کمک بگیرید تا شما را در این مسیر یاری کند و الزامات مهاجرت به آمریکا را به شما گوش زد نماید!

 

نظر مسلمانان آمریکایی در رابطه با تبعیض

مسلمانان در آمریکا از نظر جغرافیایی نیز پراکنده هستند و بر خلاف کاتولیک ها، جوامع آنها به طور مرکزی سازماندهی نمی شود.
علی رغم این چالش ها، پیو در ماه ژانویه تا آوریل، 10000 مصاحبه تلفنی را انجام داد و نتایج خود را به زبان عربی، فارسی و اردو ترجمه کرد.
در حالی که این یک نمونه نسبتا کوچک برای نگاهی به جمعیت مسلمانان بود، محققان دریافتند که مسلمانان  معتدقند در برابر آنها بی توجهی چشمگیری وجود داشته است.
75% از پاسخ دهندگان گفتند که  تبعیض علیه مسلمانان در آمریکا
 رواج دارد، 60% مسلمانان و 68% زنان مسلمان، اظهار داشتند که پوشش رسانه ای از مسائل مسلمانان غیر عادلانه است است.
هنگامی که از پاسخ دهندگان درباره مهمترین مشکلات امروز مسلمانان ایالات متحده پرسیدند، عمومی ترین پاسخ ها عبارت بودند از:
تبعیض ، نژادپرستی ، تعصب، تروریست پنداشتن مسلمانان در آمریکا و سیاست های نگرش ترامپ نسبت به مسلمانان.

همچنین مطالعه نمایید : پیدا کردن کار در آمریکا

دونالد ترامپ، آری یا خیر!

به طور کلی، مسلمانان در آمریکا از طرفداران رئیس جمهور نیستند. تقریبا سه چهارم پاسخ دهندگان می گویند ترامپ رابطه ای غیر دوستانه با مسلمانان ایالات متحده دارد و 65% از جمعیت ایالت متحده از آنچه که او در حال انجام است ، ناراضی هستند.

نظر مردم آمریکا در رابطه با مسلمانان

واقعیت اینجاست که بسیاری از مردم به مسلمانان مشکوک و بد گمان هستند. نیمی از آمریکایی ها می گویند که مسلمانان در آمریکا بخشی از ” جامعه آمریکایی اصلی ” نیستند و متاسفانه 41% معتقدند که اسلام نسبت به سایر ادیان باعث خشونت بیشتر می شود.
تعداد کثیری از این جمعیت جزو جمهوری خواهان و سفیدپوستان هستند، بیش از نیمی از هر گروه اظهارداشتند که در میان مسلمانان ایالات متحده، حجم زیادی از افراط گرایی وجود دارد.
همچنین 65%  جمهوری خواهان و 72% از مردم سفید پوست گفتند که اسلام و دموکراسی به طور طبیعی مناقشه دارند ( جالب است که 30% از مسلمانان نیز همین را گفتند ).

مسلمانان در آمریکا

اما این گزارش لایه های دیگری از زندگی مسلمان را نیز نشان می دهد. تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان اظهار داشتند که، 37% در سال 2011 و 32% در سال 2007 ، برای حمایت از مذهب خود اقدام کردند.
مسلمانان در آمریکا بیشتر از دیگر آمریکایی ها معتقدند که افرادی که به سختی کار می کنند می توانند پیشرفت بیشتری داشته باشند و موفق شوند. 70% از آنان به این مسئله معتقدند و 92 از مسلمانان افتخار می کنند که آمریکایی هستند، تقریبا همانطور که عموم مردم آمریکایی این حس را دارند.

بر اساس گزارش پیو، مسیحیان و مسلمانان در آمریکا به احتمال زیاد یک بار در هفته عبادت می کنند و می گویند دین برای آنها مهم است.
تنها ده درصد از پاسخ دهندگان گفتند که در سال گذشته توسط مقامات انتظامی در سال  2011 حمایت شدند و شش درصد گفته اند که از نظر جسمی تهدید و یا مورد حمله قرار گرفته اند.

اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا یا آمریکا را دارید  اما دغدغه ی امکان رفتار تبعیض آمیز با  مسلمانان در آمریکا  را در سر دارید، می توانید با خیالی آسوده پرونده خود را به وکیل مجرب و کارآزموده ی ما بسپارید.
او شما را در این مسیر راهنمایی خواهد کرد تا بدون هیچ گونه مشکلی به کشور رویاهایتان مهاجرت نمایید.

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸-۰۲۱

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت