انواع ویزای مهاجرتی آمریکا

۹۱۴

شاید در نگاه اول ویزای مهاجرتی آمریکا نسبت به سایر کشورها کمی سخت به نظر برسد. اما آمریکا هم مانند سایر کشورها راه های زیادی برا ورود مهاجران در نظر گرفته است. هرکسی میتواند نسبت به هدفی که دارد، مهارت ها و توانایی ها و موارد دیگر اقدام به دریافت اقامت دائم آمریکا نماید. روش های مهاجرت به این کشور شامل اقدام از طریق، مهارت شغلی و کاری، تحصیل و پژوهش، سرمایه گذاری، ازدواج و موارد دیگر است.

در این باره بیشتر بدانید :

مهاجرت به آمریکا

در مقاله قبل ویزاهای غیرمهاجرتی آمریکا را توضیح دادیم و گفتیم که ویزاهای غیر مهاجرتی در کل 2 دسته هستند و هرکدام از اینها به چند دسته دیگر تقسیم میشوند. همچنین به این نکته اشاره کردیم که دسته اول دسترسی به اقامت دائم آمریکا را دارد و دسته دوم کاملاً موقتی است و هیچ دسترسی به اقامت دائم ندارد.

ابتدا ذکر این نکته واجب است که ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا قابلیت تبدیل شدن به گرین کارت آمریکا را نیز دارد.

انواع ویزای مهاجرتی آمریکا

در زیر، انواع ویزاهایی که برای ویزای مهاجرتی آمریکا میتوان دریافت کرد را آورده ایم:

مهاجرت به آمریکا

ویزای مهاجرتی آمریکا از طریق ویزای EB-1

EB-1 برای افرادی است که دارای مهارت های بسیار ویژه میباشند؛ استادان دانشگاه و محققان برجسته و مدیران چندملیتی از این دسته افراد هستند. اگر فرد بتواند در زمینه مهارتی خود مدرک بین المللی معتبر ارایه نماید و توانایی او یک مهارت عالی باشد، میتواند بدون نیاز به گذراندن پروسه زمان بر صدور گواهینامه کار، جهت دریافت اقامت دائم آمریکا اقدام کند. همچنین مهارت فرد باید برای کشور آمریکا مورد نیاز بوده و مفید باشد و فرد مد نظر باید ثابت کند که او جزو معدود افراد دارای این توانایی است.

ویزای مهاجرتی آمریکا EB-2 / EB-3

هر فردی دارای تجربه کاری یا مدرک دانشگاهی که بتواند از سوی سازمان مهاجرت آمریکا و یک کارفرمای معتبر در این سازمان پیشنهاد کار بگیرد، میتواند درخواست ویزای EB-2 / EB-3 نماید.

مهاجرت به آمریکا

ویزای مهاجرتی آمریکا EB-4

این ویزا مخصوص فعالان مذهبی است و هر فعال مذهبی که واجد شرایط سازمان مهاجرت آمریکا باشد میتواند ویزای EB-4 بگیرد.

ویزای مهاجرتی آمریکا EB-5

هر فردی که بتواند در ایالات متحده سرمایه گذاری کرده و همزمان ایجاد اشتغال نماید، واجد شرایط دریافت این ویزای مهاجرتی آمریکا میباشد. بر اساس قانون ایالات متحده در این باره، سالانه 10 هزار ویزای EB-5 برای اتباع سرمایه گذار خارجی در شرکت های جدید آمریکایی که بتوانند حداقل برای 10 نفر ایجاد اشتغال نمایند، در نظر گرفته شده است.

برای ویزای مهاجرتی آمریکا، مبلغ 1 میلیون دلار برای سرمایه گذاری نیاز است. البته در حالتی که سرمایه گذاری در مناطق خاص تعیین شده توسط خود ایالات متحده باشد، مبلغ به 500 هزار دلار کاهش می یابد. نکته واضح این است که این سرمایه گذاری در هر حال باید بتواند 10 شغل تمام وقت برای ساکنان آمریکا ایجاد کند.

عموماً دریافت ویزای EB-5 بسته به برنامه، شرایط و نحوه سرمایه گذاری دارد. اما با توجه به نمونه های موجود در حال حاضر، می توان گفت که اکثر سرمایه گذاری ها در بخش مسکن در این کشور بوده است.

ذکر این نکته ضروری است که دارا بودن مدرک مبنی بر اثبات دارایی به صورت قانونی و سرمایه گذاری ریسک پذیر و نداشتن سابقه کیفری جزو شرایط اولیه سرمایه گذاری در آمریکا می باشد. اگر علاقه مند به مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری هستید می توانید مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

چطور برای ویزای مهاجرتی آمریکا اقدام کنم ؟

در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای مهاجرتی آمریکا را دارید با ما تماس بگیرید.

مرکز مشاوره حقوق ایران با بهره گیری از کارشناسان و مشاوران متخصص شما را در این مسیر راهنمایی میکند.

مشاوران ما با آگاهی از آخرین و بروزترین قوانین و شرایط بهترین گزینه را به شما ارائه خواهند داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت