بهترین روش های مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام کدامند؟

۸۸۴

مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام

آیا شما هم به دنبال راهی برای مهاجرت به آمریکا هستید؟ بی شک مهاجرت به آمریکا آرزوی افراد بسیاری است و یکی از راه‌های اقامت در این سرزمین آرزوها، مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام و اشتغال در این کشور است. با یافتن شغل، اخذ ویزای کار و ماندن در این کشور به مدت یکسال، امکان اخذ گرین کارت و اقامت برای شما فراهم خواهد شد.

اما در کشوری مانند آمریکا که همه چیز بر پایه رقابت است، دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما در آمریکا (job offer) ، اخذ ویزای کار و مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام ، شما را با چالش‌های متفاوتی از جمله وجود رقبای بسیار مواجه می‌سازد.

 

 

استخدام در آمریکا

 

بی‌شک ارائه رزومه‌ای حرفه‌ای و متناسب با نیاز کارفرما، از پیش‌نیازهای مهم ورود به بازار کار در آمریکا است. در غیر اینصورت حتی با داشتن دانش و تجربه کافی در شغلتان، ممکن است سایرین بر شما پیشی بگیرند. بنابراین شاید بهتر باشد که برای تهیه رزومه‌تان از یک متخصص کمک بگیرید.

 

اما داشتن رزومه‌ای قوی، اولین و ابتدایی‌ترین قدم است، در ادامه بیایید با هم به انواع ویزای کار (Work permit in U.S.A) و روش‌هایی که می‌توانید از آنها برای یافتن کار در آمریکا کمک بگیرید، نگاهی بیندازیم:

ویزای کار آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام، نیاز به داشتن ویزای کار و سند مجوز استخدام (EDA) است. انواع ویزای کار در این زمینه وجود دارد که هر کدام شرایط و مشخصاتی خاص دارند و گروه خاص و مشاغل مشخصی را پوشش می‌دهند.

 

ویزای کاری در آمریکا به دو دسته زیر قابل تقسیم‌بندی است:

 ویزای کار موقت (H1B و H2B)

برای دریافت ویزای کار موقت لازم است که ابتدا از سوی کارفرمای شرکت آمریکایی، پیشنهاد کاری دریافت کنید. مدت اعتبار ویزای H1B سه سال و H2B یک سال است اما هر دو ویزا، قابل تمدید به مدت 3 سال هستند.

نکته مهم در مورد ویزای H1B این است که چنانچه کارفرما برای شما درخواست گرین کارت آمریکا ارائه کند و در این امر موفق شود، شما صاحب گرین کارت و اقامت دائم خواهید شد.

در غیر اینصورت پس از گذشت 6 سال (3 سال اعتبار ویزا + 3 سال تمدید ویزا) نهایتا مجبور به ترک خاک آمریکا خواهید شد و لازم است تا مراحل دریافت ویزای کاری و اقامت را برای مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام ، از ابتدا پیگیری کنید.

 ویزای کار دائم (EB1، EB2، EB3، EB4 و EB5)

در بین ویزاهای کار، تنها EB1 است که نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی از سوی کارفرما ندارد. EB5 نیز ویزای سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید و مخصوص کسانی است که با داشتن سرمایه‌ای کافی، تصمیم دارند کسب و کاری را در آمریکا راه‌اندازی کنند. در مورد EB3 نیز باید گفت که اخذ آن آسان‌تر از سایر ویزاهای کاری است، اما مدت زمان صدور آن بسیار زمانبر و در حدود 6 -9 سال است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار آمریکا

چنانچه مشتاق هستید تا مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام را پیگیری کنید، ابتدا لازم است مدارک زیر را تهیه نمایید:

  • پاسپورت
  • عکس پاسپورتی
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی تمکن مالی
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • رسید پرداخت هزینه ویزا
  • رزومه قوی
  • مدرک تحصیلی یا مهارت بسته به نوع ویزای درخواستی

همچنین برای کسب اطلاعات درباره ی ویزای کار کانادا می توانید به مقاله ی چگونه ویزای کار کانادا بگیریم مراجعه نمایید.

روش‌های یافتن کار در آمریکا

وجود آشنایان در شرکت‌های آمریکایی:

داشتن دوستان و آشنایانی که خودشان در شرکتی آمریکایی شاغلند و می‌توانند با آگاهی از تخصص‌های شما، معرفتان در آن شرکت باشند، یکی از بهترین و کم ریسک‌ترین روش‌های مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام است.

وب سایت:

می‌توانید از طریق وب سایت‌هایی نظیر Monster ، careerbuilder ، indeed و یا ثبت نام در LinkedIn خودتان را به نحوی مطلوب معرفی کنید و رزومه‌تان را ارائه دهید تا یافتن شما بعنوان یک کارجو برای کارفرمایان آسان‌تر شود. همچنین برای  مهاجرت به آمریکا از طریق استخداممی‌توانید رزومه‌تان را به وب سایت شرکت‌های آمریکایی ارسال کنید. بعلاوه شرکت‌های کاریابی متعددی وجود دارند که می‌توانید آنها را در LinkedIn بیابید و رزومه‌تان را به سایت آنها ارسال کنید و به این ترتیب برای یافتن شغل موردنظرتان از تجربیات آنها کمک بگیرید.

گردهمایی‌ های ایرانیان مقیم آمریکا:

چنانچه در گردهمایی‌های متعددی که از سوی کارفرمایان ایرانی مقیم کانادا برگزار می‌شود شرکت کنید، می‌توانید امیدوار باشید که آنها را با مهارت و تجربه خود آشنا کنید و شانس دعوت به کار را از سویشان دریافت نمایید تا در امر مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام موفق شوید.

بازارچه کار (job Fair):

در آمریکا بازارچه‌های کاری وجود دارد که شرکت‌های مختلف در آن شرکت می‌کنند و شما می‌توانید از نزدیک خودتان را به کارفرمایان مربوطه معرفی کنید و از تخصص و تجربه تان بگویید. این بازارچه‌ها دارای خدمات تهیه و تنظیم رزومه نیز هستند که می‌توانید از آنها برای بهبود و اصلاح رزومه‌تان کمک بگیرید.

به هر شکل شما باید راهکاری مناسب با شرایط خودتان، برای مهاجرت به آمریکا از طریق استخدام بیابید.

 

نیازمند اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به آمریکا هستید؟

فکر می کنید که شاید شما یا حتی عضوی از خانوادتان شرایط مهاجرت به آمریکا را دارید و یا ممکن است بتوانید برای اخذ پاسپورت آمریکا واجد صلاحیت باشید؟

می توانید همین الان از طریق مشاوره با وکلای ما، فرصت های مهاجرتی خود را بررسی کنید. شانس خود را برای ساختن زندگی بهتر برای خود و خانوادتان از دست ندهید.

مرکز مشاوره حقوق ایران همراه و راهنمای شما در این مسیر برای رسیدن به کشور مورد نظرتان است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت