مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا در سالیان اخیر محبوبیت چشم گیری پیدا کرده است. کانادا با برخورداری از امتیازاتی مانند امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر و مطرح در سطح جهانی، شرایط اقتصادی مناسب و رفاه بالای زندگی، مقصدی مناسب برای مهاجران است. به منظور مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت این کشور راه های گوناگون و متنوعی از جمله خرید ملک، سرمایه گذاری، ازدواج و…. وجود دارد.

اکسپرس اینتری کانادا

اکسپرس اینتری روشی ساده برای ارائه درخواست ویزا و مهاجرت به کانادا

پناهندگی به کانادا

ما به شما در پناهندگی به کانادا کمک خواهیم کرد تا به آسانی سفر کنید

تحصیل در کانادا

اگر قصد تحصیل در کانادا را داربد، ما به شما کمک خواهیم کرد تا در بهترین دانشگاه ها تحصیل کنید

فرم ارزیابی رایگان کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید به کمک فرم ارزیابی رایگان خودتان را انالیز کنید.

ویزای کار کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید ما میتوانیم به شما در اخذ ویزای کانادا کمک کنیم.

مشاغل مورد نیاز کانادا

معرفی تمامی مشاغل مورد نیاز کانادا برای کسانی که قصد مهاجرت کاری به کانادا را دارند.

گرچه، تغییرات متناوب قوانین، مهاجرت به کانادا را برای متقاضیان دشوار و پیچیده ساخته است. دانستن آخرین قوانین و شرایط بروز شده، لازمه ی اقدام برای مهاجرت به هر کشوری است. وکلا و کارشناسان ما با بررسی مدارک و شرایط شما مسیر مهاجرت را هموار، و شما را تا انتهای راه راهنمایی خواهند کرد.

مهاجرت به کانادا

با کشور کانادا بهتر آشنا شوید ؟

کانادا کشوری در شمال قاره ی آمریکای شمالی و متشکل از ده استان و سه قلمرو است. این کشور بیشتر از 37 میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت این کشور شهر اتاوا است. دیگر شهر های مهم و پرجمعیت آن عبارت است از تورنتو، مونترال و ونکوور.

موقعیت جغرافیایی این کشور

اقیانوس اطلس در شرق، اقیانوس آرام در غرب، اقیانوس منجمد شمالی در شمال و ایالات متحده آمریکا در جنوب این کشور را احاطه کرده اند. این کشور از نظر مساحت کل دومین کشور وسیع دنیا واز نظر مساحت خشکی چهارمین کشور پهناور دنیا محسوب می شود. قسمت وسیعی از خاک کانادا به دلیل مجاورت با قطب شمال و سرمای شدید قابل سکونت نیست.

 

مهاجرت به کانادا

آیلتس برای مهاجرت به کانادا و سایر کشورها، کلیک کنید

آشنایی با نوع حاکمیت در کانادا

حکومت کانادا از نوع دموکراسی پارلمانی فدرال و پادشاهی مشروطه است که هم اکنون ملکه الیزابت دوم رئیس کشور است. حکومت کانادا متشکل از پادشاه و یا ملکه ی بریتانیا، دو مجلس سنا، دولت های ایالتی، دولت فدرال و فرماندار کل، به عنوان نماینده ملکه است. این کشور اداره شده توسط دولت های مستقلی است که تحت پوشش دولت فدرال هستند.

فرهنگ کانادا

فرهنگ کشور کانادا با مهاجرت های فراوان در طول تاریخ تحت تاثیر فرهنگ و رسوم اروپایی به خصوص بریتانیا و فرانسه بوده است از این رو کانادا هم اکنون به عنوان کشوری، چند فرهنگی شناخته می شود.

 • کانادا عضوی از سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) و گروه 8 است. به دلیل نزدیکی جغرافیایی و مرزی کانادا اقتصادی مشابه آمریکا دارد. کشور کانادا با دارا بودن اقتصاد بازار آزاد، برخلاف آمریکا، وابستگی بیشتری به دولت دارد.

 

مهاجرت به کانادا

 

 

درآمد ها می تواند وابسته به تحصیلات، مجموع ساعات کاری در هفته، مهارت ها و تخصص، نوع ویزا و البته شغل متفاوت باشد. همچنین هزینه های زندگی در هر شهر و یا منطقه متغیر است.
 • مدیریت هزینه ها و بودجه بندی مناسب از موارد مهمی است که باید پس از مهاجرت مورد توجه قرار گیرد، برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

از چه راه های میتوان به کانادا مهاجرت کرد ؟

مهاجرت به کانادا روش های متنوع و فراوانی دارد که ما در این مقاله تک تک این موارد را شرح داده و بررسی خواهیم کرد. این روش ها به شما امکان اقامت موقت کانادا را خواهند داد که بعد از 3 سال قابل تبدیل به اقامت دائم خواهد بود.

تحصیل در کانادا و شرایط ادامه تحصیل در این کشور

کانادا هر ساله خوشامدگوی هزاران دانشجو از سرتاسر دنیا است که به امید دست یابی به مدارج بالای علمی و محقق ساختن رویاهای خود به کانادا مهاجرت می کنند. کشور کانادا برای اشخاصی که به دنبال تحصیل در مراکز معتبر و داشتن شانس زندگی بهتر، شغل موردعلاقه و رفاه بیشتر هستند، مقصدی مناسب و عالی است.

اگر شما هم از جمله متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل هستید ما با ارائه خدمات مشاوره ای و آگاهی از قوانین و شرایط تحصیل در کانادا شما را در مسیر دست یابی به رویایتان همراهی و راهنمایی می کنیم. وکلا و مشاورین مجرب ما با 10 سال سابقه در امور مهاجرت میتوانند این مسیر را برای شما هموطنان عزیز هموار کنند. دانشگاه های کانادا با برخورداری از سطح بالای علمی و مطرح در جهان همواره هدفی برای متقاضیان تحصیل در مدارج بالا بوده اند.

شما برای تحصیل در کانادا نیازمند مجوز تحصیل در کانادا (اِستادی پِرمیت )هستید. این مجوز ویزا به حساب نمی آید. ویزای تحصیلی به شما اجازه ورود به کانادا را خواهد داد در صورتی که مجوز تحصیلی به شما اجازه ی اقامت موقت در طول دوران تحصیل و 90 روز اضافه تر خواهد داد. این زمان اضافه به شما فرصت تمدید آن در صورتی که تحصیل خود را به پایان نرسانده اید و یا اقدام برای ویزای دیگری در کانادا و یا حتی در صورت تمایل شما ، زمان کافی برای ترک خاک کانادا را خواهد داد.

شش دلیل برای تحصیل در کانادا، بیشتر بدانید

مهاجرت به کانادا از طریق کار و تخصص ( ویزای کار کانادا )

اگر شما شخصی حرفه ای در شغل و تخصص خود هستید، مهاجرت به کانادا از طریق کارو تخصص میتواند مناسب ترین گزینه برای مهاجرت شما به کانادا باشد. انواع ویزاهای کاری تحت عنوان برنامه کارگر موقت خارجی  Temporary Foreign Worker Program(TFWP)توسط سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا Immigration ,Refugees and Citizenship Canada (IRCC)صادر می شوند.

مقاله مشاغل مورد نیاز کانادا میتواند به شما در انتخاب بهتر کمک کند.

این برنامه در جهت رشد و توسعه کانادا از طریق جذب افراد متخصص به وجود آمده است. برنامه کارگر موقت خارجی (TFWP) به طور کل چهار دسته افراد را پوشش می دهد:کارگران حرفه ای(High-skilled Workers) ، کارگران نیمه حرفه ای(Low-skilled Workers) ، کارگران کشاورزی فصلی  (The Seasonal Agricultural Worker Program)و پرستار ها (Live in Caregiver).

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کار و تخصص باید قبل از ورود به کانادا، یک پیشنهاد کاری تایید شده Job Offer)) تحت عنواین برنامه TFWP داشته باشند.

 

مهاجرت به کانادا

سازمان مهاجرت ، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) در همکاری با سازمان استخدام و توسعه اجتماعی کانادا Employment and Social Development Canada (ESDC اطمینان حاصل میکند که کارگران خارجی فرصت این پیشنهاد شغلی را از شهروندان و یا اشخاص مقیم دائم سلب نکرده باشند.

کارفرمای کانادایی قبل از اقدام به استخدام کارگر خارجی باید تاییدیه از پیش تهیه کرده باشد که نشان دهد هیچ یک از شهروندان کانادا یا مقیم دائم این کشور قادر به انجام این کار نیستند. کارفرما برای انجام آن باید برای Labour Market Impact Assessment (LMIA)  اقدام نمیاد.

در برخی موارد، متقاضی می تواند بدون در دست داشتن LMIA تحت عنوان برنامه های دیگری از جمله International Mobility Program اقدام کند.

مشاورین ما متناسب با شرایط و مهارت شما در جهت مهاجرت به کانادا از طریق کار و تخصص شما را راهنمایی و همراهی خواهند کرد تا در کنار شما به موفقیت و نتایج مطلوب برسند. امروز با کارشناسان ما تماس گرفته تا با بررسی وضعیت شما این مسیر را برایتان سهل نمایند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

شخصی که خود اقامت دائم و شهروندی کانادا را داشته باشند میتوانند در صورت واجد شرایط اسپانسر بودن برای همسر خود نیز تقاضای اقامت و مهاجرت به کانادا دهند. این اقامت دائم خواهد بود که بعد از 5 سال از حضور و اقامت همسر شخص قابل تبدیل به شهروندی است. لزومی ندارد که ازدواج حتما در کانادا باشد. ازدواج در هر کشوری در صورت قانونی بودن معتبر خواهد بود. شخص اسپانسر باید همسر خود را تا 3 سال از زمان دریافت اقامت دائم وی و فرزند خود را به مدت 10 سال یا تا زمانی که فرزند به سن 25 سالگی برسد (هرکدام از شرایط که زودتر پیش آید) حمایت کند.

مهاجرت به کانادا

 

عواملی که باعث می شوند برای اسپانسر شدن واجد شرایط نباشید:

 • عدم موفقیت در ساپورت و اسپانسر کردن شخصی در گذشته
 • دریافت کمک هزینه ی مالی از دولت (بیمه های اشتغال و کمک هزینه های معلولین عموما پذیرفته هستند.)
 • طبق دستور دادگاه مجاز به ساپورت کردن کودک و یا همسر خود نباشید
 • محکوم به تهمت آزار و اذیت جنسی و یا هرگونه اتهامی علیه آشنایان
 • مجاز به دریافت وام مهاجرتی نباشید
 • سابقه ی زندان داشته باشید
 • ورشکستگی اعلام نشده
لطفا توجه داشته باشید که نمی توانید اسپانسر اشخاص زیر 16 سال شوید.

دولت کانادا برای تایید صحت و درستی ازدواج نیارمند شرایط ذیل است:

 • چک کردن سند ازدواج
 • مصاحبه ی حضوری با متقاضیان
 • بازدید از منزل متقاضیان

توجه داشته باشید که شهروندان کانادا و یا مقیم دائم کانادا در صورت ازدواج صوری و دروغین برای مهاجرت و اخذ اقامت و همکاری با مجرم متقاضی اقامت قانونا مجرم تلقی می شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری تحت عناوین زیر میسر است:

 • خود اشتغالی
 • برنامه سرمایه گذار مهاجر
 • برنامه کارآفرینان

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

برای مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی ، حداقل سرمایه ای برای این برنامه مشخص نشده است ولی هرچه شخص وضعیت مالی بهتر و مناسب تری داشته باشد شانس بیشتری خواهد داشت.

برای اینکه واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی باشید باید دارای تجربه مرتبط ورزشی یا فرهنگی ، توانایی مورد نیاز کافی ، آزمایشات پزشکی (خود و خانوادتان) و واجد شرایط فاکتورهای انتخابی باشید. همچنین ممکن است نیاز باشد تا با ارائه مدارک نشان دهید که توانایی مالی برای حمایت از خود و خانواده خویش را دارید.

برنامه ی سرمایه گذار مهاجر (IIP)، جذب افراد مجرب صاحب کسب و کار برای توسعه، پیشرفت و رونق بلند مدت کانادا را هدف قرار داده است.

این برنامه در حال حاضر بسته است و دیگر متقاضی نمی پذیرد.

برنامه کار آفرینان

برنامه کار آفرینان مختص اشخاصی با ارزش خالص متوسط و تجربه ی کارآفرینی مناسب است. در حال حاضر برنامه های کارآفرینی توسط اشخاص استانی اداره می شوند و یک پروسه دو مرحله ای را تا اقامت دائم کانادا طی می کند. متقاضیان ابتدا توسط یک استان انتخاب و نامزد می شوند اگر واجد شرایط برنامه کارآفرینی باشند. براساس انتخاب ممکن است بتوانند برای شهروندی و مهاجرت به کانادا اقدام به اخذ اقامت دائم کنند.

 

مهاجرت به کانادا

 

تعدادی از استان ها که برنامه مهاجرتی تجارتی خود را مدیریت میکنند نیازمند مشارکت فعالانه در مدیریت کسب و کار بر اساس سرمایه گذاری و اشتغال زایی خاص است. ارزش خالص حداقل عموما در حدود 350.000 $ همراه با تجربه ی مدیریتی کافی لازم است. بعضی از برنامه ها ودیعه خوب لازم دارند که البته زمانی که کسب و کار تاسیس و ثبت شود قابل عودت است. تحت پوشش برنامه های نامزد های استانی ، متقاضیان ابتدا توسط استان انتخاب می شوندکه براساس نامزد شدن و انتخاب ها ممکن است منجر به اقامت دائم شود که با چک کردن سوابق جنایی و سلامت فدرال همراه خواهد بود.

پناهندگی به کانادا

کانادا در سالیان اخیر پذیرای تعداد فراوانی پناهنده از سوریه و خاورمیانه بوده است. این کشور خدمات و برنامه هایی به اشخاصی که در کشور خود با آزار و اذیت و شکنجه و خطر مرگ مواجه اند، ارائه می دهد. هر شخصی نمی تواند واجد شرایط پناهندگی کانادا باشد. مهاجران اشخاصی هستند که خود تصمیم به اقامت در کشوری دیگر میگیرند در صورتی که پناهندگان مجبور به ترک سرزمین خود شده اند. افسرانIRB   درخواست شما برای پناهندگی کانادا را بررسی خواهند کرد.

 

مهاجرت به کانادا

 

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی به طور کلی شامل دو برنامه است:

 • برنامه اسکان مجدد بشردوستانه Refugee and Humanitarian Resettlement برای پناهندگانی که در خارج از کشور کانادا هستند.
 • برنامه پناه جویی در کانادا In-Canada Asylum برای متقاضیان پناهندگی که در خاک کانادا حضور دارند.
 درباره ویژگی های زندگی در کانادا کلیک کنید

ارائه خدمات به پناهندگان توسط اسپانسرها یا دولت کانادا انجام میگیرد. شخصی که اسپانسر می شود باید توانایی تامین پناهنده از نظر مالی به مدت یکسال را داشته باشد.

با وجود روش های قانونی توصیه نمیشود که از طریق پناهندگی کانادا اقدام کنید. زیرا این مسیر بسیار دشوار و مشکل خواهد بود. اگر چه درصورتی که نیازمند مشاوره در باب پناهندگی کانادا هستید میتوانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا با شرح شرایط شما امکان پناهندگی به کانادا بررسی شود.

چطور برای مهاجرت به کانادا اقدام کنم؟

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا دارید با ما تماس بگیرید.

مرکز مشاوره حقوق ایران با بهره گیری از کارشناسان و مشاوران متخصص شما را در این مسیر راهنمایی میکند. مشاوران ما با آگاهی از آخرین و بروزترین قوانین و شرایط بهترین گزینه را به شما ارائه خواهند داد.

شماره تماس ما :80-88985178-021

طراحی سایت