گرین کارت آمریکا

۲,۸۲۳

گرین کارت آمریکا

گرین کارت آمریکا همیشه رویای مردم بوده است. از لاتاری آمریکا گرفته تا کار در این کشور روش های بسیاری وجود دارد. مهاجرت به آمریکا دیگر یک رویای غیرممکن نیست. درست است که وجود سیاست های اخیر و تنش بین دو کشور باعث سخت شدن این مسیر برای مهاجران شده است اما همچنان این امکان برای ایرانیان وجود دارد.

اما سوالی که شاید برای همه شما یک بار حداقل مطرح شده باشد این است که گرین کارت آمریکا واقعا چیه ؟

در پاسخ به این سوال میشود گفت که مدرکی است ثابت گر این امر که شما به طور قانونی مقیم دائم آمریکا هستید. همچنین این مدرکی است که به شما مجوز زندگی و کار در آمریکا به طور دائم را می دهد.

 

چطور برای گرین کارت آمریکا اقدام کنم؟

وابسته به نوع گرین کارتی که اقدام می کنید روند ها می تواند متفاوت باشد و مدارک مختلفی هم نیاز باشد. اما به طور کلی دو روش اقدام وجود دارد: درخواست کاغذی و یا اینترنتی.

برای انجام مراحل به طور کاغذی شما باید فرم درخواست خود را به سفارت آمریکا ببرید که با توجه به موقعیت ایران این کار امری دشوار تلقی می شود و در عین حال باید بدانید که روش اینترنتی بسیار کم دردسر تر و از نظر زمان نیز مقرون به صرفه تر ا ست.

ما در مقاله ای جدا به انواع مختلف گرین کارت پرداخته ایم که از طریق آنها شما می توانید اقامت دائم آمریکا را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید : آشنایی با انواع گرین کارت آمریکا

بعد از ثبت درخواست گرین کارت آمریکا

زمانی که سازمان USCIS فرم تکمیل شده شما را دریافت کند، درخواست شما بررسی می شود و شما موارد ذیل را دریافت خواهید کرد.

  • یک رسید از طریق ایمیل که تایید می کند سازمان USCIS درخواست شما را دریافت کرده است.
  • اطلاعیه تاریخ وقت بیومتریک شما از طریق ایمیل . (این اطلاعیه باید بین 1 تا 2 هفته از زمانی که درخواست شما دریافت میشود ارسال شود)
  • درخواست برای ارائه مدارک اضافه در صورتی که نیاز باشد.

هزینه های اخذ گرین کارت آمریکا

هزینه های گرین کارت آمریکا شامل دو بخش است.

  1. هزینه ی فرم درخواست : 455$
  2. هزینه ی خدمات بیومتریک : 85$

 تمامی این موارد هزینه های دریافت شده توسط سفارت آمریکا است و هیچ یک از این مبالغ به ما تعلق ندارد.

توجه داشته باشید که این هزینه ها بین تمامی انواع گرین کارت آمریکا مشترک است ولی برای هر نوع هزینه های دیگری نیز اعمال می شود.

مزایا گرین کارت آمریکا

مواردی که شما می توانید از گرین کارت خود استفاده کنید:

  • اثبات صلاحیت اشتغال در آمریکا
  • درخواست برای کارت تامین اجتماعی و دریافت گواهینامه رانندگی
در نظر داشته باشید که در صورت در دست داشتن گرین کارت به مدت بیشتر از یک سال در خارج از آمریکا اقامت داشته باشید توصیه می شود برای “ورود مجدد ” فرم پر کنید.

جدا از موارد ذکر شده مهم ترین مزیت گرین کارت داشتن اقامت دائم آمریکا است. البته بدانید که این اقامت در مدت زمان 5 سال قابل تبدیل است.

گرین کارت مشروط چیست؟

گرین کارت می تواند به دو صورت باشد. گاهی گرین کارت به طور مشروط صادر می شود. دارندگان این نوع خاص از گرین کارت عموما کارآفرینان و همسران شهروندان و یا دارندگان گرین کارت هستند.

گرین کارت مشروط را نمی توان تمدید کرد و بعد از دو سال اعتبار آن ها، شروط لحاظ شده بر آنها حذف و یا گرین کارت باطل می شود.

درخواست حذف شروط گرین کارت باید تا 90 روز قبل از اتمام مهلت آن ارائه شود تا فرصت کافی برای صدور گرین کارت جدید داشته باشید و متحمل مخاطرات و دردسر نشوید.

نیازمند اطلاعات بیشتر در مورد گرین کارت آمریکا هستید؟

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو وقت مشاوره با وکیل هم اکنون با ما تماس بگیرید تا شانس مهاجرت به آمریکا را به هیچ عنوان از دست ندهید.

به کمک یک وکیل زبده شما می توانید از مراحل اخذ گرین کارت آمریکا به راحتی عبور کنید و نگران ممنوعیت های ایجاد شده از سوی دولت آمریکا هم نباشید.

  • زیرا هدف ما رفاه و آسایش شما در طول این مسیر است. معطل نکنید و همین امروز با ما مهاجرت به آمریکا را تجربه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت