ممنوعیت سفر به آمریکا

۲,۲۰۳

آیا قانون ممنوعیت سفر به آمریکا مشمول دانشجویان پزشکی می شود؟

در ۲۴ سپتامبر سال ۲۰۱۷ دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا اعلامیه ای را تحت عنوان “توانمندسازی و شناسایی تلاش های تروریست ها برای ورود به ایالات متحده آمریکا و همچنین سایر تهدیدهای امنیتی عمومی” منتشر کرد و در واقع محدودیت‌هایی را وضع کرد که جایگزین قانون قبلی ” ممنوعیت سفر به آمریکا”  که در تاریخ ۶ مارس ۲۰۱۷ توسط خودش صادر گردیده بود، شد.

طبق این بیانیه به مدت 90 روز ورود اتباع خارجی کشورهای ایران، لیبی، سودان، سوریه و یمن  به آمریکا در حالت تعلیق درآمد. البته در تاریخ 16 اکتبر 2017 کشورهای چاد، ونزوئلا وکره شمالی  هم به این لیست اضافه شدند.

با توجه به که دانشجویان و فارغ التحصیلان پزشکی بین المللی که قصد ورود به ایالات متحده را برای آموزش دارند و یا فارغ التحصیل شده اند، سوالات و نگرانی هایی در مورد تاثیر اعلامیه ممنوعیت سفر به آمریکا دارند، سعی داریم در این مقاله برخی از این ابهامات را بررسی کنیم.

 

ممنوعیت سفر به آمریکا

در سوم اکتبر ۲۰۱۷ بیانیه منتشر شد به جزئیات ماجرا پرداخته بود:

به غیر از کشور سودان که محدودیت ویزایی ندارند، مابقی کشورهای فوق در شرایط خاصی می توانند ویزا بگیرند محدودیت‌های ویزای پرولاسیون برای هر کشور تفاوت دارد. به طور کلی افرادی که شامل محدودیت های سفر می شوند ممکن است توسط دولت ایالات متحده این محدودیت ها لغو شوند که در ادامه بررسی می شود.

همچنین مطالعه نمایید: مهاجرت به آمریکا

خلاصه ای از محدودیت های ویزا که معمولاً پس از قانون ممنوعیت سفر به آمریکا، توسط پزشکان استفاده می شود را برای کشورهای متفاوت در زیر می بینید:

چاد:

شهروندان چاد واجد شرایط درخواست ویزای J-1 و H-1 B باقی می مانند. صدور ویزای B-1 / B-2 به حالت تعلیق درآمده است.

ایران:

مهاجران ایران واجد شرایط درخواست ویزای J-1  باقی می مانند. صدور ویزای H-1 B و B-1 / B-2 معلق می باشد.

لیبی:

مهاجران لیبی واجد شرایط درخواست ویزای J-1 و H-1 B باقی می مانند. صدور ویزای B-1 / B-2 به حالت تعلیق درآمده است.

کره شمالی:

صدور ویزای مهاجران و غیر مهاجران به اتباع کره شمالی به حالت تعلیق درآمده است و قانون ممنوعیت سفر به آمریکا شامل آنها می شود.

در صورت کسب اطلاعات بیشتر در باره انواع ویزا، می توانید مقاله انواع ویزای مهاجرت به آمریکا را مطالعه نمایید.

سومالی:

ملیت سومالی همچنان واجد شرایط درخواست ویزای J-1 ، H-1 و B-1 / B-2 می باشد.

سوریه:

صدور ویزای مهاجر و غیر مهاجر به شهروندان سوریه به حالت تعلیق درآمده است.

ونزوئلا:

تعلیق ویزا برای اتباع ونزوئلا محدود به برخی مقامات دولتی و اعضای خانواده شان است و قانون ممنوعیت سفر به آمریکا برای همه اتباع ونزوئلا اعمال نمی شود.

 یمن:

شهروندان یمن واجد شرایط درخواست ویزای J-1 و H-1 B باقی می مانند. صدور ویزای B-1 / B-2 به حالت تعلیق درآمده است.

 

ممنوعیت سفر به آمریکا

 

نکته مهم :

مهاجران این هشت کشور که می خواهند امنیت ویزای ایالات متحده را تضمین کنند، می توانند گزارش فاکتور ECFMG را برای مقامات کنسولگری آمریکا ارائه کنند.

تاثیر ممنوعیت سفر به آمریکا بر پزشکان کنونی:

پزشکان ۸ کشور ذکر شده در بالا که در حال حاضر در ایالات متحده و در وضعیت J-1 هستند, باید برای مشارکت در برنامه آموزش پزشکی و تمدید حمایت، از طریق ECFMG اقدام کنند. همچنین برای تمدید یا تجدید وضعیت فعلی در مورد J-1 حق الزحمه تغییر نخواهد کرد.

 

نکته مهم : مهاجرت به خارج از ایالات متحده آمریکا به هیچ یک از مهاجران سوری دارای J-1 توصیه نمی شود. چرا که تمدید و تجدید این ویزا مشکلات بسیار زیادی را به همراه دارد و ممکن است بسیار بعید  باشد.

 

کدام طبقه از افراد از قانون ممنوعیت ویزا معاف هستند؟

  • افراد دوملیتی که با پاسپورت مسافرت می‌کنند، که به صورت غیرقانونی توسط یک کشور صادر شده باشد.
  • افرادی که به صورت قانونی در ایالات متحده آمریکا سکونت دارند.
  • هر گونه  ملیتی که در ایالات متحده  هستند، بدون توجه به وضعیت مهاجرت
  • هر ملیتی که یک ویزای معتبر یا اسناد ورود معتبر را از موعد مقرر در 24 سپتامبر 2017 (ایران، لیبی، سومالی، سوریه و یمن) و یا 16 اکتبر 2017 (چاد، کره شمالی و ونزوئلا) ارائه دهد.

 

در چه مواردی ممکن است تعلیق صدور ویزا لغو شود؟

اعلامیه ممنوعیت سفر به آمریکا حاوی مقرراتی است که اتباع این هشت کشور می‌توانند در یک شرایط خاص درخواست ویزا نمایند که البته رسیدگی به این امر باید با ارائه مدارک و مستندات مربوط به درخواست باشد و یک مقام کنسولگری مسئول رسیدگی و ارزیابی این مدارک می باشد.

وی باید تایید کند که ورود این تبعه به داخل آمریکا به نفع منافع ملی است، هیچ تهدیدی برای ایالات متحده به شمار نمی آید و ممنوعیت سفر به آمریکا برای این فرد نیاز نمی باشد.

ضمناً این بررسی‌ها به صورت مورد به مورد انجام می‌شود.

 

به طور کلی ویزاهایی که پیش از تاریخ ۱۸ اکتبر ۲۰۱۸ صادر می شود، برای ایالات متحده قابل پذیرش بوده و لغو نخواهد شد.

اما پس از این تاریخ هیچ نوع  ویزای جدیدی, برای ایرانی ها صادر نخواهد شد و هیچ ایرانی ای نمی تواند  به آمریکا ورود پیدا کند مگر دارندگان گرین کارت و افرادی که ویزای دانشجویی داشته باشند که این شامل دانشجویان پزشکی نیز می شود.

با یک متخصص مشورت کنید.

چنانچه در رابطه با ممنوعیت سفر به آمریکا  و قوانین آن  نیازمند مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر هستید می توانید همین الان با مشاورین و وکلای زبده ما تماس بگیرید و شانس ناب مهاجرت به آمریکا را از دست ندهید.

مهاجرت به آمریکا فرصتی نیست که همیشه در اختیار شما باشد پس زمان را غنیمت شمارید و با ما تماس بگیرید.

شماره تماس ما :۸۰-۸۸۹۸۵۱۷۸- ۰۲۱

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت