مهاجرت استانی کانادا

۶۵۰

مهاجرت استانی کانادا (نامزد ناحیه ای)

اکثر مناطق و نواحی در کانادا می توانند مهاجران را از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا (Provincial Nominee Program (PNP کاندید کنند. این مهاجران باید مهارت ها، تحصیلات و تجربه کاری داشته باشند تا بتوانند در اقتصاد ناحیه یا منطقه زندگی خود در کانادا مشارکت کنند.

هر ناحیه یا استان (به جز استان کبک که برنامه کارگران انتخاب شده کبک را دارد) برنامه های مهاجرتی خود را دارد که گروه های متفاوتی را هدف قرار می دهند. همچنین هر برنامه ضوابط و شرایط خاص خود را دارد که برای آگاهی بیشتر می توانید با ما تماس گرفته و با کارشناسان ما مشورت کنید.

از ژانویه سال 2015 بسیاری از استان ها و نواحی برنامه های جدیدی تحت عنوان اکسپرس اینتری آغاز کرده است. در این مقاله ما مرحله به مرحله شرایط برنامه مهاجرت استانی کانادا را شرح میدهیم.

 

مهاجرت استانی کانادا

 

1. صلاحیت خود را در برنامه مهاجرت استانی کانادا بررسی کنید.

هر ناحیه و استان شرایط و مدارک مورد نیاز حداقل متمایزی برای برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP)  دارد که بدون اطلاع تغییر میکنند. در صورتی که شما نیاز به دانستن آخرین و بروزترین قوانین دارید با مشاوران ما تماس بگیرید.

اگر تحت پوشش برنامه اکسپرس اینتری نامزد نشده اید، باید از طریق مراحل کاغذی اقدام کنید.اگر استان یا ناحیه شما را واجد شرایط تشخیص دهد و شما را کاندید کند، شما میتوانید برای سازمان Immigration, Refugees and Citizenship Canada (IRCC) درخواست خود را ارسال کنید.

اگر تحت پوشش برنامه اکسپرس اینتری استان یا ناحیه اقدام میکنید، شما باید واجد صلاحیت در حداقل ضوابط یکی از برنامه های اکسپرس اینتری باشید.

2. برای برنامه مهاجرت استانی کانادا اقدام کنید.

برای برنامه نامز ناحیه ای شما باید به ناحیه یا استان به منظور کاندید شدن اقدام نمایید. سپس توسط ناحیه یا استان کاندید شده باشید تا بتوانید برای اقامت دائم به سازمان IRCC اقدام کنید.

تحت پوشش برنامه مهاجرت استانی کانادا اکسپرس اینتری شما می توانید با تشکیل یک پروفایل آنلاین، نشان دهید اینکه شما واجد حداقل صلاحیت هستید.

3. زمان پروسه برنامه مهاجرت استانی کانادا

در صورتی که از طریق مراحل کاغذی درخواست خود را ارائه داده باشید، این زمان بین 15 تا 19 ماه به طول خواهد انجامید. در صورتی که تحت برنامه اکسپرس اینتری، اکثر درخواست های تکمیل شده به منظور اقامت دائم کانادا در 6 ماه یا کمتر بررسی خواهند شد.

4.بعد از اقدام برای برنامه مهاجرت استانی کانادا

در جهت جلوگیری از تاخیر، در صورت وجود تغییرات شما باید آن ها را به دولت کانادا اعلام کنید. از جمله این تغییرات می توان به تغییر در شرایط خانوادگی مانند ازدواج یا طلاق اشاره کرد.

دولت کانادا به بررسی موارد ذیل در فرم شما خواهد پرداخت، که آیا شما:

  • فرم خود را به درستی تکمیل کرده اید
  • هزینه های این مراحل را پرداخت کرده اید
  • واجد شرایط برنامه مهاجرت استانی کانادا هستید
  • همه ی مدارک مورد نیاز را دارید

در مواردی که مشکل امنیتی یا جنایی داشته باشید، به منظور بررسی سوابق شما مراحل بیشتر به طول می انجامد. همچنین اگر شرایط خانوادگی شما ناواضح باشد ( به عنوان مثال دلایلی دال بر وجود طلاق یا سرپرستی کودک ناکامل باشد.) بررسی ها نیازمند ارزیابی های بیشتری است. دفتر ویزا باید با سایر دفاتر CIC در کانادا یا خارج از آن برای تأیید داده های شما تماس برقرارکند.

آزمایشات پزشکی

شما قبل از اینکه تحت برنامه مهاجرت استانی کانادا وارد کانادا شوید، باید آزمایشات پزشکی دهید.همچنین اعضای خانواده شما نیز حتی در صورتی که با شما همراه نیستند ، حتما باید آزمایش پزشکی دهند.

در صورتی که شما تهدیدی برای سلامت و امنیت کانادا به شمار روید و یا باعث درخواست فراوان خدمات درمانی یا اجتماعی شوید ، اجازه ورود به کانادا را نخواهید داشت.

مدارک پلیس

اگر سابقه ی جنایی داشته باشید، ممکن است نتوانبد اجازه ورود به کانادا را داشته باشید. اشخاصی که ایجاد کننده تهدیدی برای امنیت کانادا باشند ممکن است اجازه ورود به کانادا را نداشته باشند.

برای مهاجرت به کانادا، برای شما و هر عضو بالای 18 سال خانواده اتان ( در صورتی که دفتر ویزا بخواهد) مدارک پلیس باید ارائه شود .

سپس دفتر ویزا با توجه به نتایج آزمایشات پزشکی، مدارک پلیس، تمکن مالی و صلاحیت شما تصمیم گیری میکند. در صورتی که نیاز به مدارک بیشتر یا مصاحبه باشد با شما تماس گرفته میشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به منظور مهاجرت به کانادا از طریق برنامه مهاجرت استانی کانادا با ما تماس بگیرید. به منظور بررسی شرایط و صلاحیت خود برای برنامه مهاجرت استانی کانادا با کارشناسان و مشاوران ما تماس بگیرید تا فرصت های مهاجرت به کانادا را از دست ندهید. ما با دانش و آگاهی از تمامی روش ها و بروزترین قوانین شما را در این مسیر همراهی و راهنمایی خواهیم کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت