11 دلیل برای زندگی در کانادا 2019 !

۷,۶۴۹

برای افراد زیادی  زندگی در کانادا  جذابیت های خاص خودش را دارد. شاید شما هم علاقه مند به زندگی در کانادا و اخذ اقامت در این کشور باشید. اتفاقا کشور کانادا دارای شاخص‌های کیفی بالایی است که مؤید نگرشهای مثبت به زندگی در این کشور هستند. با ما همراه باشید تا در ادامه این 11 شاخص را با هم بر شمریم.

طبق یک گزارش آنلاین، اخیرا پژوهشی توسط OECD (سازمان همکاری های اقتصادی و توسعه) منتشر شد، مبنی بر این که “کانادا به شکلی استثنائی در زمینه اجرای معیارهای رفاه اقدام می کند.”
امتیاز کانادا در طیفی از معیارها همچون مسکن، درآمد، سلامت و ایمنی، در میان بهترین کشورهای جهان ازنظر عملکرد قرار دارد.
این پژوهش 36 کشور، از جمله 34 کشور عضو OECD، روسیه و برزیل را مورد بررسی و امتیاز بندی قرار داده است و می تواند اطلاعات خوبی در باره زندگی در کانادا در اختیار شما قرار دهد.

 

زندگی در کانادا

 

با توجه به نرخ بیکاری کشور( 7.2 %)، نرخ بیکاری جوانان (14.5 % ) و پیش بینی های مربوط به رشد اقتصادی با شیب ملایم در کوتاه مدت، یافته های این پژوهش برخی از ما را شگفت زده می کنند.

در اینجا برای نشان دادن علت جذابیت زندگی در کانادا روی 11 مورد از موارد گزارش OECD متمرکز می‌شویم :

 1. درآمد:

  میانگین درآمد سالیانه هر خانوار در حدود 28194 دلار آمریکا پس از کسر مالیات است. این مبلغ بیش از 5000 دلار آمریکا بالاتر از میانگین درآمد کشورهای عضو OECD است.
  در دو سمت طیف درآمد، تفاوت زیادی وجود دارد که تعجب آور نیست. 20% از افراد در رأس فهرست، صاحب خانه هایی به ارزش 55718 دلار آمریکا هستند، در حالی که 20 درصد از افراد پایین فهرست، درآمدی در حدود 526 دلار آمریکا دارند.
  طبق این گزارش، کانادا از نظر ثروت خانوار در جایگاه هفتم و  از نظر درآمد در جایگاه نهم قرار دارد.

   

  برای شما جالب خواهد بود: ویزای تحصیلی کانادا

   

 2. مشارکت عمومی:

  با توجه به این گزارش، کانادایی ها دو دقیقه در روز را به کارهای داوطلبانه اختصاص می دهند؛ این میزان نصف میانگین کشورهای عضو OECD است. به عبارت دیگر، 64% از افراد ادعا کرده اند که در ماه گذشته به یک غریبه کمک کرده اند (میانگین OECD برای این مورد 48% است.) و 94% از افراد کسی را می شناسند که در صورت نیاز روی کمکش حساب کنند.
  طبق این گزارش، اگر مایل به زندگی در کانادا هستید، بدانید که کانادا از نظر شبکه حمایتی و مشارکت عمومی در جایگاه هفتم رتبه بندی شده است.

 3. مسکن:

  نه نفر از 10 کانادایی صاحب خانه از مسکن خود راضی هستند. میانگین ​​منزل در این کشور 2.6 اتاق برای هر نفر است که بیشتر از هر کشور دیگری می باشد. و 99.8% از کانادایی ها در یک منزل دارای یک حمام خصوصی و یک توالت داخلی زندگی می کنند (میانگین OECD برای این مورد 97.8 درصد است.)
  طبق این گزارش، کانادا از نظر نسبت هزینه های مسکن به درآمد در جایگاه بیست و چهارم، از نظر امکانات اساسی در جایگاه هشتم و از نظر تعداد اتاق ها برای هر نفر در جایگاه اول رتبه بندی شده است.

 4. محیط زیست:

  کانادا نسبت به میانگین معیارهای آلودگی هوا و کیفیت آب، در موقعیت خوبی قرار دارد.
  اگر به  زندگی در کانادا  فکر می کنید و میخواهید در باره عدم آلودگی محیط زیست این کشور مطمئن شوید، بدانید برطبق این گزارش، کانادا از نظر آلودگی جایگاه هفتم و  از نظر کیفیت آب، جایگاه دوازدهم را به خود اختصاص داده است.

 5. سلامت:

  امید به زندگی در کانادا، از بدو تولد 81 سال است که یک سال بیشتر از میانگین کشورهای عضو OECD است و 88% از کانادایی ها اظهار می کنند که در وضعیت سلامت مطلوبی به سر می برند.
  در حدود 11.4% از تولید ناخالص داخلی کانادا به هزینه های سلامت اختصاص می یابد (میانگین OECD در حدود 9.5% از تولید ناخالص داخلی است.)
  پس طبق این گزارش، کانادا از نظر سلامت، در جایگاه سوم و از نظر امید به زندگی، در جایگاه هفدهم قراردارد.

   

  زندگی در کانادا

 6. ایمنی زندگی در کانادا:

  تنها 1.3% از کانادایی ها گفتند که در طی یک سال منتهی به این نظرسنجی و به سبب زندگی در کانادا ، مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته بودند. این میزان پایین تر از میانگین 4 درصدی کشورهای عضو OECD است.
  نرخ قتل در کشور کانادا پایین است. این نرخ 1.6% است که تنها اندکی از نرخ میانگین 2.2% کمتر است.
  طبق این گزارش، کانادا از نظر عدم وجود اذیت و آزار جنسی، جایگاه اول و از نظر میزان قتل، جایگاه بیست و سوم را به خود اختصاص داده است.

 7. توازن کار- زندگی: 

  کانادایی ها به طور میانگین ​​ 1702 ساعت در سال کار می کنند. این میزان 74 ساعت کمتر از میانگین کشورهای عضو OECD است. هنگامی که از مردم سوال شد آیا بیش از 50 ساعت در هفته کار می کنند؟ 4 درصد پاسخ مثبت دادند. (میانگین OECD برای این مورد 9 درصد است) .
  طبق این گزارش، کانادا از نظر ساعات طولانی کار در جایگاه نهم قرار گرفته است.

 8. امنیت شغلی: 

  کشور کانادا از نظر امنیت شغلی، در جایگاه بیست و هفتم قرار دارد.

 9. مهارت های دانشجویی:
  کاندا از نظر مهارت های دانشجویی در جایگاه چهارم قرار دارد. 
 10. شفافیت حاکمیت:کانادا از نظر شفافیت حاکمیت، در جایگاه چهارم قرار گرفته است.
 11. رضایت از زندگی:

  بر طبق این گزارش، کانادا از نظر ” رضایت از زندگی در کانادا” در جایگاه هشتم رتبه بندی شده است.

 

اقامت، زندگی و مهاجرت به کانادا دارای مزایایی است که این کشور را در زمره بهترین کشورها برای مهاجرت قرار داده است. کسب اطلاعاتی از این دست به شما در شناخت بهتر و بیشتر این کشور کمک می کند. در مطالب بعدی نکات بیشتری در مورد نحوه دریافت ویزای کانادا در اختیار افراد خواهان اقامت در کانادا قرار می‌دهیم.

 

زندگی در کانادا

در ادامه تعدادی از نگرش ها و تجربیات شخصی زندگی فردی که به مدت 40 سال در مونترال کانادا زندگی کرده است را با شما به اشتراک می گذاریم:

 • کنفدراسیون کانادا در سال 1867 همراه با قانون اساسی، در سال 1982 تاسیس شد.
  با این وجود کانادا اینگونه باقی مانده است:
  کبک قانون اساسی را امضا نکرده است، ملکه انگلستان همچنان رئیس دولت است و فرماندار وی کلیه قوانین کانادا را تصویب می کند و به نخست وزیر اجازه می دهد تا دولت را منحل نموده و یا دولت تشکیل دهد.
  برای زندگی در کانادا باید بدانید که، شهروندی در این کشور به معنای پذیرفتن تبعیت از ملکه است.
پیشنهاد می شود مطالعه نمایید: ویزای توریستی کانادا

 

 • در کانادا نواری به عرض حدوداً 100 کیلومتر و طول 1000 کیلومتر بین شهر کبک و ویندزور تقریبا دو سوم جمعیت را در خود جای داده است.
  نود درصد از تازه واردان با هدف زندگی در کانادا در یکی از شش شهر اصلی – تورنتو، ونکوور، ادمونتون، کلگِری، وینیپگ و مونترال ساکن هستند.
  اگر رویای زندگی در کانادا را در سر می پرورانید، مطلع باشید که در کانادا چنانچه به یک سفر جاده‌ای بروید، وسعت و زیبایی این سرزمین را درک خواهید کرد.
 • از نظر آب و هوا، کانادا دومین کشور سرد جهان است. آب و هوای زمستانی در هر منطقه، هر روز و گاهی اوقات حتی در عرض یک روز تغییرات بسیاری دارد. اگر قصد مهاجرت و زندگی در کانادا را دارید، احتمالا باید بتوانید با سرما خوب کنار بیایید.

 

زندگی در کانادا

 

 • کبک و کامچاتکا، در غرب سیبری، بیشترین حجم بارش برف در جهان را دارند. تمام ماه های سال می توانید برف را در چمن زارها ببینید. در ونکوور باید به چکمه و چتر مجهز شوید. تابستان در شهر تورنتو داغ است و مکررا در مورد گرما و رطوبت هشدار داده می شود، پاییز زیبا است و فصل بهار عمر زیادی ندارد.
 • اگر مایل به زندگی در کانادا هستید بدانید که، کانادا به خوبی از مزایای اقتصادی ایالات متحده آمریکا استفاده کرده است. کانادا با وجود همسایگی ایالات متحده از حملات آن در امان بود است، لذا هزینه های دفاعی را کاهش داد.
  با این حال، این رابطه فراز و فرودهای خودش را داشته است.
 • در بلندمدت، اخذ اقامت کانادا، رفاه را تضمین نمی کند. بلکه تضمین کننده رفاه شما، سازگاری طولانی مدت و بازنگری مجدد زندگی‌تان در کانادا خواهد بود.

اگر نیازمند کسب اطلاعات بیشتری درباره زندگی در کانادا و یآمریکا هستید، با ما تماس بگیرید.

تیم مشاوره ی مجرب مرکز “مشاوره حقوق ایران” شما را در این امر یاری خواهند کرد.

مهاجرت به کانادا و آمریکا دیگر یک رویا نیست.

وکیل و مشاور مجرب ما تجربه سالها زندگی، تحصیل و کار در آمریکا و کانادا را با شما به اشتراک خواهد گذاشت.

شماره تماس ما

80- 02188985178

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

طراحی سایت