مشاوره شغلی و تحصیلی در آمریکا

۶۵۴

چگونه باید به دنبال یک شغل گشت؟

اکثر مردم به سراغ مشاوره شغلی و تحصیلی نمی روند در حالی اگر به آن اعتماد کنند، برای آن ها بسیار کارآمد خواهد بود.
به یاد داشته باشید که زمان زیادی را صرف کاری نکنید که به آن علاقمند نیستید، مگر اینکه دارای مهارت فنی خاصی باشید و کاری را بیابید که به مهارت شما نیاز داشته باشد.
مستقیما و پیوسته با کارفرمایان خود در ارتباط باشید و قبل از اینکه فرصت را از دست بدهید برای استخدام با آنها تماس بگیرید.

 

 

دنیای پارتی بازی!

متاسفانه واقعیت این است که در 80 درصد از مواقع افرادی مشغول به کار می شوند که ارتباط خویشاوندی و روابط شخصی با کارفرما دارند. به هرکسی که احتمال می دهید می تواند پلی برای رسیدن به یک شغل باشد، درخواست دهید.

 

 

چند راهکار از مشاوره شغلی و تحصیلی

به گفته یک شرکت مشاوره شغلی و تحصیلی ، رزومه شما در حقیقت بایستی آخرین چیزی باشد که کارفرما می بیند، زیرا اولین چیزی که بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت شخصیت شماست. شما باید موارد زیر را انجام دهید:

  • دریافت اطلاعات در مورد کارتان و جایی که می خواهید کار کنید به عنوان مثال جستجو از طریق وب برای شناسایی کارفرمایان مطلوب.
  • از آشنایان خود اطلاعاتی کسب کنید، در مورد محیط و موقعیتی که قرار است کار کنید؛ اگر نمی توانید در مورد محل مورد نظر در وبسایتهای مربوط به آن اطلاعات استخراج کنید.
  • با محل کار مورد نظر تماس بگیرید و یا برایش ایمیل ارسال کنید. نه برای تقاضای کار، بلکه گزینه ی حرفه ای تری را مطرح کنید.
    از آنها بخواهید در مورد شرکت و کاری که انجام می دهند به شما اطلاعات دهند (با تملق از آنها مشورت بگیرید) چرا که معمولا مردم صحبت کردن در مورد خودشان را دوست دارند.

 

  • قرابت خود را گسترش دهید و درخواست قرارداد بدهید.
    در نهایت یکی از دو چیز اتفاق خواهد افتاد: شما جزو گزینه های استخدام قرار خواهید گرفت و یا فردی که باشما ملاقات کرده برای شغل بعدی که قرار است آگهی استخدام دهد، با شما تماس خواهد گرفت.
  • سعی کنید مشاوره کارمزدی یا فریلنسر بدهید. این مسئله می تواند به ارتباطات و حتی دستیابی به شغل جدید منجر شود. این مسئله باعث می شود که شما از خود نام تجاری باقی بگذارید. (قرار داد فریلنسر به نوعی است که فردی یا شرکتی قول انجام کاری را به ازای دستمزد مشخصی به کارفرما می دهد.)

گفتن این مسئله دشوار است که، با یک درخواست کار یا مصاحبه، انتخاب فرد منتخب برای شغل موفقیت آمیز خواهد بود.
بنابراین موسسات اغلب به صورت رسمی و با تجربیات صنعتی خودشان برای انتخاب فرد مورد نظر، اقدام می کنند تا موسسه شان در معرض خطر قرار نگیرد.
بنابراین، چه کوچکترین و چه معتبرترین آنها، در این زمینه بسیار محتاط عمل می کنند.

باید گفت بسیاری از نیروهای کاری، بر طبق  تخصصشان انتخاب می شوند، پس کارفرمایان الویت را تجربه های پیشین فرد می دانند و این مسئله از طرز برخورد متقاضی نمایان می شود.

 

 

در حقیقت، کارفرمایان به دنبال سودمندی و بهره وری از نیروهای خود هستند و متناسب با این موضوع، نیروی جدید را استخدام می نمایند. داده ها بر اساس میزان کمی از خطا تخمین زده می شوند.
تجربه کم در کار می تواند نشان دهنده ی درجه ای از بی ثباتی در بهره وری و بازدهی کار باشد، بنابراین متقاضیان بی تجربه در صنعت کسب و کار با مشکل مواجه هستند.

 

میزان شانس در پیشنهاد کاری

در شرایطی که کارفرما یک نفر را برای استخدام یک جایگزین بهتر، اخراج می کند، کار سخت تر می شود.
طبق گفته ی یک شرکت مشاوره شغلی و تحصیلی ، یک شرکت کم اعتبار بیش از حد ممکن احتمال دارد که نیروی خود را عوض کند، در حالی که این احتمال در شرکت های معتبر بسیار کمتر است ( به نسبت 2 به 1 ). البته شرکت های نامدار که همواره متقاضی استخدام دارند هم احتمال دارد در این جریان به خطر بیافتند.
تمامی شرکت ها فرصتهای زیادی را در دوره ی کارآموزی به دست می آورند، زیرا دستمزد دوره کارآموزی در مقایسه با استخدام تمام وقت کم است.

 

 

 

مشاوره شغلی در مدارس

نتایج آخرین نظرسنجی نشان می دهد که مشاوره شغلی و تحصیلی در مدارس، می تواند فرصت خوبی برای آینده ی شغلی دانش آموزان باشد و حداقل توجه برخی از آنها را جلب کند.
براندون بوزرد، سرپرست آموزش و نیروی کار گالوپ در مصاحبه ای تلفنی گفت: این یک فرصت مناسب برای بیداری دانش آموزان، خانواده هایشان و دانشجویان است. برای کمک به اینکه آینده ی شغلی مناسبی در انتظارشان باشد و از این بابت نگرانی نداشته باشند.
بهتر است برای دانش آموزان، دغدغه ی خروج از دانشگاه داشت تا ورودشان به دانشگاه.

درصد بالایی از فارغ التحصیلان سال 1940 پس از مراجعه به دفاتر خدمات مشاوره شغلی و تحصیلی هیجان زده شدند و اکثر آنها به نتیجه ی خوبی در اشتغال رسیدند.
17 درصد از کسانی که در سالهای 2010 تا 2016 فارغ التحصیل شدند و به سازمان اشتغال مراجعه کردند به نتیجه ی مطلوب رسیدند و 17 درصد دیگر جواب مفیدی نگرفتند.

 

 

 

صرفنظر از نوع مدرسه، مدارس خصوصی که هزینه ی بیشتری دریافت می کنند، الزاما راهنمایی های مفید تری را نسبت به مدارس ارزان قیمتتر ارائه نمی دهد.
اما تفاوت ها زمانی رخ می دهد که دانشجویان در ابتدا به این دفاتر مراجعه کنند. دانش آموزان تازه وارد ( که خانواده  شان تحصیلات آکادمیک نداشتند) به نسبت دانش آموزان هم سنشان کمتر احتمال دارد که از دفاتر خدمات شغلی استفاده کنند.

البته که تنها مراجعه به اداره مشاوره شغلی و تحصیلی ، شانس قبولی و یا موفقیت را افزایش نخواهد داد، اما محققان دریافتند که افرادی که تجربه های خوبی در دفاتر خدمات شغلی دارند بیشتر احتمال آمادگی و موفقیت در کار را خواهند داشت.

 

 

همچنین محصلانی که به این مرکز مراجعه کردند به نسبت افرادی که قرارداد تمام وقت ندارند، بسیار زودتر صاحب کار می شوند.
لازم به ذکر است که دانشجویانی که با ابتکار عمل نزد موسسه می روند، ممکن است به دلیل داشتن انگیزه بالا و ویژگی های کارآمد، شانس استخدام شغلی برای این افراد بالاتر برود.

جالب توجه است که اکثریت فارغ التحصیلان بیشتر به دفاتر خدمات شغلی مراجعه می کنند. اغلب دانش آموزان تازه وارد نیز که از اقلیت های نژادی نیز هستند به آن مراجعه نموده و بین 19 تا 22 درصد از این فارغ التحصیلان، این تجربه را بسیار مفید دانستند.

همه اینها نشان دهنده ی بازدهی خوب برای دانش آموزان است. برخی از مدارس در چند سال گذشته به فکر تجدید نظر و اختصاص منابع بیشتری در زمینه مشاوره شغلی شدند.
به عنوان مثال، سال گذشته، کالس ولزلی، کارشناس حرفه ای کریستین کروزور را استخدام کرد تا ارتباط خود را با کارفرمایان بالقوه گسترش دهد. او خدمات خود را  پس از انتشار گسترده  یک مقاله در LinkedIn منتشر کرد که نشان می داد مدارس مختلف با رزومه های دانش آموزان چه می کنند.
او اشاره کرد که برخی مدارس رزومه ی دانشجویان را به ادارات دیگر منتقل کرده و باعث پیشرفت شان می شوند، در حالی که سایر مدارس رزومه را نزد خود نگه می دارند. بنابراین آنها ارتباطات بیشتری با مدیران مدراس عالی دارند.
در واقع یک مشاوره شغلی و تحصیلی خوب می تواند شما را به خواسته هایتان بسیار نزدیک کند.

 

 

دانش آموزان تازه تر کالج (86 درصد از سال 2010، در مقایسه با 73 درصد در بین سال های 2000 تا 2009) می گویند که فرصت شغلی دلیل اصلی است که آنها تصمیم گرفتند به خاطرش به کالج بروند و فشارهای دولت و ایالت های فدرال را برای تحصیلات تکمیلی و آمادگی برای به نیروی کار را تحمل کنند.

 

اگر قصد مهاجرت به آمریکا ، پیدا کردن کار و یا ادامه تحصیل در آمریکا را دارید و یا سوالاتی درباره مشاوره شغلی و تحصیلی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، می توانید با تیم مشاوره ما در مرکز مشاوره حقوق ایران تماس بگیرید.

مشاورین ما ضمن راهنمایی شما، سوالات شما را با وکیل مجرب مرکز مشاوره حقوق ایران در میان خواهند گذاشت.

وکیل ما تجربه سالها زندگی،تحصیل و کار در آمریکا را با شما به اشتراک خواهد گذاشت.

 

شماره تماس ما :
02188985180
02188985178

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت