مهاجرت به آمریکا از طریق EB3

۴۵۱

مهاجرت به آمریکا از طریق EB3

اگر فردی دارای مهارت های تجربی شغلی، مهارت های تخصصی و یا سابقه کاری در شغل های دیگر داشته باشد، میتواند برای مهاجرت به آمریکا از طریق EB3 اقدام کند.

ابتدا باید تعریفی از سه دسته بندی بالا داشته باشیم:

کسی که خود را دارای مهارت های تجربی معرفی میکند، به حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط نیاز دارد. البته شغل های دائم مد نظر است و نه شغل هایی با ماهیت فصلی و دوره ای.

متخصص کسی است که حداقل باید یک مدرک لیسانس از دانشگاه های ایالات متحده و یا مدرک خارجی معادل با آن را داشته باشد.

دسته بندی کارکنان شغل های دیگر نیز به معنای افرادی است که سابقه انجام کارهای کارگری عمومی برای کمتر از 2 سال را دارند. شغل های دوره ای و فصلی مد نظر نیست.

اگر علاقه مندید راجع به شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری بدانید حتما به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

شرایط لازم برای هر دسته بندی جهت مهاجرت به آمریکا از طریق EB3

 

زیرشاخهشرایط و مدارکگواهی نامه
افراد دارای مهارت های تجربی شغلی
  • نیاز به حداقل ۲ سال سابقه کار یا کارآموزی.
  •  فرد باید توانایی انجام کاری را داشته باشد که افراد دیگری در آمریکا قادر به انجام آن نبوده یا در دسترس نیستند.
دارا بودن گواهی کارگری

دارا بودن پیشنهاد کار تمام وقت دائمی از آمریکا

افراد متخصص
  • داشتن یک مدرک لیسانس از آمریکا و یا مدرک خارجی معادل با آن مرتبط با شغل مورد نظر. داشتن لیسانس یکی از شاریط عمومی و پایه در این بخش است.
  •  توانایی انجام کارهای که کسی در ایالات متحده قادر نیست به خوبی آنها را انجام دهد.
  •  داشتن آموزش و یا تجربه نمی تواند جایگزین مدرک تحصیلی شود.
نیاز به گواهی کار و داشتن پیشنهاد شغل تمام وقت از آمریکا.
کارکنان دیگر
  •  فرد از ابتدای ارائه درخواست مهاجرت باید قادر به انجام کار مورد نظر باشد (کاری که کارکنان ساکن آمریکا قادر به انجام آن نیستند). شغل های موقت و فصلی مد نظر نیست.
نیاز به گواهی کار و داشتن پیشنهاد شغل تمام وقت از آمریکا.

 

با وجود این که شرایط و مدارک لازم برای زیرشاخه سوم کمی راحت تر است، اما باید دانست که افراد بسیار زیادی برای گرفتن ویزا از این طریق در صف انتظار هستند.

درباره مهاجرت به آمریکا بیشتر بدانید

وزارت کار ایالات متحده و گواهی کار

افراد زیرشاخه سوم باید یک گواهی کار تأیید شده در شغل مربوطه از سوی وزارت کار آمریکا طبق فرم ETA-9089 دریافت کرده باشند. در برخی موارد ممکن است تقاضانامه فرد همراه با فرم تأیید نشده (ETA-9089) به سازمان مهاجرت و شهروندی ایالات متحده (USCIS) فرستاده شود تا در اولویت رسیدگی قرار بگیرد.

پروسه تقاضای مهاجرت به آمریکا از طریق EB3

در ابتدا کارفرما (کسی که در آمریکا پیشنهاد کار برای فرد مهاجر ارسال کرده است و از جانب او مراحل اداری مهاجرت او را انجام میدهد) باید فرم I-140 (درخواست پرسنل مهاجر)‌ را تکمیل کند. همچنین کارفرما باید از لحظه تأیید ویزا قادر به پرداخت دستمزد توافق شده باشد. کارفرما می تواند برای اثبات توانایی پرداخت دستمزد از گزارش سالانه، فرم مالیات بر در آمد فدرال و یا گزارش مالی حساب‌رسی شده استفاده کند.

نحوه پذیرش خانواده دارندگان ویزای EB3

همسر دارنده ویزای EB3 نیز ممکن است بتواند توسط ویزای E34 (همسر پرسنل دارای مهارت شغلی و پرسنل متخصص) و یا توسط ویزای نوع EW4 ( همسر کارکنان دیگر) در ایالات متحده پذیرفته شود. در طی پروسه گرفتن اقامت دائم (برای دارندگان گرین کارت)، همسر فرد می تواند درخواست استخدام نیز (با تکمیل فرم EDA) داشته باشد.

فرزندان زیر ۲۱ سال نیز می توانند توسط ویزای E35 ( فرزندان پرسنل دارای مهارت شغلی و پرسنل متخصص) و یا با استفاده از ویزای EW5 ( فرزندان کارکنان شغل های دیگر) در آمریکا پذیرفته شوند.

آیا فکر می کنید که ممکن است صلاحیت کار در آمریکا را داشته باشید؟ پس همین امروز با ما تماس بگیرید. با راهنمایی مشاوران و وکلای زبده، ما شما را تا رسیدن به رویای آمریکایی خود همراهی می کنیم.

نظرات بسته شده است.

طراحی سایت