وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت
۲,۶۹۱

وکیل مهاجرت

راهنمایی مطمئن در مسیر مهاجرت به هر کشوری در دنیا
بطور فراوان اتفاق می‌افتد که کمک یک وکیل مهاجرت، تفاوت قابل‌توجهی در پرونده شما ایجاد کرده و در واقع ارزش هزینه‌ای که کرده‌اید را دارد.به علت اینکه قانون مهاجرت پیچیده است، حتی یک پرونده ظاهرا ساده ممکن است به‌طور ناگهانی به یک کابوس تبدیل شود.
در این مقاله موارد زیر را شرح می‌دهیم: وکلای مهاجرت ایران

  • چه موقع لازم است که متقاضیان با یک وکیل مهاجرت مشورت کنند
  • چگونه می‌توان یک وکیل مهاجرت خوب پیدا کرد
  • چگونه یک وکیل مهاجرت را میتوان استخدام نمود، دستمزد او را پرداخت کرد
اخطار : اگر در آستانه اخراج هستید باید به یک وکیل مهاجرت مراجعه کنید.
اگر اقدامات شما هنوز به اتمام نرسیده و در مرحله فرجام‌خواهی می باشد، کل وضعیت مهاجرت شما در دست دادگاه است و نمی‌توانید از اکثر رویه‌ها استفاده کنید. حتی اگر اقدامات دادگاه به اتمام رسیده باشد، باید از یک وکیل مهاجرت بپرسید که آیا نتیجه دادگاه بر روی تقاضای جاری شما تاثیر می‌گذارد یا خیر.
نکته : مثال های ذکر شده در این مقاله بیشتر پوشش دهنده روش های مهاجرت به آمریکا است ولی سایر کشور ها شرایط مشابهی دارند تنها با نام های متفاوتی خوانده می شوند. وکیل مهاجرت ما با  دانش و آگاهی از راه های مهاجرت به کشور های مختلف شما را در این مسیر یاری خواهد کرد.

 چه زمانی به وکیل مهاجرت نیاز دارید؟

رایج‌ترین مشکل قانونی که مهاجرین با آن مواجه هستند، ادعای USCIS یا کنسولگری مبنی مجاز نبودن ورود آن ها می باشد که به یک یا چند دلیل از دلایل ذکرشده (شامل ارتکاب به جرم یا قبلاً دروغ گفتن به دولت آمریکا) مربوط می‌شود.وکیل مهاجرت به آمریکا

وکیل مهاجرت

اگر می‌دانید که هر یک از این موارد در مورد شما صدق می‌کند، بهتر است قبل از شروع فرآیند تقاضا از یک وکیل مهاجرت کمک حقوقی بگیرید.

نقش مهم دیگری که وکلا ایفا می‌کنند کمک به شرح پرونده شما برای مقامات اداره مهاجرت است. همان‌طور که احتمالا می دانید شرایط صلاحیت برای ویزای آمریکا و گرین کارت بسیار پیچیده است. وابسته به وضعیتی که دارید،

    • به عنوان مثال می‌توانید افسر مهاجرت را توجیه کنید که هیچ برنامه پنهانی برای اقامت همیشگی در آمریکا ندارید، هدف شما از ازدواج به دلیل علاقه‌ای است که به‌طرف مقابل دارید نه به دلیل گرفتن گرین کارت، از کشور خود فرار کرده‌اید زیرا شما را به مرگ تهدید کرده‌اند یا اینکه در تخصص خود یک حرفه‌ای هستید.

از شما خواسته می‌شود که اسناد مختلف خود جهت اثبات این موارد را ارائه دهید که در اینجا وکیل مهاجرت به شما کمک می‌کند که مدارک را انتخاب و تهیه کنید.

اما یک وکیل مهاجرت باتجربه در زمینه مهاجرت معمولاً آیتمی را اضافه می‌کند که یک معرفی‌نامه یا خلاصه وضعیت لازم نیست که در آن به‌طور کامل مطابق بودن شرایط خود با نیازمندی‌های قانونی را شرح داده‌اید.وکیل امور مهاجرت

این مواد نوشته شده در قانون مهاجرت تجربه نشده اند و وکیل مهاجرت ممکن است بتواند خود در مورد برخی از موارد به عنوان مثال در مورد مصاحبه گرین کارت مذاکره کند.

شرایط دیگری که وکلا می‌توانند در آن به شما کمک کنند موفق نشدن USCIS یا کنسولگری در اقدام یا تائید تقاضای شما به دلایلی است که بیشتر به تشریفات اداری مربوط می‌شود تا قانون.

به‌عنوان ‌مثال یک متقاضی که بعد از پر کردن یک تقاضای گرین کارت از لس‌آنجلس به سان‌فرانسیسکو می‌رود ممکن است متوجه شود که تقاضای او تا چند ماه در یک چاله سیاه تشریفات اداری ناپدید شده است.زیرا تاخیر در مراکز خدمات USCIS بسیار رایج است.

یک موقع بسیار مهم برای استخدام وکیل مهاجرت زمانی است که شما درخواست چیزی را داده‌اید و اگر USCIS یا کنسولگری سریع اقدام نکند حقوق خود را از دست می‌دهید.

وکیل مهاجرت

به‌عنوان ‌مثال یک برنده لاتاری باید گرین کارت خود را قبل از پایان مدت عرضه یا قبل از پایان سال مالی به مقامات مهاجرتی ارائه دهد و در غیر این صورت شانس خود را برای همیشه از دست می‌دهد.

به‌طور مشابه، یک فرزند مهاجر که تازه‌ وارد 21 سالگی خود می‌شود در برخی از شرایط خاص در فرایند مهاجرت به آمریکا، حقوق خود را از دست داده یا دچار تاخیر شده است. یک وکیل مهاجرت خوب آخرین تاکتیک‌های اخطار به USCIS یا کنسولگری برای این مسائل را به خوبی می‌داند.

به یک متخصص مراجعه کنید.

به توصیه‌های افسران اطلاعاتی USCIS اکتفا نکنید. شما انتظار دارید که مسئول پذیرش مطب پزشک به شما بیان کند که چه موقع برای جراحی مغز بیایید؟

سؤال کردن از افسران اطلاعاتی USCIS جهت مشورت در مورد پرونده‌ شما نیز به همین اندازه غیرمطمئن است (بجز توصیه‌های رویه‌ای اولیه مانند اینکه کجا برگه تقاضا را پر کنید و چه هزینه‌ای پرداخت کنید).

افرادی که در خدمات اطلاعاتی USCIS کار می‌کنند متخصص نیستند. اگر توصیه یا پیشنهاد آن‌ها اشتباه باشد، USCIS هیچ مسئولیتی در برابر این موضوع به عهده نمی‌گیرد و به‌هیچ‌وجه از سر دلسوزی با پرونده شما برخورد نمی‌کند. حتی استفاده از توصیه مقامات بالارتبه تر در این موسسه نیز نمی‌تواند مطمئن باشد.

دلیل آخر برای نیاز به مشاوره با یک وکیل مهاجرت این است که در مورد قوانین مطالعه کردید و احساس کردید امیدی به اخذ گرین کارت یا ویزای آمریکا نیست.

قبل از اینکه ناامید شوید بهتر است با یک وکیل مهاجرت صحبت کنید تا مطمئن شوید که چیزی را فراموش نکرده اید. زیرا فرصت مهاجرت هر روزه در دسترس شما نیست و امکان آن ممکن است دیگر برای شما به وجود نیاید.وکیل پایه یک دادگستری آمریکا

وکیل مهاجرت

اخطار :با وکلایی که مشورت رایگان ارائه می‌دهند تماس نگیرید. وکیل مهاجرت خوب بسیار مشغله دارند و فشار زیادی را تحمل می‌کنند. حتی بسیاری از آن‌ها مخصوصا از طریق ایمیل «سؤال‌های فوری» از افرادی دریافت می‌کنند که مشتری‌ آنها نیستند و اصلا قبلا آن‌ها را ندیده‌اند. منصفانه نیست که انتظار داشته باشید که به این نوع تماس‌ها پاسخی داده شود و مجزا از این موضوع بدون یک تحلیل کامل از وضعیت شما، امکان گرفتن یک پاسخ مناسب، منطقی به نظر نمی‌رسد.

چگونه از وکلای سست و بی‌مسئولیت اجتناب کنیم؟

وکیل مهاجرت بد یک کابوس است و تعداد زیادی از آن ها وجود دارند. آن‌ها معمولاً تلاش دارند که یک تجارت پر رونق انجام دهند، فرم های یکسانی را برای تمام مشتریان ارائه می‌دهند و اصلاً اهمیتی ندارد که چه وضعیتی دارند.وکیل مهاجرتی

این وکلا با چشم‌پوشی از مسائل حساس یا به دلیل ناتوانی در ثبت به‌موقع تقاضانامه‌ها یا مواد دادگاه، مشتریان را با مشکلات جدی مواجه می کنند. اما تنها چیزی که هیچ‌ موقع فراموش نمی کنند این است که یک صورتحساب کلان به مشتری بدهند. برخی از علائمی که از روی آن می‌توانید این وکلا را تشخیص دهید در زیر آمده است :

  • در اداره USCIS یا مکان‌های عمومی دیگر پیش شما می‌آید و سعی دارد شما را راضی کند که کار خود را به او بسپارید. این نه‌تنها برخلاف اصول اخلاق حرفه‌ای وکلا می باشد، بلکه نشان‌دهنده بی‌کفایت بودن او نیز می باشد. وکیل مهاجرت خوب هیچ‌وقت نیاز ندارد از این طریق دنبال مشتری بگردد.
  • او وعده‌های بزرگی می‌دهد، به عنوان مثال «تضمین می‌دهم پرونده را با موفقیت به اتمام برسانم» یا «من یک آشنای ویژه دارم که تقاضانامه شما را جلو می‌اندازد» . دولت هر کشوری کنترل نهایی تقاضانامه شما را در دست دارد و هر وکیلی که ادعا کند اختیار ویژه‌ای در این زمینه دارد، دروغ می‌گوید .
  • یک دفتر تجملی دارد و لباس او شیک است. یک دفتر تجملی یا 2000 دلار لوازم و اثاثیه ضرورتاً نشان‌دهنده موفقیت وکیل مهاجرت در پرونده‌های او نیست. بلکه ممکن است نشان‌دهنده این باشد که وکیل دستمزد زیادی می‌گیرد و مشتریان خود را با لباس پوشیدن تحت تاثیر قرار می‌دهد نه نتایج کاری که انجام می‌دهد.
  • شما را ترغیب می‌کند که در مورد درخواست خود دروغ بگویید. اولا وکیل مهاجرت خوب می‌تواند در یادگیری اطلاعاتی که نیازی نیست ارائه دهید به شما کمک کند و همچنین شما را راهنمایی کند تا حد امکان حقیقت را بیان کنید. اما وکیلی که شما را تشویق به دروغ می‌کند، کار درستی انجام نمی‌دهد. به عنوان مثال با بیان اینکه تظاهر کنید پاسپورت یا ویزای خود را گم کرده‌اید درحالیکه غیرقانونی وارد آمریکا شده‌اید. این احتمال بسیار بالا می باشد که USCIS وکیل را به دلیل این کارهای او بشناسد و به همین دلیل پرونده شما را سخت‌تر دنبال کند.

شاید پیش خود تصور کنید که با این‌حال باید تمام وکلای بد تا به ‌حال از کار متوقف شده باشند، اما این‌طور نیست. متاسفانه نه کانون وکلا نه دادگاه‌ها و نه حتی پلیس به پیگیری کردن افرادی که علیه مهاجرین کلاه‌برداری می‌کنند، علاقه‌ای ندارند.

گاهی اوقات، مؤسسات غیرانتفاعی که مدافع حقوق مهاجران هستند تلاش می‌کنند که جامعه اجرایی را تحت فشار قرار دهند که کاری انجام دهند. اما متاسفانه این گونه تلاش‌ها به نتیجه نرسیده است.

چطور اقدام کنم؟

اکنون شما با ویژگی های یک وکیل مهاجرت خوب آشنایید و خودتان می توانید تصمیم بگیرید که چه وکیلی را انتخاب کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و یا رزرو وقت مشاوره با وکیل مهاجرت با ما تماس بگیرید تا هیچ فرصتی را از دست ندهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت