مشاغل مورد نیاز کانادا

مشاغل مورد نیاز کانادا 2018

ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با 6 مورد از مشاغل مورد نیاز کانادا 2018 آشنا کرده و تک به تک این موارد را بررسی کنیم و در صورتی که تخصص و تحصیلات شما با این موارد مطابقت داشته باشد ما به شما در مهاجرت به کانادا از طریق کار یا ویزای کار کانادا کمک خواهیم کرد. مشاغل نامبرده از جمله مشاغلی هستند که بازار کار رو به رشدی در سالیان آتی در کانادا خواهند داشت.

مشاغل مورد نیاز کانادا

 • ما شما را با لیست کامل مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2018 آشنا خواهیم کرد.

1-پرستار ثبت شده (Registered Nurse (RN

یکی از مهم ترین مشاغل مورد نیاز کانادا، پرستار ثبت شده است. پرستار ثبت شده ، پرستاری است که تحصیلات پرستاری را گذرانده و به عنوان پرستار مجوز و گواهی کار دارد. با پیرتر شدن جمعیت کانادا نیاز جامعه به خدمات درمانی و بهداشتی افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد از آنجا که بزرگسالان و کهنسالان نسبت به جوانان نیاز بیشتری به مراقبت پیدا خواهند کرد.

پرستاران ثبت شده در همه جای کشور و تمامی استان ها جز مشاغل مورد نیاز کانادا هستند به خصوص استان انتاریو. در یک دوره پنج ساله از 2015 تا 2020 افزایش فرصت های شغلی برای پرستاران ثبت شده پیش بینی شده است.

همچنین پرستاران ثبت شده در شهر های کوچک و مناطق دور افتاده تر هم ، برای ارائه خدمات مقدماتی درمانی از مشاغل مورد نیاز کانادا است.با وجود این شرایط پرستاری یکی از مشاغلی است که در تک تک نقاط کانادا فرصت های شغلی فراوانی خواهد داشت.

 • هم اکنون 139 هزار موقعیت شغلی در دسترس برای متقاضیان وجود دارد.
 • در تمامی مناطق به جز نوناووت که البته دارای تقاضای شغلی کمتری است، فرصت های شغلی زیادی وجود دارد.
 • میانگین درآمد ساعتی 36 $
 • مناطق با بیشترین درآمد: برای پرستاران ثبت شده در نواحی شمال غرب)نورت وست تریتوریز)،نوناووت و ساسکاچوان وجود دارد.
 • مدرک مورد نیاز عموما لیسانس در این رشته است.

2-راننده کامیون

در کمال تعجب شما، اقتصاد کانادا همواره به رانندگان کامیون تکیه کرده است و جز مشاغل مورد نیاز کانادا به حساب می آید. در صورتی که در حال حاضر نیروی جوان زیادی وارد این عرصه نمیشوند تا جایگزین بازنشستگان شوند.

کامیون رانی یکی از مهم ترین مشاغل مورد نیازکانادا به خصوص بریتیش کلمبیا به شمار می آید.پیش بینی میشود از سال 2017 به مدت ده سال 9 هزار موقیت شغلی در این استان ایجاد شود و این مقدار فقط برای یک استان است. با توجه به این آمار رانندگان کامیون در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار میگیرد.

از آنجا که کانادا کشوری وسیع است . حمل و نقل کامیونی مورد نیاز ترین نوع حمل و نقل در تمام کانادا است.زندگی تمام کانادایی ها تحت تاثیر رانندگان کامیون است.گرچه این اثر در برخی مناطق محسوس تر است.منطقی که بسیار دور از دسترس هستند به رانندگان کامیون اعتماد میکنند تا محصولات عمومی مورد نیاز مثل مواد غذایی و پوشاک برایشان فراهم سازند.

 • 900 موقعت شغلی در دسترس .
 • استان هایی با تقاضای بالای این شغل:منیتوبا ، نیوبرانزویک ، نوا اسکوشیا ، انتاریو ، کبک و یوکان.
 • میانگین درآمد ساعتی 21 $
 • مناطق با بیشترین درآمد:آلبرتا ، نواحی شمال غرب)نورت وست تریتوریز) و نوناووت.
 • مدارک مورد نیاز عمومی:گذراندن دوره کامیون رانی و کسب مجوز و تاییدیه مناسب

3-مربی کالج یا حرفه فنی

مربیگری در کالج ها یا عرصه های حرفه ای یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز کانادا است که با افزایش آمار بازنشستگی رو به رشد است. بسیاری از مربیان در سن حدودا 62 سالگی بازنشست میشوند. همچنین با توسعه مدارج بالای تحصیلی نیاز به مربیان بیشتر خواهد  شد.

مربیان کالج  یا حرفه و فن در مراکز عمومی (دولتی ) و خصوصی رشته های آکادمیک ، تکنیکی و حرفه و فنون را تدریس می کنند.شما می توانید هررشته ای ، از زیبایی گرفته تا عدالت کیفری ، هنر  های آَشپزی و طراحی تدریس کنید.

مدارک تحصیلی و تجربه ی کاری شما با توجه به نوع رشته ای که تدریس میکنید متفاوت است. یک موسسه آموزشی آکادمیک متمرکز احتمالا از شما مدرک فوق لیسانس را انتظار خواد داشت. در صورتی که در یک مرکز آموزش حرفه و فنون متمرکز ممکن است از شما مدرک دیپلم یا لیسانس را قبول کند البته اگر در این زمینه سابقه کاری مرتبط داشته باشد. تعیین کردن اهداف مورد نظر شغلی از نظر اینکه انتخاب بهترین دوره ی تحصیلی و فرصت های شغلی حائز اهمیت است.

 • موقعیت های شغلی در دسترس:100
 • نواحی با بیشترین تقاضای شغلی : بریتیش کلمبیا ، انتاریو ،کبک ، یوکان
 • میانگین درآمد ساعتی: 35 $
 • نواحی با حداکثر درآمد: نواحی شمال غرب)نورت وست تریتوریز) ، ساسکاچوان ، یوکان ، آلبرتا
 • مدارک تحصیلی مورد نیاز: از دیپلم (همراه با سابقه کاری مرتبط ) تا کارشناسی ارشد

به شما پیشنهاد میکینم که مقاله تحصیل در کانادا را مطالعه بفرمایید.

4-مشاور مدیریت کسب و کار

با گسترش بازار جهانی که در راستای آن رقابت نیز افزایش یافته است، اهمیت تجارتی زایا و فعال بیشتر شده است از این رو این شغل به یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا بدل گشته است. برای رسیدن به این هدف ، صاحبان کسب و کار اغلب مشاوران مدیریت را استخدام می کنند. با توجه به افزایش پیش بینی شده تقاضاها، در کنار بازنشسته شدن کارگران و منتقل شدن آن ها به سایر بخش ها مشاوره مدیریت کسب و کار یکی از مشاغل مورد نیاز خواهد بود.

در طی سالیان 2015 تا 2024 نیروی مشاوره تجاری دچار فقدان 5000 کارگر شود. این امر که باعث قرار گرفتن مدیریت کسب و کار در لیست مشاغل مورد نیاز شده، خبری خوب برای شخصی مانند شما که علاقه مند به کار به عنوان مشاور مدیریت کسب و کار هستید، خواهد بود.

راه های بسیاری برای آمادگی در این رشته وجود دارد. افراد زیادی با کسب مدرک تحصیلی مرتبط با تجارت شروع می کنند سپس تجربه از طریق کار در صنایع و موقعیت های مختلف را کسب می کنند.

اگرچه مشاورین مدیریتی میتوانند با داشتن تجربه در عرصه های تکنولوژی یا سفر، توریسم و مهمان نوازی وابسته به حیطه ای که قصد کسب تخصص آن را دارند نیز سودرسان باشند. پس همانطور که گفته شد گزینه های فراوانی مقابل شما وجود دارد.
 • موقعیت های شغلی در دسترس: 300
 • نواحی با بیشترین تقاضای شغلی: بریتیش کلمبیا، منیتوبا، نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا ، انتاربو ، جزیره پرنس ادوارد ، کبک ،ساسکاچوان و یوکان
 • میانگین درآمد ساعتی: 62 $
 • مناطق با بیشترین درآمد: آلبرتا ، ساسکاچوان ، بریتیش کلمبیا و منیتوبا
 • مدرک تحصیلی مورد نیاز: دیپلم یا لیسانس مرتبط با تجارت همراه با تجربه و تخصص در صنعت مربوطه

5-جوشکار

جوشکاری به دلیل افزایش نسبت تقاضا به آمار بازنشستگی تبدیل به یکی از دیگر مشاغل مورد نیاز کانادا شده است. زیرا نیروی کار جوشکاری از سایر مشاغل اندکی جوان تر هستند. متوسط سن جوشکاران (در سال 2014) 39 سال بوده است.پس نرخ بازنشستگی در این شغل از سایرین کمتر است.

اگر چه با رشد بخش های تولید و ساخت پیش بینی میشود که تقاضا برای جوشکاران حرفه ای افزایش یابد.از این جهت که بیشتر از 55 درصد جوشکاران در بخش ساخت و 20 درصد دیگر در صنعت تولید محصولات فلزی کار می کنند.

با توجه به توسعه و پیشرفت روز افزون بخش ساخت ،جوشکارانی که مهرت های سطح بالا دارند نسبت به اشخاص با توانایی های پایه از فرصت های شغلی بهتر ، لذت میبرند.جوشکاران با دارا بودن مهارت ها وتکنیک هایی مانند: جوشکاری با الکترود دستی پوشش دار(SMAW)-جوشکاری قوسی با گاز محافظ (GMAW) -جوشکاری قوس پودر قلیایی (FCAW) –جوشکاری قوس تنگستن گازی (GTAW) و خواندن نقشه ها و برنامه ها بیشتر مورد نیازند.

 • موقعیت های شغلی در دسترس:30.800
 • نواحی با بیشترین تقاضای شغلی: نوا اسکوشیا
 • میاتگین درآمد ساعتی: 24.02 $
 • مناطق با بیشترین درآمد: نواحی شمال غرب)نورت وست تریتوریز) ،آلبرتا ، نیوفانلاند و لابرادور
 • مدرک تحصیلی مورد نیاز: تکمیل حرفه و یا برنامه کارآموزی ، گواهینامه تجارت نیز ممکن است لازم باشد.

6-پرستار حرفه ای مجاز (Licensed Practical Nurse (LPN

پرستار LPN ، برخلاف پرستار ثبت شده که 2-3 سال مشغول به تحصیل این رشته بوده است، فقط یک دوره ی یک ساله میگذراند.این نوع از پرستاران هم به همان دلایلی که برای پرستار RN  دکر شده است تبدیل به یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا شده است. جمعیت رو به پیری کانادا تقاضای بیشتر برای سیستم خدمات درمانی و از سوی دیگر جایگزین کردن بازنشستگان  نیروی کار را فراهم آورده است.این امر سبب شده است تا پرستاران LPN در لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار گیرند.

اگر چه پرستاران LPN جوان تر از پرستاران RN هستند اما همچنان نرخ بازنشستگان رو به افزایش در سالیان آتی پیش بینی شده است. در حقیقت ، از سال 2015 تا 2024 بیشتر از 4.000 موقعیت شغلی خالی در سراسر کشور به علت کمبود نیروی کار به وجود خواهد آمد. پس اگر شما هم می خواهید که تفاوتی ایجاد کنید و نقشی مهم در ارائه خدمات با کیفیت درمانی ایفا کنید، این برنامه می تواند فرصتی فوق العاده برای شما باشد.

 • موقعیت های شغلی در دسترس: 25.900
 • نواحی با بیشترین تقاضای شغلی : بریتیش کلمبیا ،منیتوبا ، نیوبرانزویک ، نوا اسکوشیا ، انتاریو ، جزیره ی پرنس ادوارد ، کبک و یوکان
 • میانگین درآمد ساعتی: 25.80 $
 • مناطق با بیشترین درآمد : ساسکاچوان ، آلبرتا ، نیوفاندلاند و لابرادور و بریتیش کلمبیا
 • مدرک تحصیلی مورد نیاز: دیپلم و ثبت نام با یک نظام نظارتی استانی یا زمینی

این مقاله به بررسی 6 مورد از مشاغل مورد نیاز کانادا در جهت اطلاع رسانی و کمک به شما هموطنان عزیز پرداخته است. شاید حرفه و تخصص شما جزء مشاغل مورد نیاز کانادا باشد. با ما تماس بگیرید تا از سایر موارد لیست مشاغل مورد نیاز کانادا مطلع شوید و ما به شما روش ها و راه های مهاجرت به کانادا را نشان دهیم.

طراحی سایت