مراحل اخذ ویزای غیر مهاجرتی O

۴۰۰

اگر شما هم به دنبال اخذ ویزای غیر مهاجرتی O هستید و تمایل دارید تا با جزئیات آن آشنایی بیشتر پیدا کنید در این مقاله با ما همراه باشید.

آیا  می دانید ویزای O-1 چیست؟

این ویزا  یکی ا ز انواع ویزای غیر مهاجرتی O می باشد که مخصوص افراد با توانایی ها و دست آوردهای فوق العاده در زمینه های علوم، هنر، آموزش، کسب و کار، ورزش و یا در صنعت تلویزیون و تصویرهای متحرک است.

 

ویزای غیر مهاجرتی O

طبقه بندی این ویزا بدین صورت می باشد:

O-1A:

افرادی که دارای توانایی های فوق العاده در زمینه های علوم، آموزش، کسب و کار و یا ورزش می باشند (هنر، تصویرهای متحرک و صنعت تلویزیون را شامل نمی شود)

O-1B:

افرادی که سابقه ی درخشانی در هنر، صنعت تلویزیون و تصویرهای متحرک دارند و دارای دستاوردهای بین المللی فوق العاده ای در این زمینه ها باشند به حدی که به عنوان یک فرد برجسته، قابل توجه و پیشرو در این زمینه ها شناخته شوند.

ویزای O-2 :

این ویزا نیز یکی ا ز انواع ویزای غیر مهاجرتی O می باشد که افرادی را شامل می گردد که به همراه فرد دارنده ی ویزای O-1 ( هنرمندان و یا ورزشکاران)، به عنوان دستیار در یک رویداد یا اجرا شرکت می کنند.

 ویزای O-3 :

ویزای O-3  یکی از  انواع ویزای غیر مهاجرتی O است که شامل فرزندان و یا همسران افراد دارنده ی ویزای O-1 و O-2 می شود.

 

بیشتر بدانید : مهاجرت به آمریکا

آیا از فرایند درخواست نامه ویزای O-1 و O-2 اطلاعی دارید؟

 

 • دادخواست دهنده باید فرم I-129 را فایل نماید. درخواست بیش از یک سال نمی تواند در بایگانی نگهداری شود.
 • به منظور جلوگیری از تاخیر، فرم I-129  باید حداقل ۴۵ روز قبل از تاریخ استخدام، بایگانی گردد.
 • دادخواست دهنده باید فرم I-129 را تایید کرده باشد.

 

شرایط ویزای O-1A کدامند؟

 • شواهدی که نشان دهد شخص ذینفع، دارای یک جایزه ی مهم در سطح بین المللی همچون جایزه ی نوبل می باشد، همراه با رسیدی از تشخیص جایزه در سطح ملی و بین المللی.
 • عضویت در سازمانهایی که طبقه بندی در رشته های آن، ملزم به کسب دستاوردهای برجسته ی ملی یا بین المللی بر اساس تشخیص متخصصین آن رشته باشد.
 • وجود جزئیاتی در مورد شخص و طبقه بندی کارهای او  در روزنامه های مهم و حرفه ایی و یا سایر رسانه های مهم.
 • دانشمندان، پژوهشگران و یا تاجرانی که در یک زمینه ی خاص، مشارکت های برجسته ای داشته اند.
 • نویسندگان مقاله های چاپ شده در ژورنالهای حرفه ایی و یا سایر رسانه های مهم.
 • مشارکت بر روی یک پنل (کار گروهی) و یا کار انفرادی، که بر اساس دیگر فعالیت های انجام شده ی در همین زمینه مورد قضاوت قرار گرفته باشد.
 • استخدام در سازمان ها و موسسات مهم و مطرح بر اساس ظرفیت و ضرورت.

درصورت آماده نبودن شرایط بالا برای اشتغال فرد، ممکن است درخواست کننده برای بیان شایستگی خود، شواهد مقایسه ای را تصدیق نماید.

 

روند  تغییر در استخدام  ورزشکاران بر اساس شرایط و ضوابط چگونه است؟

قانون خاصی برای ورزشکاران وجود دارد و آن این است که وقتی ورزشکاران با ویزای غیر مهاجرتی O-1 که یکی از انواع ویزای غیر مهاجرتی O است، از یک تیم به تیم دیگر انتقال داده می شوند، کارفرمای جدید 30 روز فرصت دارد تا فایل فرم I-129 را انجام دهد. اگر ظرف ۳۰ روز، این اقدام صورت نگرفته باشد و یا  فرم جدید I-129 نادیده گرفته شود، آن ورزشکار توانایی استخدام را از دست می دهد.

 

 در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا ها میتوانید به مقاله انواع ویزای مهاجرتی آمریکا مراجعه نمایید.

شرایط ویزای O-1B کدامند؟

 

 • شواهدی که نشان می دهد فرد در یک رشته خاص در سطح ملی یا بین المللی، موفق به دریافت جایزه شده است. جایزه ایی همچون جایزه آکادمیک ، جایزه Emmy  ( جایزه ی سالیانه ی آمریکا برای بهترین برنامه ی تلویزیونی و بازیگر)، جایزه Grammy  ( جایزه ی سالیانه ی آمریکا برای بهترین خواننده) .
 • ارائه سرویس های مطرح به عنوان پیشرو یا مشارکت در تولیدات و رویدادهایی که فرد  در آنها (بر اساس شواهد موجود در تبلیغات، مقالات تازه انتشار یافته و قرار دادها) به شهرت متمایزی دست پیدا کرده باشد.
 • کسب دستاوردهای ملی یا بین المللی بر اساس شواهد  انتشار یافته در روزنامه های مهم، ژورنالهای تجاری، مجلات و سایر مجلات.
 • ثبت موفقیت های بزرگ تجاری در در زمینه ی تصویرهای متحرک و تلویزیون.
 • اگراستاندارهای بالا برای درخواست شخص در مشاغل مرتبط با هنر آماده نباشد، در خواست کننده از شواهد مشابهی می تواند برای بیان شایستگی خود استفاده کند ( این استثناء شامل تصویرهای متحرک و صنعت تلویزیون نمی شود.)

آیا میتوانم کارفرمایم را تغییر دهم؟

 • اگر شما دارنده ی ویزای غیر مهاجرتی O-1 در آمریکا باشید و قصد تغییر کارفرمایتان را داشته باشید، کارفرمای جدید باید فرم I-129 را فایل نماید.
 • اگر دادخواست توسط نماینده، ارائه و فایل شده باشد، یک دادخواست اصلاح شده با شواهد مربوط به تغییر کارفرما و درخواست تمدید اقامت، دوباره باید فایل شود.

 

ویزای غیر مهاجرتی O

شرایط ویزای O-2 کدامند؟

در مورد تصاویر متحرک و یا تولیدات تلویزیونی، این تولیدات باید در خارج از ایالات متحده ی آمریکا شکل گرفته باشد و رویداد آن در داخل آمریکا صورت گرفته باشد و همچنین مشارکت مداوم شخص ذینفع در ویزای O-2، برای تکمیل موفقیت این تولیدات، ضروری باشد.

 

شرایط ویزای O-3 کدامند؟

همان طور که اشاره کردیم ویزای غیر مهاجرتی O-3 که یکی از انواع ویزای غیر مهاجرتی O است، به همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال افراد دارنده ی ویزای O-1 و O-2 تعلق میگیرد و شرایط پذیرش و محدودیت های این ویزا مشابه ویزای غیر مهاجرتی پذیر O-1 و  O-2 است.

افرادی که در این طبقه بندی قرار می گیرند، توانایی کار در آمریکا را ندارند اما با دارا بودن ویزای O-3 می توانند بصورت نیمه وقت یا تمام وقت، به تحصیل بپردازند.

 

حمل و نقل و بازگشت فرد دارنده ی ویزای غیر مهاجرتی O چگونه خواهد بود؟

اگر استخدام یک شخص ذی نفع با ویزای غیرمهاجرتی O، به دلایلی غیر از استعفای داوطلبانه متوقف شود، کارفرما باید قبل از ورود به ایالات متحده، هزینه های معقول حمل و نقل بازگشت به محل دائم اقامت آن شخص را پرداخت نماید. اگر یک نماینده درخواست دادخواست را برای کارفرما فایل کند، نماینده و کارفرما به یک اندازه مسئول پرداخت این هزینه ها هستند.

آیا نمی دانید که  واجد شرایط اخذ ویزای غیر مهاجرتی O هستید یا خیر؟

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و کامل تری در مورد ویزای غیر مهاجرتی O، دارید و بندها و استثنا های این ویزای خاص برا شما گیج کننده است، وکلا و همکاران ما در مرکز مشاوره حقوق ایران با سالها سابقه در امر مشاوره و انجام امور حقوقی در زمینه ی مهاجرت، با کمال میل آماده راهنمایی و پاسخ گویی به شما هستند.

فرصت را از دست ندهید و با تماس بگیرید.

شماره تماس ما : ۰۲۱۶۶۷۴۶۴۵۴

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت