همه چیز درباره لاتاری آمریکا (lottery) !!

۱۵,۱۹۴

دریافت گرین کارت از طریق لاتاری آمریکا

 

برنامه ویزای گوناگونی مهاجرت (DV) یا همان  لاتاری آمریکا ، سالانه بیش از 50 هزار ویزای مهاجرتی را در اختیار علاقمندان قرار می دهد. این برنامه بر اساس یک انتخاب تصادفی یا همان قرعه کشی، از بین همه درخواستها، به متقاضیانی اختصاص می یابد که از کشورهایی با نرخ مهاجرت پایین به ایالات متحده آمریکا تقاضا داده اند.
در واقع این ویزا برای ساکنان کشورهایی که به طریق دیگر، مهاجران زیادی به آمریکا می فرستند صادر نمی شود.

هدف از برنامه لاتاری آمریکا این است که تعادلی بین نژاد و جمعیت مهاجران به آمریکا ایجاد شود. برنامه ویزای گوناگونی مهاجرت DV، توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده (DOS) اداره می شود.

 

گرین کارت لاتاری در واقع یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی آمریکا است و برندگان لاتاری آمریکا، کارت اقامت دائم آمریکا (معروف به گرین کارت) را دریافت می کنند.

 

لازم به ذکر است که بیشتر برندگان قرعه کشی، خارج از ایالات متحده قرار دارند و از طریق پردازش کنسولی و صدور ویزا، مهاجرت می کنند. این برندگان گرین کارت، می توانند به همراه خانواده شان، به مجوز اقامت دائم در ایالات متحده دست یابند و  مانند سایر ساکنان آمریکا، از امکانات کار، زندگی و تحصیل در این کشور بهره مند شوند.

زمان ثبتنام در لاتاری :

نام‌نویسی در لاتاری آمریکا تنها به صورت اینترنتی و بطور حدودی در ماه‌های اکتبر و نوامبر مصادف با ماه های مهر و آبان انجام می‌شود و تنها سایت رسمی و قانونی برای ثبتنام در برنامه لاتاری آمریکا www.dvlottery.state.gov می باشد. 

 

توجه: ثبتنام در این سایت نیازمند دقت و توجه بسیار زیاد است، چرا که یک اشتباه ساده می تواند به راحتی شانس شرکت داده شدن شما را در قرعه کشی لاتاری آمریکا، نابود سازد!!

 

بنابراین برای انجام ثبتنام خود حتما از افراد آگاه و باتجربه کمک بگیرید.این کار را به کارشناسان متخصص ما در مرکز مشاوره حقوق ایران بسپارید تا تمامی مراحل انجام ثبتنام لاتاری آمریکا را بدون کوچکترین خطا و ریسکی، برایتنان تکمیل کنند.

 

لاتاری (lottery)

 

برای شما جالب است : مهاجرت به آمریکا

 

باید گفت که سالانه شمار اندکی از برندگان قرعه کشی، در وضعیت غیر مهاجرتی یا سایر وضعیت های قانونی، در ایالات متحده ساکن هستند. اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) برای چنین برندگانی، تعدیل درخواستهای وضعیت را مورد پردازش قرار می دهد.

برندگان باید بدانند که:

 • برای داشتن ویزای گوناگونی (Diversity Visa) توسط قرعه کشی DOS انتخاب شده اند.
 • بلافاصله بعد تکمیل درخواست تنظیم وضعیت (فرم I-485 : درخواست ثبت نام اقامت دائم یا تنظیم وضعیت)، یک ویزای مهاجرتی را بدست خواهند آورد و در ایالات متحده آمریکا پذیرش می شوند.

 

همچنین برای کسب اطلاعات جامع تر، مطالعه نمایید : گرین کارت لاتاری

فرآیند تقاضا:

برای اخذ گرین کارت لاتاری آمریکا، باید فرم I-485 را به همراه مدارک زیر تکمیل کنید:

 • دو عکس به سبک گذرنامه.
 • کپی گواهی تولد.
 • فرم I-693، گزارش آزمایشات پزشکی و ثبت واکسیناسیون.
 • کپی صفحه گذرنامه با ویزای غیر مهاجرتی (درصورت امکان).
 • کپی صفحه گذرنامه با مهر مجوز ورود یا پارول (در صورت امکان).
 • فرم I-94، ثبت ورود / خروج.
 • کپی رونوشت مدارک دادگاه (در صورتی که شخص سابقه کیفری داشته باشد).
 • کپی نامه انتخاب متقاضی اصلی برای قرعه کشی ویزای گوناگونی DOS.
 • کپی رسید DOS برای پرداخت هزینه فرآیند قرعه کشی ویزای گوناگونی.
 • فرم I-601، درخواست ابطال دلایل عدم پذیرش (در صورت امکان)
 • هزینه های درخواست

 

لاتاری (lottery)

 

سایر ملاحظات:

روند تنظیم وضعیت برای برندگان ویزای گوناگونی لاتاری آمریکا، باید تا 30 سپتامبر سال مالی قرعه کشی مربوطه، تکمیل شود. ویزا نمی تواند به سال مالی بعدی منتقل شود.

هشدار تقلب!

متقلبان ممکن است به شما ایمیل هایی ارسال کنند و ادعا کنند که شما برنده قرعه کشی ویزای گوناگونی لاتاری آمریکا (گرین کارت) شده اید. هرگز به چنین اشخاصی اعتماد نکنید و پولی به آنها پرداخت ننمایید و از خود در برابر کلاهبرداری ها محافظت کنید.

منبع : uscis

 

آیا مایل به کسب اطلاعات بیشتری در باره لاتاری آمریکا (lottery) آمریکا هستید؟

مرکز مشاوره حقوق ایران با مشاورین متخصص و مجرب، آماده راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما می باشد.

 

آیا مایل به ثبتنام در برنامه لاتاری آمریکا هستید؟ شانس بزرگ خود را با انجام یک اشتباه کوچک از دست ندهید. ثبتنام خود را به ما بسپارید.

وکیل قانونی ما تجربه سالها تحصیل، کار و زندگی در آمریکا را با شما به اشتراک می گذارد.

شماره تماس ما :80-88985178-021

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت